شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۱۲/۱۳۹۸
یکشنبه، ۲ام شهریور ۱۳۹۳
۱۰:۵۳ ب.ظ

سکان دانشگاه ازاد در دستان “شهباز محسنی”

روز شنبه ۱/۶/۹۳ با حضور اساتید،دانشجویان،فعالان فرهنگی مدنی،مسئولان شهرستان ومعاونت هماهنگی دانشگاه آزاد استان، سکان هدایت دانشگاه آزاد واحد سقز به شهباز محسنی سپرده شد و بعد از 5 سال پاساری اهل مهاباد، سقز را به قصد سنندج ترک کرد.
معاون هماهنگی دانشگاه آزاد به عنوان اولین سخنران پشت تریبون قرارگرفت و با مثبت اعلام کردن کارنامه ی ۵ ساله ی پاساری گفت: باتوجه به اینکه بنده مدت ۵ ماه است که این مسئولیت را بر عهده گرفته ام می توانم شاهدی باشم برخدماتی که دکتر پاساری در واحد سقز انجام داد.

دکتر محسنی رئیس جدید

دکتر محسنی رئیس جدید

سیاری در ادامه بر اهمیت ورود خیرین در امر عمران وتوسعه دانشگاه تاکید کرد و حضور آنها را موجب سرعت گرفتن توسعه دانشگاه دانست.
در پایان سیاری خبر از وجود نیروی مازاد در دانشگاه آزاد سقز داد وگفت: باتوجه به تعداد نیروهای موجود فعلا استخدام پرسنل را در این دانشگاه نخواهیم داشت.
بابک پاساری رییس سابق دانشگاه به عنوان سخنران دوم و برای ارایه ی گزارشی از حضور ۵ ساله ی خود در واحد سقز، پشت تریبون قرارگرفت. وی اظهار داشت که تغیر وتحول در هر سازمانی امری بدیهی ست و بنده هنگام شروع مسئولیتم منتظر حضور دو ساله در سقز بودم اما الان ۵سال از خدمت من به عنوان مسئول دانشگاه میگذرد.
پاساری با اشاره به انتقادهای موجود از نحوه ی مدیریت خود اظهار داشت: برخی سایتها وافراد به دور از انصاف در پی شایعه سازی هستند.
رئیس سابق دانشگاه آزاد در ادامه با ارایه ی برخی آمارها از عملکرد این چند ساله ی خود دفاع کرد. وی همچنین از ساخت خوابگاه دانشجویی با بودجه ای بالغ بر ۵۷۰۰میلیون ریال دفاع کرد وگفت: با وجود بخشنامه ها یی که منتج به انتقالی دانشجویان غیر بومی ست در نظر داریم خوابگاه را به مدرسه تبدیل کنیم که به منبع درآمدی برای دانشگاه تبدیل شود.
پاساری در ادامه بیان کرد : سال ۸۸ باتوجه به وضعیت خاص سیاسی، خیلی ها قصد سواستفاده ازفضای دانشگاه را داشتند که خوشبختانه این امر انجام نشد.
وی درپایان از تعداد رشته های دانشگاهی در این واحد ابراز رضایت کرد وگفت: اکنون ۵۴ رشته درمقاطع کارشناسی وکاردانی در این واحد دارای دانشجوست وبه زودی ۴رشته ی دیگر به دانشگاه اضافه خواهد شد. وی همچنین تقویت برق،تقویت فشارآب،تاسیس پست گاز را از اقدامات خود پس از روی کارآمدن را عنوان داشت.

daneshggg
سخنران آخر این جلسه، دکترشهباز محسنی بود،وی که تحصیلکرده ی رشته زبان وادبیات فارسی از دانشگاه فردوسی مشهد است و مدیر گروهی ادبیات دانشگاه آزاد مهاباد،تدریس در دبیرستانهای تهران وسقز را در کارنامه ی خود دارد . وی اولویت کاری خود را ایجاد فضای نشاط علمی برای دانشجویان واساتید اعلام کرد. محسنی در ادامه گفت: شهرسقز زادگاه انسانهای بزرگ بوده وترجان دارلعلوم زمان خود بوده وخوشحالم که امروز در زادگاهم این مسئولیت را میپذیرم.
محسنی افزود: موفقیت دانشجو واساتید برای من بسیار حایز اهمیت است ولی متاسفانه با وجود اینکه سقز دومین شهربزرگ استان است امکانات در حدواندازه های دومین شهر استان وجودندارد.
مراسم تودیع ومعارفه بدون حاشیه نبود. پس از پایان جلسه ی تودیع ومعارفه وطبق قرار قبلی واعلام مجری، بنا بود که جلسه ی پرسش وپاسخ رئیس سابق با کارکنان برگزار شود که بابک پاساری حاضر به شرکت در این جلسه نشد.

کد خبر: 10101


۳۹ دیدگاه

 • عبدالحسین وهاب زاده
  عبدالحسین وهاب زاده: ۶-۳-۱۳۹۳ . ۱۲:۱۱ ق.ظ :

  همیشه سخنرانی پاساری با تپق همراه بوده، بگو بلد نیستی صحبت کنی چرا اطاله کلام میکنی؟ دیروز گفت : خوابگاه خواهران را ساختیم تا در بیرون “دوستان” به آنها تجاوز نکنند!
  بخشنامه دانشجویان خواهر غیر بومی قبل از دستور ساخت خوابگاه آمده بود ولی با اصرار شخص ایشان این پروژه انجام گرفت که با شکست مواجه شد

  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

  • طه رزم آرا
   طه رزم آرا: ۶-۳-۱۳۹۳ . ۸:۳۸ ق.ظ :

   باعرض تبریک به آقای محسنی مدیر جدید دانشگاه آزادسقز
   بنده میخواستم چند نکته در ارتباط با افرادی که پست های مدیریت را تقبل میکنندعرض کنم. در تمام اقصی نقاط دنیا از پیشرفته ترین تا محروم ترین کشورها وقتی فردی را به عنوان مدیر یا به قول معروف رییس انتخاب می کنندشاخص ها یا فاکتورهایی را درنظر دارند که اامید وارم آقای شهباز محسنی مدیر جدید دانشگاه آزادحداقل این شاخص هارا در زمینه کار خودعملیاتی یا اجرایی کند:
   1- تخصص و تعهد 2- ایجاد مواسات 3- منطقى بودن 4- پرهیز از تندخویى 5- سعه صدر 6- قاطعیت 7- صبر و استقامت .

   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

  • فره ویژ
   فره ویژ: ۶-۳-۱۳۹۳ . ۸:۵۱ ق.ظ :

   امیدوارم که وجود آقای محسنی که بومی سقز می باشد،مایه خیر و برکت برای دانشگاه و فضای علمی شهر شود.لازم است که ایشان از جناح بندی سیاسی به دور باشند و در استخدام اساتید فقط جنبه شایسته سالاری را مدنظر داشته باشند و منفعت فرد را بر جمع ترجیح ندهد.نسبت به افزایش رشته های کارشناسی ارشد و ارتقا به واحدهای بالاتر اقدام نماید.
   اینکه آقای پاساری رئیس قبلی حاضر به پاسخ کارکنان در جلسه تودیع ومعارفه نشد،جای بسی تأمل است که امیدوارم آقای محسنی از آن تجربه بگیرد. سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز مرده آنست که نامش به نکویی نبرند.

   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

   • علی محمدی
    علی محمدی: ۶-۳-۱۳۹۳ . ۹:۰۰ ق.ظ :

    با سلام واحترام امیدوارم جناب اقای محسنی در کار مدیریتی موفق باشند و مثل روسای دانشگاه پیام نور فقط در فکر جابجا کردن چند اتاق ویا افراد نباشند امیدوارم این شهر با وجود افراد با لیاقت اداره شود تا شایسته نام 3000 ساله خود باشد.

    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

    • سلمان
     سلمان: ۶-۳-۱۳۹۳ . ۱:۵۳ ب.ظ :

     معامله خوبی هست بین گروه پرتوی و بیگلری . تغییر بعدی فرمانداری سقز برای اقای پرتوی است و در نتیجه خیال بیگلری برای انتخابات مجلس از ناحیه این گروه راحت خواهد بود

     عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

     • امیر حبیبی
      امیر حبیبی: ۶-۳-۱۳۹۳ . ۳:۵۰ ب.ظ :

      این پست را به این همشهری واستاد گرامی و کوشا تبریک عرض نموده و امیدوارم در اینجا هم شاهد شکوفایی بیشتر دانشگاه و دانشجویان باشیم و برای ایشان آرزوی سرافرازی و موفقیت داریم

      عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

      • ناشناس
       ناشناس: ۶-۳-۱۳۹۳ . ۹:۱۰ ب.ظ :

       سڵاو و رێز بۆ دوکتور شاباز
       خۆم بە بەختەوەر دەزانم کە دەبینم هاوشاری و هاوگەرەکیەکم بەرپرسایەتی زانکۆ وەئەستۆ دەگرێت ئەوەی راستی بێت کاک شاباز یەک دووساڵ کە بەرپرسی ئەنجومەنی فەرهەنگی ئەدەبی بوو لە سەردەمی ئەودا یەکەم ژمارەی گوفاری زێویە مان بڵاو کردەوە ئەوەندە دڵ گەورەو بیر فراوان بوو کە بەردەوام ئەوکەسانەی تۆرانیان پێشتر کردبوە پیشە ئاشتی دەکردنەوەو دەیهێنانەوە بۆ ئەنجومەن کە کەمتر کەسێک لە ناو کوردا ئەوەندە لە خۆبردوویی هەیە و لە راستیدا شیاو بەرپرسایەتی هەرە بەرزتریش هەیە

       برات :
       حەسەن ئەمینی

       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

      • سقزی
       سقزی: ۶-۴-۱۳۹۳ . ۱۱:۴۰ ق.ظ :

       – تقویت فشار برق – تقویت فشار گاز و آب و تقویت پارتی بازی و استخدام باندی گروهی و نیز باقی گذاشتن بدهی میلیاردی و جذب هیئت علمی ناکارامد صفر کیلومتر و غیر بومی در کنار اعلام شهادت مثبت بودن عملکرد انهم در 5 ماه مسئولیت شاهد شدن برای 5 سال عملکرد طنز جالبی است واقعا کی این فضای تملق گویی جمع می شود؟ کارمندان و دانشجویان و اساتید حاضر بر این عملکرد که ازش در پایان فرار می کنند چی فرض کرده اند؟

       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

       • حمدی: ۶-۵-۱۳۹۳ . ۱:۵۲ ق.ظ :

        حمدی:
        باسلام:فکرکنم بعضی ها اصلآدوست دارندسقزدست غیربومی هااداره بشه؟؟؟؟؟؟تبریک به آقای محسنی مدیر جدید دانشگاه آزادسقزوآرزوی موفقیت

        عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

        • مجنون 258
         مجنون 258: ۶-۵-۱۳۹۳ . ۱:۵۲ ب.ظ :

         سلام عزيزان
         ازقديم الايام گفته اند:
         طلا كه پاك است چه منّتش به خاك است.
         (( حقيقتاً شهبازمحسني طلاست ))
         پس واقعيتش اصلاً هيچ خوشحال نشدم.
         چون شهبازمحسني انساني محبوب و پاك و با ادب و از بچگي تا اين تاريخ براستي طلا بوده و هست، و اميدواريم اينگونه باقي بماند، زيرا قدرت و كُرسي و باندبازي آنهم در شهرستان مظلوم سقز، چيز بسيارخطرناك و كثيفيست و تا دلتان بخواهد بازارش داغِ داغ !!!!!
         انشاالله شهبازمحسني آلوده و پاگير قدرت و كُرسي و باندبازي نشود.
         انشاالله

         عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

        • رامان
         رامان: ۶-۵-۱۳۹۳ . ۲:۰۶ ب.ظ :

         سڵاو و رێز
         جارێ زوه بۆ قەزاوەت کردن بەڵام تەجرەبە وای نواندوە هەر دەچنە سەر سەندەڵی ئەبن بە کەسێکی تر. ئاڵ و گۆڕەکەش دایمە بەرەو خراپ بوونە. یانی مودیری هەڵبژاردە پێشتر باش بووبێ خراپ ئەبێ و یان پێشتر خراپ بووبێ خراپتر ئەبێ. ئیشەڵڵا کاک شابازی بەفری( موحسینی) وا نەبێ و با بزانین

         عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

         • حامداسعدی
          حامداسعدی: ۶-۵-۱۳۹۳ . ۵:۳۶ ب.ظ :

          سلام این انتخاب بجاوشایسته این چهره فرهنگی سقزمایه مباهات مردم میباشدامیداست همه دست اندرکاران ومردم فهیم باایشان همکاری نمایندتادانشگاه ودانش پروری به مرحله ثبوت خودبرسد

          عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

          • حسین
           حسین: ۶-۵-۱۳۹۳ . ۶:۲۶ ب.ظ :

           با سلام
           تبریک می گوییم به دکترمحسنی انشاء الله موفق باشند اما باید یادآور شد که مهم نیست سکان در دست چه کسی باشد مهم این است که کشتی خراب است و سرنشینان نیت خیر ندارند و فقط به جیب شخصی خویش فکر می کنند

           عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

           • سعدی حسین زاده
            سعدی حسین زاده: ۶-۵-۱۳۹۳ . ۹:۰۲ ب.ظ :

            به جناب آقای دکتر محسنی بار دیگر تبریک عرض می کنم ایشان از طلا گرانبهاتر هستند …به وجود ایشان فخر می کنم.تبریک به اهالی علم و دانش و شهر سقز برای این انتخاب شایسته.

            عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

            • علی قدمی
             علی قدمی: ۶-۶-۱۳۹۳ . ۱۰:۱۱ ب.ظ :

             دکتر محسنی عزیز از اینکه بعد از مدتها درسقز میبینمتون خیلی خوشحالم.لیاقتتون خیلی بالاتره امیدوارم در مراتب بالاتر ببینمتون.برادر کوچکتر حاج محمد قدمی.مسئول تربیت بدنی آموزش وپرورش

             عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

             • ناشناس
              ناشناس: ۶-۷-۱۳۹۳ . ۷:۴۷ ق.ظ :

              وقتي آقاي محسني صرفابا فشار بيگلري انتخاب شده ….

              عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

              • ناشناس
               ناشناس: ۶-۷-۱۳۹۳ . ۷:۰۶ ب.ظ :

               سلام و عرض ادب حضور ادیب و استاد اخلاق جناب دکتر محسنی بدینوسیله به خود و سایر همشهریان و جامعه دانشگاهی تبریک و تهنیت برای انتخاب شایسته و بجای جنابعالی را عرض میدارم و امید است گلستانی دیگر بر کارنامه موفقیتهایتان باز همچون گذشته بدرخشد دوست دار همیشگیتان محمد زارعی

               عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

               • حەسەن ئەمینی
                حەسەن ئەمینی: ۶-۸-۱۳۹۳ . ۷:۰۲ ب.ظ :

                پێی خۆشحالین کە کاک شاباز بەردەوام لە پلەکانی سەرەوەدا بەرپرسایەتی وەئەستۆ دەگرێ من بیرەوەری مودیرەتی بەریزیانم هەیەو ئەوکات کە لە ئەنجومەنی مەولەوی سەقز بەرپرس بوو بەرپرسێکی بە توانا بوو و بەردەوام لە هەڵی چاکسازی دا بوو

                عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                • Aram
                 Aram: ۶-۹-۱۳۹۳ . ۶:۵۸ ق.ظ :

                 انشالله دكتر محسني غربالي به إستادان بكنن و أز هر لحاظ چه لحاظ علمي و خصوصا لحاظ اخلاقيييييييييييييييييي دانشگاه ازاد إسلامي واحد سقز ،با احترام به إستادان پاك و باشخصيت ،استاد و يا استاداني دارد كه با سو استفاده أز موقعيت خود قصد سو استفاده از دانشجويان خانم دارن،اميدوارم پيگيري كنن

                 عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                 • احمدچوپانی (شورای شهر دیواندره
                  احمدچوپانی (شورای شهر دیواندره: ۶-۹-۱۳۹۳ . ۵:۰۹ ب.ظ :

                  دکترشهبازی ازسرمایه های علمی شهرستان سقز و استان کردستان هستندبنده از ایشان شناخت کافی دارم و درذوره دبیرستان شاگردشان بودم. الان که دانشجوی ترم آخر دکتری هستم خودم را مدیون شخصیت های همچون دکترشهبازی میدانم . سمت جدید را خدمتشان تبریک عرض میکنم.

                  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                 • یحیی محمدیان: ۶-۱۰-۱۳۹۳ . ۱۱:۲۰ ق.ظ :

                  آقای دکترمحسنی فردی لایق و کاردان هستند
                  این انتخاب شایسته را به ایشان و تمامی شهروندان عزیزم تبریک عرض می نمایم .

                  عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                  • همشهري
                   همشهري: ۶-۱۰-۱۳۹۳ . ۳:۰۱ ب.ظ :

                   اقاي محسني از اساتيد برجسته و موفق شهر سقز مي باشند

                   عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                   • رستم زاد
                    رستم زاد: ۶-۱۲-۱۳۹۳ . ۱۰:۰۱ ق.ظ :

                    باسلام . ضمن تبریک انتخاب بجا و شایسته جناب عالی به سمت ریاست دانشگاه آزاد سقز موفقیتتان را از خداوند منان خواستارم

                    عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                    • ناصح مرادپور
                     ناصح مرادپور: ۶-۱۴-۱۳۹۳ . ۴:۴۱ ب.ظ :

                     باتوجه به شناخت ونظربه اینکه مدت یکسال دانش آموخته این شخصیت بزرگواربودم برهمه اطمینان میدهم که دکترشهباز محسنی ازتمامی عیب وایرادهای که چندین سال است دردانشگاه سایه افکنده را محومی نماید وامیدوارم که دانشگاه رااز شر بیسوادان ومفت خوران و… پاک نموده ومقدمشان مایه خیروبرکت باشد

                     عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                     • سلیمی
                      سلیمی: ۶-۱۵-۱۳۹۳ . ۱۲:۲۱ ب.ظ :

                      خیرمقدم عرض میکنم خدمت جناب اقای دکتر شهباز محسنی استاد گرانقدر وبرای ایشان درپست جدید ارزوی موفقیت میکنم امیدوارم دراینده نزدیک باپیگیریهای ایشان شاهد پذیرش دانشجوی مقطع ارشد در دانشگاه ازاد سقز باشیم

                      عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                      • سعد
                       سعد: ۶-۱۷-۱۳۹۳ . ۱۲:۱۸ ب.ظ :

                       سیمایی:
                       واقعا” انتخاب شایسته ای بود دکتر محسنی فردی باعلم و آگاه و دلسوز و متدین میباشند و امیدوارم موفق و موید باشند و ایشان را انشاا… در جایگاه بالاتری که واقعا” لیاقت آنرا دارند ببینیم

                       عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                       • از کارکنان دانشگاه آزاد
                        از کارکنان دانشگاه آزاد: ۶-۲۳-۱۳۹۳ . ۲:۵۳ ب.ظ :

                        من از کارکنان دانشگاه آزاد هستم اگرانتصاب آقای محسنی از سوی آقای بیگلری هم باشد بسیار انتصاب بجایی انجام داده است و شخصا دست آقای بیگلری را می بوسم چون آقای محسنی بسیار متواضع و با کارکنان صادق و یکرو است.امیدوارم در راه خدمت به این دیار موفق باشند.

                        عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                        • محمد
                         محمد: ۶-۲۵-۱۳۹۳ . ۱۰:۴۷ ب.ظ :

                         اگر ایشان دست برخی افراد نالایق را از مناصب دانشگاه کوتاه نموده و افرادی لایق و بدون تعلق خاطر به منافع شخصی را منصوب نمایند بزرگترین خدمت را به این مجموعه نموده اند.

                         عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                         • سید حسن هاشمی
                          سید حسن هاشمی: ۷-۲۴-۱۳۹۳ . ۱:۰۲ ب.ظ :

                          سلام: به آقای دکتر محسنی تبریک می گویم و به شخصیت و کار ایشان ایمان دارم. سال80 تا 84 در دانشگاه فردوسی مشهد دانشجو بودم. مردی نازنین شریف با تقوا باسواد ومشاور و همراه بسیار خوبی یرای همه علی الخصوص دانشجویان کرد دانشگاه بود. از مصاحبت و مراودت با ایشان لذت می بردیم. بنده از شهرستان ثلاث باباجانی از توابع استان کرمانشاه این متن را می نگارم و از بهار 84 تاکنون(که آنزمان هرروز عصر با دکتر در محوطه دانشگاه ورزش می کردیم و می دویدیم) ایشان را زیارت نکرده ام و خیلی دلم برایشان تنگ شده است. به هر حال برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت برای خود و خانواده محترمشان از خداوند منان می نمایم. سید حسن هاشمی:مسئول کتابخانه عمومی شهرستان

                          عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]

                          • کنجکاوی
                           کنجکاوی: ۸-۱۸-۱۳۹۴ . ۱۰:۴۵ ق.ظ :

                           همیشه از ارتباط فامیلی در قدرت و مدیریت بیزار بوده ام.
                           میترسم فساد بیاورد.
                           آقای محسنی معلم معارفم بود. کلاسش را خیلی دوست داشتم. احساس میکردم که عرق کردی هم دارند ولی نمیدانم چرا از این خبر خوشحال نیستم.
                           شاید با سیستم گزینشی ایران ایشان گزینه ی خوب محسوب شوند ولی من چیزی از ایده آلیستی ام که کم نمیشود. اگر بشود انسان نیستم. پس اگر ایشان رئیس شدند من خوشحال نیستم.
                           باز هم باید بنشینیم و در آینده به نتیجه ی کار ایشان نگاه بیاندازیم.

                           عضو شويد تا بتوانيد نظر دهيد. ]