شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۷/۱۴۰۱
Saturday، 30th August 2014
9:09 pm

135 نفر از سقز مسافر حج امسال هستند

ششم شهریور مصادف با اول ذی القعده وآغاز هفته ی حج است و به همین مناسبت مراسمی در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد سقز با حضور کسانی که امسال اعزام می شوند و تعدای از مسئولین برگزار شد.mohamdimos

سرکاروان زائران سقزی در خصوص تاریخ اعزام به بیت الله الحرام به شارنیوزگفت: هنوز تاریخ دقیق را به ما ابلاغ نشده اما به احتمال فراوان اوایل مهر ماه اعزام ها آغاز خواند شد.

مصطفی محمدی افزود: امسال از سقز۱۳۵ نفر با این کاروان راهی خانه ی خدا خواهند شد.

محمدی با اشاره به مصوبه ی کشورهای اسلامی در خصوص الزام کاهش ۲۰درصدی زائران گفت: با پیگیریهای انجام گرفته سقز شامل این کاهش اعزام نیست.

وحتی امسال یک کاروان دیگر به استان اضافه شده که ۲۷ نفر از سقز با این کاروان راهی خواهند شد که جا دارد از زحمات مدیرکل حج وزیارت استان تقدیر کنم.

محمدی همچنین در خصوص مابه التفاوت ودیعه ی پرداخت شده گفت: علی رغم تورم وگرانی این مبالغ نسبت به سال گذشته تغییری حاصل نشده ودر دو مرحله زائران این مابه التفاوت را پرداخت مینمایند.

در پایان سرکاروان زائران سقزی از نبود شرکتهای زیارتی در سقز انتقاد کرد وگفت: سقز دومین شهر استان است و تعداد شرکتها در سقز از شهر قروه هم کمتر است.

سقز فقط یک شرکت دارد و هرشرکت قادر به اعزام دو کاروان در سال میباشد. سنندج با داشتن ۸ شرکت سالانه ۱۶ کاروان زائر حج عمره را اعزام مینماید.

 لازم به ذکر است که از ۱۳۵نفر زائر سقزی ۷۴ نفر خانم و ۶۱  نفر مرد هستند و جوانترین زائر ۴۰ سال و مسن ترین ۸۸  ساله میباشد.

haja

کد خبر: 10203
    مطالب مرتبط:


نظرات:

  1. انشالله خوای مه زن یارمه تی هه موی ئه و حاجیانه بدات و ئه وانیش هه مومان له دوعای خیری خویان بی به ش نه که ن

  2. خیلی کم ن خیلی کم!!!!

  3. ایشالا این سفر که زبان ازتعریف و تمجید آن قاصر است قسمت و نصیب همه ی مسلمانان و مشتاقان خانه ی حضرت دوست گردد.

  4. آن دفترهم که حاج آقا محمدی نام بردن مربوط به یک نفر اهل و ساکن سنندج است و برای ایجاد دفتری زیارتی شرایط های خواص خود را دارد که خیلی سخت است والا ما با جان ودل حاضر به ایجاد آن در سقز هستیم تا دیگر زائران محترم بیت الله حرام برای ثبت نام در کاروان حج 200 کیلو متر به سنندج نروند و بعدا” هم 3بار برای کلاس توجهی به آنجا سفر کنندواین میسر نیست جز با تلاش وکوشش نماینده محترم مجلس شواری اسلامی و فرماندارگرامی ما آماده ایم