شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 14th سپتامبر 2014
1:37 ق.ظ

بیگلری خواستار شد : ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر کردی در سقز

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس با ابراز تاسف از تعطیلی سه ساله جشنواره تئاتر کردی سقز به دلایل مبهم، خواستار ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره برای برگزاری سالانه آن در سقز شد.
خبرگزاری فارس: ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر کردی در سقز

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محسن بیگلری ظهر امروز در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کردی سقز اظهار کرد: کردستان به فرمایش رهبر معظم انقلاب استانی فرهنگی و شهرستان سقز نقطه ثقل آن است.

وی با اذعان به اینکه سالن برگزاری مراسم اختتامیه در شأن مردم این شهر نیست، گفت: متاسفانه سقز با جمعیت 230 هزار نفری مراسم اختتامیه این جشنواره مهم را در سالنی 200 نفری برگزار می‌کند.

نماینده مردم سقز خواستار احداث سالن 500 نفره در این شهر به منظور برگزاری برنامه‌های فرهنگی شد.

بیگلری با یادآوری بازدید استاندار کردستان از سه طرح عمرانی سقز گفت: امیدواریم ساخت و تکمیل این طرح‌ها در سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان مطرح و جزء مصوبات آن سفر شود.

وی با ابراز تاسف از تعطیلی سه ساله جشنواره تئاتر کردی سقز به دلایل مبهم، خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم دبیرخانه دائمی جشنواره در سقز ایجاد شود تا به صورت سالانه شاهد برگزاری این جشنواره باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس با اشاره به اینکه تئاتر یک زبان بین‌المللی است، گفت: با وجود استعدادهای فراوان در استان می‌توانیم جشنواره‌های بهتری را برگزار کنیم.

بیگلری در پایان به دستاوردهای مثبت دولت یازدهم طی یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: کنترل تورم، تثبیت نرخ ارز،‌ کاهش تحریم و ثبات و آرامش در جامعه از مهمترین اقدامات دولت بوده است.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 10451