شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۸/۰۲/۱۴۰۱
یکشنبه، 14th سپتامبر 2014
1:33 ق.ظ

استاندار کردستان: تکمیل فرودگاه سقز‌ تنها از طریق فاینانس ممکن است

استاندار کردستان گفت: احداث فرودگاه سقز نیز باید طبق طرح جامع و از طریق فاینانس تکمیل و فعال شود.
خبرگزاری فارس: تکمیل فرودگاه سقز‌ تنها از طریق فاینانس ممکن است

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی امشب و در پایان سفر خود به شهرستان سقز در جمع خبرنگاران، گفت: برگزاری موفق جشنواره سراسری تئاتر کردی در این شهر، نشان دهنده ظرفیت بالای فرهنگی سقز است.

وی با بیان اینکه تاکنون 11 جشنواره در شهر سقز برگزار شده است، افزود: برنامه ما برگزاری مرتب و سالانه این جشنواره است و در همین راستا، دستور ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره در این شهر را صادر کردم.

استاندار کردستان با اذعان به وجود مشکلات سخت‌افزاری برای برگزاری نمایش‌های صحنه‌ای تئاتر کردی در سقز، به ویژه تجهیزات صوتی، تصویری و نور بر ضرورت برطرف کردن این مشکلات، تأکید کرد.

زاهدی با یادآوری بازدید خود از طرح احداث فرودگاه، کمربندی و طرح‌های شهرداری در سقز، روند تلاش و فعالیت در این مجموعه‌ها را مطلوب ارزیابی کرد.

وی تصریح کرد: در صورت تزریق اعتبارات بیشتر، ظرفیت ارتقای وضعیت این طرح‌ها هم در بعد مدیریت شهر و هم در میان پیمانکاران طرح‌ها، دیده می‌‌شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه افزایش اعتبارات برای این طرح‌ها را دنبال می‌کنیم، گفت: سقز از ظرفیت و قابلیت‌های مناسبی برای توسعه برخوردار است.

زاهدی با بیان اینکه مردم این شهر نیز همکاری خوبی با دستگاه‌های اجرایی دارند، گفت: هفته گذشته هیئتی از سوی رئیس جمهور برای مشاهده طرح‌های اساسی سقز، وارد استان شدند.

وی تکمیل سد چراغ‌ویس را از اولویت پروژه ساخت سدهای استان عنوان کرد و افزود: پیگیری این موضوع، بویژه به علت وجود مشکلات آب شرب و کشاورزی اهمیت دارد.

استاندار کردستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی این طرح، ابراز امیدواری کرد سال آینده سد چراغ ویس شهرستان سقز به مرحله بهره‌برداری برسد.

زاهدی خاطرنشان کرد: احداث فرودگاه سقز نیز باید طبق طرح جامع و از طریق فاینانس تکمیل و فعال شود.

وی در پایان در خصوص پروژه کمربندی سقز نیز به اختصاص اعتباراتی از محل ماده 180 اشاره کرد و افزود: تلاش می‌کنیم از محل منابع ریاست جمهوری نیز، اعتبارات مناسبی برای این پروژه، جذب کنیم.

افتتاح یک باند کنارگذر سقز در پایان سال مالی 93

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس نیز در جمع خبرنگاران به نیاز طرح احداث فرودگاه سقز به اعتباری بین 60 تا 70 میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: اعتبارات دولتی پاسخگوی تأمین این بودجه، نیست.

محسن بیگلری با بیان اینکه منابع اعتباری این طرح باید از طریق فاینانس تأمین شود، گفت: قرار است تا پایان سال مالی 93 یک باند کنارگذر سقز افتتاح و به بهره‌برداری برسد.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 10447