شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۳/۱۴۰۱
یکشنبه، 14th سپتامبر 2014
1:47 ق.ظ

استاندار کردستان: سقز از ظرفیت های مناسبی برای توسعه برخوردار است

 استاندار کردستان با بیان اینکه پیگیر افزایش اعتبار برای طرح های احداث فرودگاه، کمربندی و پروژه های شهری است گفت: سقز از ظرفیت و قابلیت های مناسبی برای توسعه برخوردار است.
به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی شامگاه شنبه و در پایان سفر یک روزه خود به شهرستان سقز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید خود از طرح های مختلف عمرانی در سقز، تلاش و فعالیت در این مجموعه ها را مطلوب ارزیابی کرد.

وی با اشاره به همکاری مناسب مردم سقز با دستگاه های اجرایی گفت: هفته گذشته هیاتی از سوی رئیس جمهور برای مشاهده طرح های اساسی سقز، به این شهرستان سفر کردند و تصمیمات مناسبی در این حوزه اخذ شده است.

وی تکمیل سد چراغ ویس را اولویت نخست استان در حوزه ساخت سدهای استان عنوان کرد و افزود: پیگیری این موضوع، بویژه به علت وجود مشکلات آب شرب و کشاورزی اهمیت زیادی دارد.

استاندار کردستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی این طرح، ابراز امیدواری کرد سال آینده سد چراغ ویس شهرستان سقز به مرحله بهره برداری برسد.

زاهدی با اشاره به اینکه احداث فرودگاه سقز نیز باید طبق طرح جامع و از طریق فاینانس تکمیل و فعال شود گفت: تلاش می کنیم از محل منابع ریاست جمهوری و همچنین ماده 180 اعتبارات مناسبی برای این پروژه، جذب کنیم.

زاهدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری موفق جشنواره سراسری تئاتر کردی در این شهر، کیفیت برگزاری این جشنواره را نشان دهنده ظرفیت بالای فرهنگی سقز دانست و گفت: تا کنون 11 جشنواره در شهر سقز برگزار شده است.

زاهدی افزود: برنامه ما برگزاری مرتب و سالانه این جشنواره است و در همین راستا، دستور ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره در این شهر را صادر کرده ام.

استاندار کردستان با تایید مشکلات سخت افزاری برای برگزاری جشنواره های تئاتر در سقز بویژه تجهیزات صوتی، تصویری و نور بر ضرورت برطرف کردن این مشکلات، تاکید کرد.

استاندار کردستان در جریان سفر یک روزه خود به شهرستان سقز، علاوه حضور در غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده های شهدا، از چندین طرح عمران شهری نیز بازدید کرد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 10460