شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 14th سپتامبر 2014
1:39 ق.ظ

با حضور استاندار کردستان سردخانه دومداره زاگرس سقز به بهره‌برداری رسید

نخستین سردخانه دومداره شهرستان سقز با نام زاگرس در شهرک صنعتی شماره یک این شهر، امشب در حضور استاندار کردستان به بهره‌برداری رسید.
خبرگزاری فارس: سردخانه دومداره زاگرس سقز به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، این سردخانه دارای ظرفیت یک هزار و 300 تن است که سالن بالای صفر درجه “ویژه میوه‌جات”، ظرفیت یک هزار تن و سالن زیر صفر، ویژه بستنی،گوشت و مرغ از ظرفیتی 300 تنی برخوردار است و پیش‌بینی افزایش و ارتقای این سردخانه به یک هزار و 600 تن نیز وجود دارد.

معاون فرماندار سقز در جریان بهره‌برداری از این پروژه گفت: شهرستان سقز دارای 3 شهرک صنعتی است که مساحت آنها از 370 هکتار به 700 هکتار رسیده است.

اسماعیل رستم‌پور با اشاره به اینکه 75 واحد در این شهرک‌ها، دارای پروانه بهره‌برداری هستند، گفت: در حال حاضر 42 واحد با اشتغالزایی برای یک هزار و 200 نفر فعالیت می‌کنند.

وی مهم‌ترین مشکل شهرک‌های صنعتی سقز را بحث سرمایه در گردش عنوان کرد و افزود: ایجاد این سردخانه از پروژه‌هایی است که در راستای توسعه کشاورزی تعریف شد.

معاون فرماندار سقز با یادآوری اینکه این مجموعه نخستین سردخانه فعال است، میزان سرمایه‌گذاری برای آن را 2.5 میلیارد تومان عنوان کرد.

استاندار کردستان در ادامه سفر خود به شهرستان سقز، از پروژه پارکینگ طبقاتی این شهر نیز بازدید کرد و از نزدیک با فرآیند احداث این پارکینگ آشنا شد.

عبدالمحمد زاهدی در بخش پایانی سفر خود به منزل دو تن از شهدای شاخص شهرستان سقز به نام‌های ملامحمود محمدی و شریف صالحی رفت و از خانواده آنها سرکشی کرد.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 10453