شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Wednesday، 3rd September 2014
11:47 pm

بیگلری: 50 درصد از واحدهای تولیدی کشور ورشکسته شده اند

 به گزارش خبرگزاری فارس، محسن بیگلری عصر امروز در دیدار صنعتگران و کارآفرینان استان کردستان با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اظهار کرد: بیشتر شهرستان‌های کردستان از نظر زیرساخت مشکل دارند.

وی با بیان اینکه در این رابطه نیازمند اعتبارات ویژه هستیم، گفت: مشکل ما نبود زمین نیست، بلکه در جذب و گرفتن زمین‌ها با معضل مواجه هستیم.

نماینده مردم سقز و بانه با تأکید بر لزوم جذب سرمایه‌گذاران، گفت: متأسفانه در شهری چون سقز، قیمت سوله‌ها تا 600 میلیون تومان افزایش یافته که موجب فراری دادن سرمایه‌گذار می‌شود.

بیگلری، برقراری ارتباط با مدیران عامل بانک‌ها به منظور آشنایی بیشتر آنها با شهرک‌های صنعتی و فرمول جدید حمایت را از تدابیری دانست که باید اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه 40 تا 50 درصد واحدهای تولیدی در کشور ورشکسته و یا به نوعی گرفتار هستند، گفت: این موضوعی است که باید به آن رسیدگی شود.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان تصریح کرد: در خصوص منطقه اقتصادی ویژه بانه نیز هشت ماه قبل وزیر قول ایجاد آن را طی 24 ماه داد در حالی که پس از گذشت این هشت ماه، هنوز حتی در بخش زمین نیز به نتیجه نرسیده‌ایم.

بیگلری با بیان اینکه ایجاد منطقه ویژه بانه برای کل کشور اثرات مثبتی دارد، گفت: با توجه به هم‌مرزی استان با کشور عراق، می‌توان در سایر شهرستان‌ها نیز منطقه ویژه ایجاد کرد.

در ادامه این جلسه یک تولیدکننده به نمایندگی واحدهای تولیدی گفت: باید در انتخاب مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی دقت بیشتری شود، چرا که در سال 91 از ضعف مدیریتی در این بخش، دچار زیان فراوانی شدیم.

به گفته وی، کم‌کاری بانک‌ها و نبود سرمایه در گردش و همچنین فشار زیاد اداره دارایی در بحث مالیات و ارزش افزوده از دیگر گرفتاری‌های صنعتگران کردستانی است.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 10282


نظر دهي بسته شده است.