شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 24th آگوست 2014
10:53 ب.ظ

سکان دانشگاه ازاد در دستان “شهباز محسنی”

روز شنبه ۱/۶/۹۳ با حضور اساتید،دانشجویان،فعالان فرهنگی مدنی،مسئولان شهرستان ومعاونت هماهنگی دانشگاه آزاد استان، سکان هدایت دانشگاه آزاد واحد سقز به شهباز محسنی سپرده شد و بعد از 5 سال پاساری اهل مهاباد، سقز را به قصد سنندج ترک کرد.
معاون هماهنگی دانشگاه آزاد به عنوان اولین سخنران پشت تریبون قرارگرفت و با مثبت اعلام کردن کارنامه ی ۵ ساله ی پاساری گفت: باتوجه به اینکه بنده مدت ۵ ماه است که این مسئولیت را بر عهده گرفته ام می توانم شاهدی باشم برخدماتی که دکتر پاساری در واحد سقز انجام داد.

دکتر محسنی رئیس جدید

دکتر محسنی رئیس جدید

سیاری در ادامه بر اهمیت ورود خیرین در امر عمران وتوسعه دانشگاه تاکید کرد و حضور آنها را موجب سرعت گرفتن توسعه دانشگاه دانست.
در پایان سیاری خبر از وجود نیروی مازاد در دانشگاه آزاد سقز داد وگفت: باتوجه به تعداد نیروهای موجود فعلا استخدام پرسنل را در این دانشگاه نخواهیم داشت.
بابک پاساری رییس سابق دانشگاه به عنوان سخنران دوم و برای ارایه ی گزارشی از حضور ۵ ساله ی خود در واحد سقز، پشت تریبون قرارگرفت. وی اظهار داشت که تغیر وتحول در هر سازمانی امری بدیهی ست و بنده هنگام شروع مسئولیتم منتظر حضور دو ساله در سقز بودم اما الان ۵سال از خدمت من به عنوان مسئول دانشگاه میگذرد.
پاساری با اشاره به انتقادهای موجود از نحوه ی مدیریت خود اظهار داشت: برخی سایتها وافراد به دور از انصاف در پی شایعه سازی هستند.
رئیس سابق دانشگاه آزاد در ادامه با ارایه ی برخی آمارها از عملکرد این چند ساله ی خود دفاع کرد. وی همچنین از ساخت خوابگاه دانشجویی با بودجه ای بالغ بر ۵۷۰۰میلیون ریال دفاع کرد وگفت: با وجود بخشنامه ها یی که منتج به انتقالی دانشجویان غیر بومی ست در نظر داریم خوابگاه را به مدرسه تبدیل کنیم که به منبع درآمدی برای دانشگاه تبدیل شود.
پاساری در ادامه بیان کرد : سال ۸۸ باتوجه به وضعیت خاص سیاسی، خیلی ها قصد سواستفاده ازفضای دانشگاه را داشتند که خوشبختانه این امر انجام نشد.
وی درپایان از تعداد رشته های دانشگاهی در این واحد ابراز رضایت کرد وگفت: اکنون ۵۴ رشته درمقاطع کارشناسی وکاردانی در این واحد دارای دانشجوست وبه زودی ۴رشته ی دیگر به دانشگاه اضافه خواهد شد. وی همچنین تقویت برق،تقویت فشارآب،تاسیس پست گاز را از اقدامات خود پس از روی کارآمدن را عنوان داشت.

daneshggg
سخنران آخر این جلسه، دکترشهباز محسنی بود،وی که تحصیلکرده ی رشته زبان وادبیات فارسی از دانشگاه فردوسی مشهد است و مدیر گروهی ادبیات دانشگاه آزاد مهاباد،تدریس در دبیرستانهای تهران وسقز را در کارنامه ی خود دارد . وی اولویت کاری خود را ایجاد فضای نشاط علمی برای دانشجویان واساتید اعلام کرد. محسنی در ادامه گفت: شهرسقز زادگاه انسانهای بزرگ بوده وترجان دارلعلوم زمان خود بوده وخوشحالم که امروز در زادگاهم این مسئولیت را میپذیرم.
محسنی افزود: موفقیت دانشجو واساتید برای من بسیار حایز اهمیت است ولی متاسفانه با وجود اینکه سقز دومین شهربزرگ استان است امکانات در حدواندازه های دومین شهر استان وجودندارد.
مراسم تودیع ومعارفه بدون حاشیه نبود. پس از پایان جلسه ی تودیع ومعارفه وطبق قرار قبلی واعلام مجری، بنا بود که جلسه ی پرسش وپاسخ رئیس سابق با کارکنان برگزار شود که بابک پاساری حاضر به شرکت در این جلسه نشد.

کد خبر: 10101


۳۹ دیدگاه

 • عبدالحسین وهاب زاده
  عبدالحسین وهاب زاده: 8-25-2014 . 12:11 ق.ظ :

  همیشه سخنرانی پاساری با تپق همراه بوده، بگو بلد نیستی صحبت کنی چرا اطاله کلام میکنی؟ دیروز گفت : خوابگاه خواهران را ساختیم تا در بیرون “دوستان” به آنها تجاوز نکنند!
  بخشنامه دانشجویان خواهر غیر بومی قبل از دستور ساخت خوابگاه آمده بود ولی با اصرار شخص ایشان این پروژه انجام گرفت که با شکست مواجه شد

  پاسخ دهید

  • طه رزم آرا
   طه رزم آرا: 8-25-2014 . 8:38 ق.ظ :

   باعرض تبریک به آقای محسنی مدیر جدید دانشگاه آزادسقز
   بنده میخواستم چند نکته در ارتباط با افرادی که پست های مدیریت را تقبل میکنندعرض کنم. در تمام اقصی نقاط دنیا از پیشرفته ترین تا محروم ترین کشورها وقتی فردی را به عنوان مدیر یا به قول معروف رییس انتخاب می کنندشاخص ها یا فاکتورهایی را درنظر دارند که اامید وارم آقای شهباز محسنی مدیر جدید دانشگاه آزادحداقل این شاخص هارا در زمینه کار خودعملیاتی یا اجرایی کند:
   1- تخصص و تعهد 2- ایجاد مواسات 3- منطقى بودن 4- پرهیز از تندخویى 5- سعه صدر 6- قاطعیت 7- صبر و استقامت .

   پاسخ دهید

  • فره ویژ
   فره ویژ: 8-25-2014 . 8:51 ق.ظ :

   امیدوارم که وجود آقای محسنی که بومی سقز می باشد،مایه خیر و برکت برای دانشگاه و فضای علمی شهر شود.لازم است که ایشان از جناح بندی سیاسی به دور باشند و در استخدام اساتید فقط جنبه شایسته سالاری را مدنظر داشته باشند و منفعت فرد را بر جمع ترجیح ندهد.نسبت به افزایش رشته های کارشناسی ارشد و ارتقا به واحدهای بالاتر اقدام نماید.
   اینکه آقای پاساری رئیس قبلی حاضر به پاسخ کارکنان در جلسه تودیع ومعارفه نشد،جای بسی تأمل است که امیدوارم آقای محسنی از آن تجربه بگیرد. سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز مرده آنست که نامش به نکویی نبرند.

   پاسخ دهید

   • علی محمدی
    علی محمدی: 8-25-2014 . 9:00 ق.ظ :

    با سلام واحترام امیدوارم جناب اقای محسنی در کار مدیریتی موفق باشند و مثل روسای دانشگاه پیام نور فقط در فکر جابجا کردن چند اتاق ویا افراد نباشند امیدوارم این شهر با وجود افراد با لیاقت اداره شود تا شایسته نام 3000 ساله خود باشد.

    پاسخ دهید

    • سلمان
     سلمان: 8-25-2014 . 1:53 ب.ظ :

     معامله خوبی هست بین گروه پرتوی و بیگلری . تغییر بعدی فرمانداری سقز برای اقای پرتوی است و در نتیجه خیال بیگلری برای انتخابات مجلس از ناحیه این گروه راحت خواهد بود

     پاسخ دهید

     • امیر حبیبی
      امیر حبیبی: 8-25-2014 . 3:50 ب.ظ :

      این پست را به این همشهری واستاد گرامی و کوشا تبریک عرض نموده و امیدوارم در اینجا هم شاهد شکوفایی بیشتر دانشگاه و دانشجویان باشیم و برای ایشان آرزوی سرافرازی و موفقیت داریم

      پاسخ دهید

      • ناشناس
       ناشناس: 8-25-2014 . 9:10 ب.ظ :

       سڵاو و رێز بۆ دوکتور شاباز
       خۆم بە بەختەوەر دەزانم کە دەبینم هاوشاری و هاوگەرەکیەکم بەرپرسایەتی زانکۆ وەئەستۆ دەگرێت ئەوەی راستی بێت کاک شاباز یەک دووساڵ کە بەرپرسی ئەنجومەنی فەرهەنگی ئەدەبی بوو لە سەردەمی ئەودا یەکەم ژمارەی گوفاری زێویە مان بڵاو کردەوە ئەوەندە دڵ گەورەو بیر فراوان بوو کە بەردەوام ئەوکەسانەی تۆرانیان پێشتر کردبوە پیشە ئاشتی دەکردنەوەو دەیهێنانەوە بۆ ئەنجومەن کە کەمتر کەسێک لە ناو کوردا ئەوەندە لە خۆبردوویی هەیە و لە راستیدا شیاو بەرپرسایەتی هەرە بەرزتریش هەیە

       برات :
       حەسەن ئەمینی

       پاسخ دهید

      • سقزی
       سقزی: 8-26-2014 . 11:40 ق.ظ :

       – تقویت فشار برق – تقویت فشار گاز و آب و تقویت پارتی بازی و استخدام باندی گروهی و نیز باقی گذاشتن بدهی میلیاردی و جذب هیئت علمی ناکارامد صفر کیلومتر و غیر بومی در کنار اعلام شهادت مثبت بودن عملکرد انهم در 5 ماه مسئولیت شاهد شدن برای 5 سال عملکرد طنز جالبی است واقعا کی این فضای تملق گویی جمع می شود؟ کارمندان و دانشجویان و اساتید حاضر بر این عملکرد که ازش در پایان فرار می کنند چی فرض کرده اند؟

       پاسخ دهید

       • حمدی: 8-27-2014 . 1:52 ق.ظ :

        حمدی:
        باسلام:فکرکنم بعضی ها اصلآدوست دارندسقزدست غیربومی هااداره بشه؟؟؟؟؟؟تبریک به آقای محسنی مدیر جدید دانشگاه آزادسقزوآرزوی موفقیت

        پاسخ دهید

        • مجنون 258
         مجنون 258: 8-27-2014 . 1:52 ب.ظ :

         سلام عزيزان
         ازقديم الايام گفته اند:
         طلا كه پاك است چه منّتش به خاك است.
         (( حقيقتاً شهبازمحسني طلاست ))
         پس واقعيتش اصلاً هيچ خوشحال نشدم.
         چون شهبازمحسني انساني محبوب و پاك و با ادب و از بچگي تا اين تاريخ براستي طلا بوده و هست، و اميدواريم اينگونه باقي بماند، زيرا قدرت و كُرسي و باندبازي آنهم در شهرستان مظلوم سقز، چيز بسيارخطرناك و كثيفيست و تا دلتان بخواهد بازارش داغِ داغ !!!!!
         انشاالله شهبازمحسني آلوده و پاگير قدرت و كُرسي و باندبازي نشود.
         انشاالله

         پاسخ دهید

        • رامان
         رامان: 8-27-2014 . 2:06 ب.ظ :

         سڵاو و رێز
         جارێ زوه بۆ قەزاوەت کردن بەڵام تەجرەبە وای نواندوە هەر دەچنە سەر سەندەڵی ئەبن بە کەسێکی تر. ئاڵ و گۆڕەکەش دایمە بەرەو خراپ بوونە. یانی مودیری هەڵبژاردە پێشتر باش بووبێ خراپ ئەبێ و یان پێشتر خراپ بووبێ خراپتر ئەبێ. ئیشەڵڵا کاک شابازی بەفری( موحسینی) وا نەبێ و با بزانین

         پاسخ دهید

         • حامداسعدی
          حامداسعدی: 8-27-2014 . 5:36 ب.ظ :

          سلام این انتخاب بجاوشایسته این چهره فرهنگی سقزمایه مباهات مردم میباشدامیداست همه دست اندرکاران ومردم فهیم باایشان همکاری نمایندتادانشگاه ودانش پروری به مرحله ثبوت خودبرسد

          پاسخ دهید

          • حسین
           حسین: 8-27-2014 . 6:26 ب.ظ :

           با سلام
           تبریک می گوییم به دکترمحسنی انشاء الله موفق باشند اما باید یادآور شد که مهم نیست سکان در دست چه کسی باشد مهم این است که کشتی خراب است و سرنشینان نیت خیر ندارند و فقط به جیب شخصی خویش فکر می کنند

           پاسخ دهید

           • سعدی حسین زاده
            سعدی حسین زاده: 8-27-2014 . 9:02 ب.ظ :

            به جناب آقای دکتر محسنی بار دیگر تبریک عرض می کنم ایشان از طلا گرانبهاتر هستند …به وجود ایشان فخر می کنم.تبریک به اهالی علم و دانش و شهر سقز برای این انتخاب شایسته.

            پاسخ دهید

            • علی قدمی
             علی قدمی: 8-28-2014 . 10:11 ب.ظ :

             دکتر محسنی عزیز از اینکه بعد از مدتها درسقز میبینمتون خیلی خوشحالم.لیاقتتون خیلی بالاتره امیدوارم در مراتب بالاتر ببینمتون.برادر کوچکتر حاج محمد قدمی.مسئول تربیت بدنی آموزش وپرورش

             پاسخ دهید

             • ناشناس
              ناشناس: 8-29-2014 . 7:47 ق.ظ :

              وقتي آقاي محسني صرفابا فشار بيگلري انتخاب شده ….

              پاسخ دهید

              • ناشناس
               ناشناس: 8-29-2014 . 7:06 ب.ظ :

               سلام و عرض ادب حضور ادیب و استاد اخلاق جناب دکتر محسنی بدینوسیله به خود و سایر همشهریان و جامعه دانشگاهی تبریک و تهنیت برای انتخاب شایسته و بجای جنابعالی را عرض میدارم و امید است گلستانی دیگر بر کارنامه موفقیتهایتان باز همچون گذشته بدرخشد دوست دار همیشگیتان محمد زارعی

               پاسخ دهید

               • حەسەن ئەمینی
                حەسەن ئەمینی: 8-30-2014 . 7:02 ب.ظ :

                پێی خۆشحالین کە کاک شاباز بەردەوام لە پلەکانی سەرەوەدا بەرپرسایەتی وەئەستۆ دەگرێ من بیرەوەری مودیرەتی بەریزیانم هەیەو ئەوکات کە لە ئەنجومەنی مەولەوی سەقز بەرپرس بوو بەرپرسێکی بە توانا بوو و بەردەوام لە هەڵی چاکسازی دا بوو

                پاسخ دهید

                • Aram
                 Aram: 8-31-2014 . 6:58 ق.ظ :

                 انشالله دكتر محسني غربالي به إستادان بكنن و أز هر لحاظ چه لحاظ علمي و خصوصا لحاظ اخلاقيييييييييييييييييي دانشگاه ازاد إسلامي واحد سقز ،با احترام به إستادان پاك و باشخصيت ،استاد و يا استاداني دارد كه با سو استفاده أز موقعيت خود قصد سو استفاده از دانشجويان خانم دارن،اميدوارم پيگيري كنن

                 پاسخ دهید

                 • احمدچوپانی (شورای شهر دیواندره
                  احمدچوپانی (شورای شهر دیواندره: 8-31-2014 . 5:09 ب.ظ :

                  دکترشهبازی ازسرمایه های علمی شهرستان سقز و استان کردستان هستندبنده از ایشان شناخت کافی دارم و درذوره دبیرستان شاگردشان بودم. الان که دانشجوی ترم آخر دکتری هستم خودم را مدیون شخصیت های همچون دکترشهبازی میدانم . سمت جدید را خدمتشان تبریک عرض میکنم.

                  پاسخ دهید

                  • مدوست بزرگوار تمدید تاریخ کمک ها توسط آقای احمد عزیزی و با پیگیری ایشان از طریق استانداری انجام گرفت نه آقای بیگلری: 8-31-2014 . 9:59 ب.ظ :

                   واقعا که چقدر خوب معلمتان را به یاد دارید !؟ شهباز اسم آقای دکتر محسنی است نه نام خانوادگی جناب شورای دیواندره دانشجوی ترم آخر دکتری دانشگاه آزاد

                   پاسخ دهید

                   • همشهری
                    همشهری: 8-31-2014 . 11:42 ب.ظ :

                    ظاهرا معلم دبیرستانت را با آقای محسنی اشتباه گرفته ای.
                    ایشان آقای محسنی هستند نه آقای شهبازی؟؟؟؟

                    پاسخ دهید

                    • دیواندره ای
                     دیواندره ای: 9-1-2014 . 12:42 ق.ظ :

                     احتمالاً منظورتان دکتر شهباز محسنی می باشد. شهباز نام و محسنی نام خانوادگی ریاست جدید دانشگاه آزاد سقز است نه آن چنان که شما 2 بار از ایشان با عنوان دکتر شهبازی اسم برده اید؟! آقای چوپانی عزیز دانشجوی ترم آخر دکتری دانشگاه آزاد و عضو محترم شورای اسلامی شهرستان دیواندره لطفاً تأمل بیشتری بفرمایید.

                     پاسخ دهید

                     • حسین زاده
                      حسین زاده: 9-1-2014 . 10:51 ق.ظ :

                      آقای چوپانی جالبه…شما شاگرد دکتر محسنی بوده ای ولی اسم ایشان را بلد نیستی و میگی دکتر شهبازی…باور کنیم که دکتری هم هستید؟

                      پاسخ دهید

                      • هم ولایتی آقای چوپانی
                       هم ولایتی آقای چوپانی: 9-1-2014 . 12:17 ب.ظ :

                       آقای چوپانی مهربان اگه ذکر نمی فرمودید که دانشجویی ترم آخر دکترای هستید به ابراز محبتتان خللی وارد نمی شد!

                       پاسخ دهید

                      • یحیی محمدیان: 9-1-2014 . 11:20 ق.ظ :

                       آقای دکترمحسنی فردی لایق و کاردان هستند
                       این انتخاب شایسته را به ایشان و تمامی شهروندان عزیزم تبریک عرض می نمایم .

                       پاسخ دهید

                       • همشهري
                        همشهري: 9-1-2014 . 3:01 ب.ظ :

                        اقاي محسني از اساتيد برجسته و موفق شهر سقز مي باشند

                        پاسخ دهید

                        • رستم زاد
                         رستم زاد: 9-3-2014 . 10:01 ق.ظ :

                         باسلام . ضمن تبریک انتخاب بجا و شایسته جناب عالی به سمت ریاست دانشگاه آزاد سقز موفقیتتان را از خداوند منان خواستارم

                         پاسخ دهید

                         • ناصح مرادپور
                          ناصح مرادپور: 9-5-2014 . 4:41 ب.ظ :

                          باتوجه به شناخت ونظربه اینکه مدت یکسال دانش آموخته این شخصیت بزرگواربودم برهمه اطمینان میدهم که دکترشهباز محسنی ازتمامی عیب وایرادهای که چندین سال است دردانشگاه سایه افکنده را محومی نماید وامیدوارم که دانشگاه رااز شر بیسوادان ومفت خوران و… پاک نموده ومقدمشان مایه خیروبرکت باشد

                          پاسخ دهید

                          • سلیمی
                           سلیمی: 9-6-2014 . 12:21 ب.ظ :

                           خیرمقدم عرض میکنم خدمت جناب اقای دکتر شهباز محسنی استاد گرانقدر وبرای ایشان درپست جدید ارزوی موفقیت میکنم امیدوارم دراینده نزدیک باپیگیریهای ایشان شاهد پذیرش دانشجوی مقطع ارشد در دانشگاه ازاد سقز باشیم

                           پاسخ دهید

                           • سعد
                            سعد: 9-8-2014 . 12:18 ب.ظ :

                            سیمایی:
                            واقعا” انتخاب شایسته ای بود دکتر محسنی فردی باعلم و آگاه و دلسوز و متدین میباشند و امیدوارم موفق و موید باشند و ایشان را انشاا… در جایگاه بالاتری که واقعا” لیاقت آنرا دارند ببینیم

                            پاسخ دهید

                            • از کارکنان دانشگاه آزاد
                             از کارکنان دانشگاه آزاد: 9-14-2014 . 2:53 ب.ظ :

                             من از کارکنان دانشگاه آزاد هستم اگرانتصاب آقای محسنی از سوی آقای بیگلری هم باشد بسیار انتصاب بجایی انجام داده است و شخصا دست آقای بیگلری را می بوسم چون آقای محسنی بسیار متواضع و با کارکنان صادق و یکرو است.امیدوارم در راه خدمت به این دیار موفق باشند.

                             پاسخ دهید

                             • محمد
                              محمد: 9-16-2014 . 10:47 ب.ظ :

                              اگر ایشان دست برخی افراد نالایق را از مناصب دانشگاه کوتاه نموده و افرادی لایق و بدون تعلق خاطر به منافع شخصی را منصوب نمایند بزرگترین خدمت را به این مجموعه نموده اند.

                              پاسخ دهید

                              • سید حسن هاشمی
                               سید حسن هاشمی: 10-16-2014 . 1:02 ب.ظ :

                               سلام: به آقای دکتر محسنی تبریک می گویم و به شخصیت و کار ایشان ایمان دارم. سال80 تا 84 در دانشگاه فردوسی مشهد دانشجو بودم. مردی نازنین شریف با تقوا باسواد ومشاور و همراه بسیار خوبی یرای همه علی الخصوص دانشجویان کرد دانشگاه بود. از مصاحبت و مراودت با ایشان لذت می بردیم. بنده از شهرستان ثلاث باباجانی از توابع استان کرمانشاه این متن را می نگارم و از بهار 84 تاکنون(که آنزمان هرروز عصر با دکتر در محوطه دانشگاه ورزش می کردیم و می دویدیم) ایشان را زیارت نکرده ام و خیلی دلم برایشان تنگ شده است. به هر حال برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت برای خود و خانواده محترمشان از خداوند منان می نمایم. سید حسن هاشمی:مسئول کتابخانه عمومی شهرستان

                               پاسخ دهید

                               • کنجکاوی
                                کنجکاوی: 11-9-2015 . 10:45 ق.ظ :

                                همیشه از ارتباط فامیلی در قدرت و مدیریت بیزار بوده ام.
                                میترسم فساد بیاورد.
                                آقای محسنی معلم معارفم بود. کلاسش را خیلی دوست داشتم. احساس میکردم که عرق کردی هم دارند ولی نمیدانم چرا از این خبر خوشحال نیستم.
                                شاید با سیستم گزینشی ایران ایشان گزینه ی خوب محسوب شوند ولی من چیزی از ایده آلیستی ام که کم نمیشود. اگر بشود انسان نیستم. پس اگر ایشان رئیس شدند من خوشحال نیستم.
                                باز هم باید بنشینیم و در آینده به نتیجه ی کار ایشان نگاه بیاندازیم.

                                پاسخ دهید