شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 14th سپتامبر 2014
1:35 ق.ظ

با برگزاری مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز برترین‌های خود را شناخت

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج در بخش بروشور این جشنواره باران محمد‌رضایی از مهاباد و در بخش نور فاتح باد‌پروا از مریوان جوایز برتر را به دست آوردند.

در رشته موسیقی شهرام علی‌محمدی از سنندج و شورش ماملی از مهاباد عناوین برتر را به دست آوردند و در بخش طراحی لباس فرشته کریمی از شهرستان سقز حائز رتبه برتر شد.

در بخش طراحی صحنه رتبه دوم به فاتح باد‌پروا از مریوان و رتبه اول به امید خاکپور از مهاباد تعلق گرفت. در بخش نمایشنامه‌نویسی فرشید محمدی از قوچان رتبه سوم را به دست آورد و کریسه کریمیان از مریوان و صابر نیکبخت از سنندج عناوین دوم و نخست را به دست آوردند.

در بخش بهترین بازیگر زن لیلا مولودی از مهاباد مقام اول را به دست آورد. دنیا گفتاری از مریوان دوم شد و سمیه رحیمی از سنندج رتبه اول را به دست آورد. در بخش بهترین بازیگر مرد داریوش رفعتی از سقز، هیمن عثمانی از بوکان و موسی حق‌پرست از بیرجند به ترتیب اول تا سوم شدند.

در این جشنواره از پنج بازیگر خردسال نیز به نام‌های اشکان عبیانی از مریوان، رضا رهنما و هستی تبریزی از قوچان، هلیا نجفی و رویا رفعتی از سقز تجلیل شد.

در بخش کارگردانی فاتح بادپروا از مریوان بهترین کارگردان شناخته شد و پس از وی امید خاکپور از مهاباد و رحیم عبدالرحیم‌زاده از بوکان عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در این جشنواره هیأت داوران از دو نمایش به کارگردانی مرتضی اسدی‌مرام از کرمانشاه و پوران علی کریم از سلیمانیه عراق تقدیر ویژه کرد.

در این جشنواره دو نمایش به عنوان آثار برتر برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر امسال معرفی شدند که شامل نمایش‌های سرود صد هزار افیلیای عاشق به کارگردانی امید خاکپور و نمایش دیگری به کارگردانی فاتح بادپروا از مریوان بود.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 10449