شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
دوشنبه، 8th سپتامبر 2014
9:31 ب.ظ

آغاز یازدهمین دوره جشنواره تئاتر کردی؛فردا شب

جشنواره تئاتر کردی-مهمترین رخداد فرهنگی مناطق کردنشین ایران- بعد از طی مسافتی طولانی و پشت سرگذاشتن مشکلات فراوان به ایستگاه آخر رسد و فردا به طور رسمی شروع خواهد شد تا هم نشانی از بازشدن فضای فرهنگی در کردستان باشد هم هیوا حاجی محمدی -رئیس ارشاد- توانسته باشد در اولین هفته های بازگشتش به سقز یکی مهمترین مطالبات مردم فرهنگ دوست این شهر را محقق کرده باشد.

پوستر جشنواره 11 هم طراح: بختیار خسروی

پوستر جشنواره 11 هم
طراح: بختیار خسروی

 

براساس اخبار رسیده به شارنیور 160 هنرمند از شهرهای  سنندج، قوچان ،کرمانشاه، مهاباد، بوکان و مریوان به همراه یک گروه از کردستان عراق برای 3 روز میهمان سقزی ها خواهند بود و در دو بخش مسابقه و ویژه جشنواره به آرائه هنرشان خواهند پرداخت. گروهی که از کردستان عراق در این جشنواره حضور دارد، در بخش ویژه یا غیررقابتی به روی صحنه می روند.

مسئولان اداره ارشاد درصدد دعوت از هنرمندان مطرح کشور هستند تا به حال و هوای جشنواره نشاط بیشتری ببخشد در ضمن حضور مجدد دکتر قطب الدین صادقی به عنوان داور از جمله جذابیت های این دوره از جشنواره تئاتر کردی است. دیگر داوران این دوره عبارت اند از  تینو صالحی و حسن دادشکر که از جمله نام های مطرح در عرصه تئاتر کشور هستند.

یکی از نگرانی هایی موجود در برگزاری این دوره نامناسب بودن امکانات سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد سقز بود که دست اندرکارن طی روزهای گذشته در تلاش برای رفع این نگرانی ها بودند. 

مسئولان فرهنگی استان طی مکاتباتی از مرکز هنرهای نمایشی کشور خواسته اند تا مجوز ورود نمایش برتر جشنواره تئاتر کردی به جشنواره فجر را صادر کند که علی رغم عدم پاسخ این مرکز تا الان، امیدواری در این مورد بسیار است و این می تواند بهترین جایزه برای نمایش برتر باشد.

 

کد خبر: 10372


۳ دیدگاه

 • FARHIXTE
  FARHIXTE: 9-10-2014 . 1:43 ب.ظ :

  از همين جا دست رييس بلند قدر ارشاد را بوسيده و زحمات ايشان را ارج مي نهيم ..

  پاسخ دهید

  • وفا
   وفا: 9-11-2014 . 6:57 ق.ظ :

   یعنی بازم میخواید نفری 7 – 8 میلیون بدین به آقایان و خانمهای بازیگر معروف که چی بشه؟
   که همین آقایانی که رو سن هاتوچو زیاد دارن برای بار هزارم باهاشون عکس یادگاری بگیرند و دیگر هیچ؟
   خداییش بازدهی و کارکرد و اثر حضور این بازیگران و نتیجه ی این همه هزینه چی بوده؟ به جاش بردارید و یه دستی به سن و تجهیزات سالن بیاندازید.
   دو تا آبسردکن اضافه کنید. یه بودجه ای بدید به انجمن تئاتر و هزاران کار دیگه که قظع یقین از حضور آدمهای بعضا از خود راضی که توقعات آنچنانی داردند بهتر است.
   همه ی این هارو با نهایت احترام و درک شان هنرمندان پایتخت نشین گفتم.

   پاسخ دهید

   • عبدالرحمن عزیزی
    عبدالرحمن عزیزی: 9-12-2014 . 12:43 ب.ظ :

    با سلام – شهر یعنی فرهنگ وتمدن و نشانه فرهنگ وتمدن وجود هنرمندان و فرهنگ سازان است با همه خطرات وکمبودها .و جشنواره تئاتر کردی سقز این نماد صلابت وانسجام و فریاد های هنرمندانی است که اجتماع می کنند تا زبان گویایی برای مردم کرد باشند . دستشان درد نکند و امیدوارم هرسال پر بار تر از سال پیش برگزار شود

    پاسخ دهید