شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۳۱/۰۲/۱۴۰۱
یکشنبه، 14th سپتامبر 2014
1:41 ق.ظ

مدیرکل ارشاد اسلامی کردستان: افزایش کیفیت کارهای تئاتری اولویت اداره‌کل ارشاد اسلامی کردستان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزایش کیفیت کارهای تئاتری را اولویت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خواند و گفت: هر اندازه از جشنواره‌زدگی کم شود به همان میزان بر کیفیت و ارتقا در این حوزه اضافه خواهد شد.
خبرگزاری فارس: افزایش کیفیت کارهای تئاتری اولویت اداره‌کل ارشاد اسلامی کردستان است

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، حجت‌الاسلام رحیم جعفری ظهر امروز در آئین اختتامیه یازدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز، اظهار کرد: سقز با توجه به برگزاری این جشنواره می‌تواند قطب فرهنگی هنری کردستان باشد.

وی به ویژگی‌های مهم جشنواره تئاتر کردی سقز اشاره کرد و حضور و مشارکت جدی هنرمندان و عشق و علاقه آنها به این هنر متعالی، استقبال بی‌نظیر مردم از این رویداد فرهنگی و هنری و همت و تلاش مسئولان سیاسی و فرهنگی سقز برای رقم خوردن آن را از ویژگی‌های این جشنواره عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: برای برگزاری این جشنواره تمهیدات زیادی اندیشیده شد و تنها جشنواره‌ای در کشور است که دارای آیین‌نامه اجرایی است.

به گفته جعفری، رئیس جمهور شعار دنیای عاری از خشونت و پر از صلح و صفا داده است که برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند در این راستا باشد.

وی خاطرنشان کرد: تئاتر و هنر از موثرترین و گویاترین و یکی از زبان‌های مشترک دنیا برای تعامل و دوستی میان مردم جهان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تصریح کرد: هر اندازه که بتوانیم هنر را به طور کلی و تئاتر به صورت خاص، با آموزش، تحقیقات و کار پژوهشی بالا ببریم در زمینه کارهای فرهنگی و هنری موفق‌تر خواهیم بود.

جعفری، افزایش کیفیت کارهای تئاتری را اولویت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خواند و گفت: هر اندازه از جشنواره‌زدگی کم شود به همان میزان بر کیفیت و ارتقا در این حوزه اضافه خواهد شد.

وی تصریح کرد: مبنای دولت، اخلاق‌مداری و تعامل خردمندانه است و انتظار از این دولت این است که این سیاست‌ها را دنبال کند تا کارهای فرهنگی و هنری با کیفیت بیشتری برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در پایان افزود: هنر با سه ضلع هنرمندان، مردم و مدیران فرهنگی و هنری و با تعامل میان این سه گروه می‌تواند اتفاقات بزرگی را رقم بزند.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 10455