شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Friday، 29th August 2014
11:11 pm

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس: آمارهای فعلی بیکاری واقعی نیست/کردستان در رده آخر توسعه یافتگی

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمارهای فعلی بیکاری بسیار بالاتر از رقم‌های کنونی است و این آمارها واقعی نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، محسن بیگلری، شامگاه پنج شنبه(6 شهریورماه) در ششمین جلسه شورای اداری استان در استانداری کردستان اظهار کرد: مسئله اشتغال یکی از مهمترین مسایل استان کردستان است.

وی افزود: آمارهای فعلی بیکاری بسیار بالاتر از رقم‌های کنونی است و این آمارها واقعی نیست.

بیگلری اعلام کرد: آمار فعلی بیکاری در استان کردستان 28 درصد عنوان شده که من این رقم را قبول ندارم، زیرا مشاغل بسیار کم درآمد نیز در این آمارگیری جزو اشتغال به حساب آمده است.

وی با اشاره به اینکه هم نمایندگان کردستان در مجلس و هم استاندار کردستان به طور جدی مسئله سرمایه گذاری را دنبال می کنند، تصریح کرد: تا زمانی که سرمایه گذاران دولتی و شرکت های شصت تا در کردستان سرمایه گذاری نکنند، سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز به این استان نخواهند آمد.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این مسئله اتفاق بیفتد، آمار بیکاری پایین می آید و سرمایه گذاران اعتماد می کنند که در استان سرمایه گذاری کنند.

مسئولان به وعده های خود در قبال کردستان عمل نکرده اند

وی بیان کرد: متاسفانه هر مسئولی که به کردستان می آید قول ها و وعده هایی را می دهد، اما این وعده ها تاکنون عملی نشده و هیچ تحولی در استان اتفاق نیفتاده است.

بیگلری ذکر کرد: پنج سال پیش که رئیس جمهور پیشین به کردستان آمد جوانان استان از ایشان احداث کارخانه را تقاضا کردند که این مسئله هنوز با گذشت پنج سال تحقق نیافته است.

وی با اشاره به اینکه باید پاسخی برای وجدان خودمان داشته باشیم، ادامه داد: من به عنوان نماینده باید پاسخگوی مردم باشم، زیرا مردم از نمایندگان استان انتظار بهبود وضعیت کنونی را دارند.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما از دولت تدبیر و امید انتظار داریم، امید را به مردم استان برگرداند و در استان سرمایه گذاری کند.

وی در پایان یادآور شد: براساس آمارهای فعلی در شاخص های توسعه یافتگی نیز استان کردستان در رده های آخر قرار دارد که انتظار داریم در یک سال آینده این وضعیت بهبود یابد.


منبع خبر: ایسنا
کد خبر: 10198


نظرات:

  1. فرمایشی بسیار متین. مردم استان و به ویژه شهرهای بانه و سقز هم همین را می خواهند. اما آقای بیگلری شما در این مدت نمایندگی خود چه اقدام عملی برای جلب توجه دولت جهت سرمایه گذاری در استان انجام داده اید؟ به نظرتان اگر به جای اصرار و پافشاری برای معرفی کردن دوستان خود در پُست های مدیریتی شهرستان های بانه و سقز، به دنبال جلب نظر مسئولان دولت برای سرمایه گذاری در استان بودید الان دیگر جایی برای گفتن این حرف ها باقی می گذاشتید؟

  2. برادر من جناب بیگلری! این که شما می گویید من این آمارها را قبول ندارم که نشد حرف. این آمار بر اساس شاخص های علمی ـ نظری و داده های موجود تعیین شده است. اگر ایرادی به این آمار وارد می دانید بهتر است که شما هم با رویکردی علمی در سطح همان شاخصی که منتقد آن هستید وارد بحث شوید تا با استدلال و احتجاج قوی صحت نظرتان را به مسئولان اجرایی گوشزد نمایید و آن ها را وادار به پاسخگویی نمایید.

  3. البته تلاش زیادی در ایجاد اشتغال کرده اند جای تقدیر دارند. منظورم دوستان خودشان است که چند شغله شده اند و جوانان ما همچنان بیکارند.

  4. نه بابا؟؟؟

  5. واقعا گل گفتی حسین جان:
    بیگلری کاری غیر از دخالت در انتصاب افراد معلوم الحال ندارد. البته توانی بیش از این هم ندارد. انتظار جلب سرمایه توسط بیگلری برای سقز در قد و قواره بیگلری نیست.