شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 27th آگوست 2014
3:58 ق.ظ

مانکن های بی سر، میزبان خریداران پوشاک

در روزهای اخیر شهروندان سقزی هنگام بازدید از مغازه های پوشاک فروشی با منظره ی مانکن های بی سر روبه رو شدند، مانکن هایی که بیشتر از لباس هایی که به نمایش می گذاشتند، گردن بریده ی انها جلب توجه می کرد.IMG_6248

 دلیل جدا کردن سر مانکن ها را از چند تن از صاحبان فروشگاهها  جویا شدیم که مدیر یکی از این فروشگاهها  در این رابطه به شارنیوز گفت: “ادارۀ اماکن سقز به ما اعلام کرده که کلیه ی مانکن ها باید بدون سر در معرض دید مردم  قرار گیرند.” وی در ادامه ی صحبت های خود به پلمپ چند مغازه ی پوشاک فروشی هم اشاره کرد که  اماکن دلیل  این کار را عدول از موازین شرعی و اسلامی عنوان کرده بود.

مغازه دار دیگری  به  سایر مواردی  که  اماکن آن ها را ملزم به رعایت آن كرده است، اشاره كرد، از جمله عرضه ی پوشاک زنانه توسط فروشنده گان خانم و تقسیم ورودی های مغازه، به دو ورودی جهت رفت و آمد جداگانه ی  اقایان و خانم ها.  

ظاهرا  این اقدامات  در ادامه ی  دستوری که  چهارسال پیش صادر شده بود، انجام گرفته.  دستوری  که از دو سال پیش مسکوت مانده و در هیچ شهری اجرایی نشده است. 

IMG_6272

وی افزود: “در واکنش به پلمپ شدن چند مغازه،  با مراجعه به ” مجمع امور صنفی” خواستار پیگیری موضوع شدیم، که انها توضیح دادند، مجوز پلمپ فاقد تائید اصناف بوده و اماکن با بی توجهی به لزوم  مهمور بودن مجوز های پلمپ به مهر اصناف، اقدام به بستن این مغازه ها کرده است. 

اخرین اخبار رسیده حاکی از این است که مغازه داران پس از گذشت چند ساعت و بعد از پرداخت 40 هزار تومان  به واحد نظارت و بازرسی رفع پلمپ شدند. این در حالي است که اصرار اماکن بر پلمپ 15 روزه ی مغازه ها بوده است. 

 

 

کد خبر: 10138


۹ دیدگاه

 • سقزی
  سقزی: 8-27-2014 . 5:03 ب.ظ :

  تند روی گاهی در لباس طالبان و گاهی در القاعده و گاهی در لباس داعش و گاهی در تن یک مانک ظاهر می شود!!!!!!!!!!!!!!!
  خاک بر سر ما !!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ دهید

  • مجنون 258
   مجنون 258: 8-28-2014 . 8:58 ب.ظ :

   جناب سقزی
   سلام
   چرا خاک بر سر ما ؟!
   مگرالآن زمان سنج کجای تاریخ رانشان میدهد؟؟!!!
   تقصیر و تاوان ما در این سناریوی ازپیش تعیین شده و دیکته شده توسط زنان و مادرانمان چیست ؟؟!!!
   بنظرم مسبب بخش بزرگی از این مشکلات فقط زنان هستند و بس!!!!
   زیرا اگر زنان یک جامعه جوهر و شهامت و توان این مهم را داشته باشند که در کانون خانواده مخصوصاً در نظر فرزندان دختر و پسر، شخصیت حقیقی و حقوقی زن را مثل یک انسان برابر به اثبات برسانند و فرزاندانی را با چشمان و دیدگاهی برابرطلب و برابربین تربیت نمایند، دیگر نیازی به این داستانهای خنده دار نخواهیم داشت، بنظر من زنان و مادران در جامعه ما تاوان همان تبعيض ها و نگرش کالایی و قیمت گذاری شده ای را میدهند که خودشان از کودکی آموزگار و آموزش دهنده آن در تک تک خانواده ها بوده اند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   ایکاش زنان جامعه ما در میانه قرن بیست ویک و زمانی که بشریّت در فکر تسخیر فضا میباشد هنوز در فکر میزان مهریه و اندازه ارزش طلا و سکه ها و قیمت گذاری وجودشان بابت در اختیار قراردادن خویش به مردان نبودند!!!!!!!!،
   – و ایکاش در کانون خانواده هایی که دختر و پسر باید تربیت شوند لزوم برابری و رعایت حق و حقوق زنان از همان ابتدا به مردان آموزش داده میشد!!!!!!!!،
   و ایکاش ……،
   و ایکاش ……،
   و ایکاش …….!!!!!!!!!!!!!!!!
   مگر نه اینکه:
   ((زنان نصف جمعیت یک جامعه وآموزگارنصف دیگرند))؟!

   پاسخ دهید

 • نه که روز
  نه که روز: 8-28-2014 . 10:04 ب.ظ :

  سلام آدم فکر می کند که به دست داعشیها سر بریده شده اند واقعا مانکن های بی سر زشت و ترستاک هستند.

  پاسخ دهید

  • ابوبکر
   ابوبکر: 8-30-2014 . 9:21 ب.ظ :

   سلام
   نه اینطور نیست این شایعه است مغازه های با دو درب برای زن و مرد پر کار نیست….. این کار فقط برای راحت شدن تردد مشتری هایی است که مراجعه میکنند جمعیت سقز ما شاء الله زیاد شده.

   پاسخ دهید

  • احه
   احه: 8-29-2014 . 4:40 ب.ظ :

   به دوستانمان دراصناف بفرماييد اكر بدونه مجوز شما پلمپ شده است اولا جرا اجازه داديد خودتانى دوما چرا مبلغ جهل هزا ر تومان بحاب شما براى فك پلمپ واريز مى شود ودستور فك پلمب از طرف شما صادر ميكردد اقاى رئیس اتحا ديه مدافع اتحاديه و ريس بازرس لا بد براى همكارانش توضيحى دارد يا به قول كردى پول كفن در بياد مرده كور به كورمبارك است منتظر عواقب الهى باشيد

   پاسخ دهید

   • ابوبکر
    ابوبکر: 8-30-2014 . 11:38 ب.ظ :

    من به نه که روز جواب نفرستادم عمومی فرستادم!!!!

    پاسخ دهید

    • نه که روز
     نه که روز: 9-5-2014 . 10:53 ق.ظ :

     ممنونم کاک ابوبکر عزیز مشخصه جواب شما کلی هست و نکته ای که باید اضافه کنم اینه که متأسفانه ضرر و زیان این شق القمرها و اختراعات و ابتکارات عجیب مسئولین که در مورد تالارهای عروسی هم به اجرا در آمده به همین جا ختم نمی شود دلمان خوش بود که عروسیها به تالارها رفته و دیگر مزاحمت و ایجاد سر و صدا و ترافیک حل شده ولی عروسیها به کوچه و خیابانها برگشته و در ملاءعام !! این مسئولین عجب نبوغ و ضریب هوش بالایی دارند .

     پاسخ دهید