شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۳/۰۷/۱۴۰۱
Tuesday، 26th August 2014
6:51 pm

عملیات گازرسانی به بخش سرشیو سقز آغاز شد

سقز – ایرنا – همزمان با ایام هفته دولت و طی آیینی با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستانی، کلنگ پروژه گازرسانی به روستاهای بخش سرشیو شهرستان سقز روز سه شنبه در قالب مجتمع گازرسانی روستای کمنتو به زمین زده شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار سقز در این آیین گفت: با توجه به اینکه سقز دومین شهر بزرگ استان و دارای 275 روستای دارای سکنه از میان 309 روستا است، انتظار می رود میزان برخورداری روستاهای این شهرستان از گاز طبیعی به میانگین استانی برسد.

نادر فخری افزود: با توجه به سردسیر بودن منطقه سقز و مشکل در ارسال سوخت به روستاها و کم برخورداری روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی، لازم است گازرسانی به روستاهای شهرستان تسریع یابد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در هفته دولت عملیات گازرسانی به 45 روستای سقز اغاز شد گفت: از این تعداد 14 روستا در دهه فجر به بهره برداری رسید، سه روستا در سوم خرداد از نعمت گاز برخوردار شدند و امسال نیز در هفته دولت 21 روستای دیگر از نعمت گاز برخوردار می شوند.

رییس شرکت گاز ناحیه سقز نیز در این آیین گفت: با گازرسانی به این مجتمع، چهار روستای بخش سرشیو با داشتن 540 خانوار و جمعیت دو هزار و 160 نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

کمال رضایی افزود: هم اکنون 83 روستای شهرستان سقز از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که این تعداد در ایام هفته دولت به 104 روستا خواهد رسید.

وی هزینه صرف شده برای گازرسانی 21 روستا در هفته دولت را 63 میلیارد ریال از اعتبارات داخلی شرکت گاز عنوان کرد و گفت: گاز رسانی به 20 روستای دیگر نیز در دست اجرا قرار دارد که نیازمند صرف اعتبار 60 میلیارد ریالی است و در سال جاری و سال اینده به بهره برداری خواهد رسید


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 10134


نظر دهي بسته شده است.