شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 3rd سپتامبر 2014
8:51 ب.ظ
تقدیر از مردم سقز برای بیشترین کمک ها

کمک های مردم به آوارگان کردستان عراق، به مقصد رسید

محموله های کمک مردم سقز و دیگر شهرهای کردستان ایران به کردستان عراق رسید و به مسئولان استانداری سلیمانیه تحویل داده شد و به این ترتیب وعده داده شده از سوی دولت و اعضای کمپین مبنی بر به مقصد رسیدن کمک ها، عملی شد و دست اندر کاران جمع آوری کمک ها توانستد امانت را صاحبان اصلی آن برسانند. 4

بر اساس اخبار رسیده به شارنیوز “آزاد آرمی” و ” سلیمان عبدی”  از اعضای کمیپین کمک رسانی به شنگال در سقز به همراه کاروان کمک های ارسالی که مشتمل بر 13 ترلیر بود به کردستان عراق سفر کرده اند و در مصاحبه هایی با رسانه های کردی منطقه، گزارشی از وضعیت جمع آوری کمک ها ارائه داده اند. این کمک ها در مجموع بیش از ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان ارزش داشت.

همچنان که پیش از این نیز در اخبار شارنیوز به آن اشاره شده بود، سقز بیشترین کمک ها را در میان شهرهای کردنشین جمع آوری کرده است و به همین سبب کمپین جمع آوری کمک برای آواره گان شنکال در سقز طی بیانیه این از مردم این شهر تشکر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

حماسه‌ی حضور بی‌نظیرتان در حمایت مادّی و معنوی از خواهران و برادران ستمدیده و مظلوم « شنگال » که این روزها بی رحمانه مورد تعّدی، تجاوز، قتل عام، غارت و هتک حرمت قرار می گیرند، چنان شکوهمند بود که زبان و قلم از بیان و توصیف عظمت آن قاصر و ناتوانند. 

مردم در این حماسه ی بزرگ، باردیگرشفقت، محبّت، شرافت و کرامت خود را نشان دادند و باحضور وحمایت مادّی و معنوی خود، اعلام نمودند؛ که همچون همیشه و در شرایطی که انسانهای ستمدیده ومظلوم، در هرجایی از این عالم به کمک و یاری آنها احتیاج داشته باشند، حاضرند تا با تمام وجود به یاری آنها بشتابند و در حدّ توان خود ازمساعدت آنها، مضایقت ننمایند. 

کمپین حمایت مردمدوستانه ازمصیبت دیدگان« شنگال»لازم میداند از آحاد مردم شریف شهرستان سقّز و توابع؛ اعمّ ازمعلّمان، ائمه‌ی جماعات و روحانیان ، دانشجویان، دانش آموزان، اصناف و بازاریان، کارمندان ،کشاورزان، کارگران، دست فروشان، صاحبان حِرَف ومشاغل آزاد، که به نحوی در خلق این حماسه ی عظیم، نقشی داشته اند و دراین اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه شرکت نموده اند، تقدیر و تشکر بنماید و همّت و تلاش یکایک آنها را در در این اقدام بزرگ ، ارج بنهد. 

همچنین «کمپین »، خود را ملزم میداند که از همکاری برخی ادارات، نهادها و ارگانهای رسمی؛ همچون استانداری کردستان، سازمان هلال احمر شهرستان سقز، راهنمایی و رانندگی، نیروهای انتظامی و برخی از اعضای شورای اسلامی شهرستان سقز تقدیرنموده و سپاسگزار آن دسته از شرکتهای تولیدی وخدماتی، کارخانه ها وکارگاه های کوچک و بزرگ باشد که در امر یاری رسانیدن به مصیبت¬دیدگان، صادقانه مشارکت نموده و یا با اعضای کمپین درایام جمع آوری هدایا، همکاری داشته اند . 

لازم به ذکر است که چون حمایت مادّی و معنوی مردم به « شنگال»، صرفاً جهت رضای خداوند و بر اساس حسّ انسان دوستی آنها بوده است و در آن هیچ گونه شائبه ای وجود ندارد و از طرفی دیگر، اسامی افراد و گروههای همکار در این امرخطیر هم، بسیار زیاد است، لذا اعضای کمپین، مصلحت را در آن دیدند که از ذکر نام شرکتها و افراد و اشخاص حقیقی به صورت موردی، خودداری نمایند . 

جهت اطمینان خاطرمردم عزیز به اطلاع میرساند؛ که سرانجام با تلاش اعضای گروه و باحمایت نهادهای مردمی و دولتی، هدایای ارزشمند مردم که بالغ بر ٨٢ تُن مواد خوراکی و بهداشتی و… به ارزش تقریبی ششصد و پنجاه میلیون تومان، بود، در قالب چهار کانتینر، با حضور اعضای کمپین و با بدرقه و پشتیبانی مردم، روز شنبه ، هشتم شهریور، رهسپار سنندج گردید. شایان ذكر است قسمت نقدی كمك‌ها كه بیش از چهل میلیون تومان بود، به‌ اجناس مورد نیاز تبدیل گردید و از آن¬جا و بلافاصله، همراه با هدایای سایر شهرهای استان کردستان به صورت هماهنگ و با حضور نمایندگان کمپین سقزّ و سایر شهرهای استان، مستقیماً و کامل و سالم در روز دوشنبه‌ نهم شهریور، به اقلیم كردستان رسید.

اجرتان با خدا و الطاف الهی و دعای خیر ستمدیدگان، نگهدار سرزمینتان باد.

کد خبر: 10273


۱۱ دیدگاه

 • pop korn
  pop korn: 9-4-2014 . 10:57 ق.ظ :

  بسیار سپاس گذاریم از اقدام نیكتان

  پاسخ دهید

  • حامد محترمی
   حامد محترمی: 9-4-2014 . 2:23 ب.ظ :

   با سلام ودرود بی پایان به مردم فهیم کردستان وبالاخص سقز شما ثابت کردید که روحیه انسانیت ومحبت به هم نوع هنوز در وجود تک تک تان هم چون کوهی استوار وجود دارد . وناملایمات تحمیل شده نتوانسته این بزرگواری را کم رنگ نماید .

   تشکر تشکر شما مایه افتخار هستید .

   پاسخ دهید

   • hawre
    hawre: 9-5-2014 . 2:01 ق.ظ :

    ده ست تان خۆش بێت و ماندوو نه بن،ئه م یارمه تیدانه بۆ کوردانی ێاواره ی شنگال
    سه ربه رزییه بۆ خه ڵکی کوردستان به گشتی و سه قز به تایبه تی.

    پاسخ دهید

    • آرمان
     آرمان: 9-5-2014 . 11:02 ق.ظ :

     سلام ودرود برای تمام زحماتتان ای مردان با همت. دوستان نماینده (آقایان آزاد آرمی و سلیمان عبدی) در کارتان سربلند باشید.

     پاسخ دهید

     • شاهین
      شاهین: 9-5-2014 . 4:26 ب.ظ :

      ده ست تان خۆش بێت و ماندوو نه بن .

      پاسخ دهید

      • کریمی
       کریمی: 9-5-2014 . 9:20 ب.ظ :

       درود بر آقای عبدی و تمام دوستانشان که براستی امانت مردم را به دست مردم شنگال رساندند. روسیاهی برای غضنفر و مظفر و تمام کسانی که می گفتند کمکها را می دزدند.

       پاسخ دهید

       • ابوبکر
        ابوبکر: 9-6-2014 . 9:55 ب.ظ :

        سلام
        هنوز بر من یکی کمک از طرف سقز به شنگال ثابت نشده و آن یک دانه عکس بدون مشخصات چیزی را ثابت نمیکند آمار به آن بزرگی حداقل باید ده عکس داشته باشد با حضور افراد شناخته شده و مطرح شهر. مو را باید از ماست کشید و گرنه مدیریت مان میشود مثل مدیریت صدام.

        پاسخ دهید

        • hawre
         hawre: 9-11-2014 . 9:43 ق.ظ :

         سڵاو، کاک ئە بووبەکری بە ڕێز،سەبارەت بە دوودڵی و دڕدۆنگی جە نابتان، ئەو دوو نوێنەرەی کەمپەینی سەقز واتە برایان ئازاد ئارمی و سلێمان عە بدی لە گەڵ حەوت کەسی دیکە لە شارەکانی کوردستان خۆیان وە ک کە سانی سەربەخۆ و پارێزەری ئەمانەتی خەڵک لە گەڵ کانتینێری بارەکاندا چبون بۆ کوردستانی باشوور و سەرجەم هەموو یارمەتییەکانیان داوەتە دەست پارێزگاری سلێمانی و لە گەڵ میدیاکانی ئەودیویشدا وەک گەلی کوردستان و ڕووداو و NRT وت و وێژیان کردوە، ئە گە ر باوەڕیش ناکەیت سەردانێکی سلێمانی بکە و بە چاوی خۆت ببینە و تاڵە موە کان لە و ماستە دەربێنە.بەڕاستی زۆر بێ ئینسافییە کە سانێک بۆ سێ حەوتەی تەواو شەو و ڕۆژ بێ وچان، بەم کارەوە ماندوو بوون و بێ ئەوەی تەنانەت تمەنێک قازانجی مادی تیابێ، جە نابت ئاوا تۆوی شک و گومان لە دڵ و زەینی خەڵکدا دە چێنیت.ئێمە لای ویژدانی خۆمان ڕووسوور و سەربەرزین و تۆش هەر وڕینە کە.

         پاسخ دهید

         • ابوبکر
          ابوبکر: 9-14-2014 . 1:27 ق.ظ :

          سلام کاک how’re
          خوب من میخواستم شارنیوز را وا بدارم آدرس بدهد و شما آدرس دادید کار خوبی کردید و قصد نداشتم در دل مردم شک و تردید بیندازم …… شما هم بدگمان نباشید آیا نباید مردم درخواست یک خبر مستند داشته باشند و آن را ورینه نامیدن که سقزی ها آن را توهین میدانند اصلا جواب زیبایی نیست از طرف یک فرد اجتماعی که به مردم کمک ارائه میدهد! انتظار بیشتری داشتم

          پاسخ دهید

        • صدیق محمدجانی
         صدیق محمدجانی: 9-7-2014 . 2:26 ق.ظ :

         به راستی خه لکی به شه ره فی شاری سه قز حیماسه یه کیان خولقاند که له میژوودا بو هه میشه به گه شاوه یی ده مینیته وه. له لایه ن خومه وه سپاسیان ده که م و سه ری کرنوشیان بو داده نه وینم. هه ر وه ها ماندوو نه بوون و ده سخوشی له شارنیوزی به ریز ده که م که به به رپرسایه تیه کی بی وینه وه جوش و خروشی خه لکیان نیشانداو ئه رکی خویان به باشترین شیوه به ریوه برد.ماندوو نه بن!

         پاسخ دهید

         • فرشاد که مپه ین
          فرشاد که مپه ین: 9-16-2014 . 2:50 ب.ظ :

          کات باش. زور سپاس له خه لکی شار جوانکم سقز بو یارمتی راسته وخو نا راسته خو کان تان شا نازی بو شار که مان. فرشاد و سیامند که مپه ینی سه قز.

          پاسخ دهید