شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
یکشنبه، 14th سپتامبر 2014
9:48 ب.ظ
گزارش شارنیوز از

سفر استاندار به گوشه و کنار سقز

استاندار بالاخره به سقز سفر کرد. سفری که به دلیل جایگاه  این شهر میبایست زودتر انجام می شد اما شاید اهمیت اتفاقی به نام جشنواره تئاتر کردی بود که زاهدی را به سقز کشاند 11تا ضمن حضور در مراسم اختتامیه این جشنواره، سری هم به پروژه های مهم اما اغلب تعطیل یا نیمه تعطیل شهرستان زده باشد. استاندار امد و رفت اما کلامی از تغییر مدیریت سیاسی شهر بر زبان نیارود و براساس توصیه های متعدد، خبرنگاران هم در این باره سوالی نپرسیدند تا گره کور تغییر، همچنان سر باز شدن نداشته باشد. استاندار و همراهانش از سفرشان راضی و البته از وضعیت پروژه های در حال انجام هم خوشنود بودند و در مصاحبه پایانی خود نیز این مسئله را پنهان نکرده و از تمام مسئولان و البته مشارکت مردم هم در پروژه ها تشکر کردند.

نخستین سفر استاندار کردستان به شهرستان سقز با بازدید از فرودگاه سقز شروع شد. ساخت فرودگاه سقز از سال 84 و در زمان فرمانداری حسین فیروزی به تصویب هیات وزیران رسید و در دوره فرمانداری افشاریان هم کلنگ زنی شد اما طی این سال ها به دلیل کمبود اعتبار پیشرفت چندانی نکرده است.

زاهدی پس از بازدید از فرودگاه، به بازدید از کنارگذر سقز( پروژۀ بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب) و  بیمارستان 160 تختخوابی در دست احداث پرداخت. پروژه کنار گذر از اهم پروژه هایی است که نقش مهمی در روان سازی ترافیک داخل شهر دارد. بیمارستان 160 تختخوابی سقز نیز دارای پیشرفت 30 تا 40 درصدی است که به گفتۀ صابر زارعی معاون عمرانی فرماندار سقز برای اتمام آن به بودجه ای معادل 35 میلیارد تومان نیاز است. زاهدی در مورد اتمام این سه پروژه و نحوۀ تأمین اعتبار آنها اظهار امیدواری کرد که در سفر آیندۀ ریاست محترم جمهوری به استان کردستان اعتبار آنها تأمین و در ساخت آنها شتاب بیشتری شکل بگیرد.

استاندار کردستان و هیات همراه پس از بازدید از این 3 پروژه عمرانی با هیأت همراه خود به گلزار شهدا رفتند و ضمن قرائت فاتحه و غبار روبی از مزار شهدا، به مقام آنان ادای احترام کردند.

زاهدی  پس از آن در مراسم اختتامیۀ یازدهمین جشنوارۀ تئاتر کردی در سالن 200 نفرۀ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور یافت.

دیگر برنامه های استاندار در سفر یک روزه اش به شهرستان سقز عبارت بود از بازدید از پروژۀ پل عابر پیاده، مجتمع فرهنگی هنری زیرگذر میدان آزادی، پارکینگ طبقاتی، بلوار 45 متری و نیز افتتاح  سردخانۀ دو مدارۀ زاگرس واقع در شهرک صنعتی 

عبدالمحمد زاهدی در پایان این سفر گفت: شهرستان سقز ظرفیت زیادی برای توسعه دارد که این کار جز با همکاری ارگان های زیربط امکان پذیر نخواهد بود. وی همچنین در مورد تأمین اعتبار این پروژه ها افزود: سه پروژۀ فرودگاه، کنارگذر و بیمارستان سقزدر سفرآتی ریاست جمهوری به استان مطرح خواهند شد.” وی اظهار امیدواری کرد که تا دو سال آینده این پروژه ها به اتمام برسد و در مورد سایر پروژه ها که بیش تر با مشارکت بخش خصوصی خواهد بود اظهار داشت که این از توانمندی های شهرداری و شورای شهر است که در جذب بخش خصوصی توانا بوده اند.

کد خبر: 10500


۱۶ دیدگاه

 • مجنون 258
  مجنون 258: 9-14-2014 . 10:32 ب.ظ :

  سلام
  آقاي استاندار
  البته باعرض معذرت،
  ولي حقيقت رابايدگفت وآن اينكه:
  براي اينجانب و اغلب همشهريان فهيم سقزي ام، از همان اول هم مشخص بود كه هيچ چيز مهمّي براي ما بهمراه نداريد!!!!!!

  پاسخ دهید

  • معلم
   معلم: 9-14-2014 . 11:32 ب.ظ :

   آقای استاندار راستی از تغییر مدیران شهر سقز چه خبر؟ با این وضع چطور می توانید از آمدن روحانی به استان کردستان صحبت کنید؟

   پاسخ دهید

   • ابوبکر
    ابوبکر: 9-15-2014 . 3:02 ب.ظ :

    سلام
    من نمیخواهم تلاش مسئولان و پیگیریهای آنها را برای جذب اعتبار از دولت نادیده بگیرم ولی بدانیم هر چه بیشتر درخواست اعتبار کنیم به همان میزان باید سیاست های سخت و ناهمگون آنها را به اجرا بگذاریم و با کمترین اشتباه و تخطی یا مخالفت، هر آنچه گرفته ایم بلکه شاید بیشتر پس بدهیم… ..اگربیشتر دقت کنیم زمان اتکاء و وابستگی به دولت ها گذشته و بخش های خصوصی در بیشتر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه فعال است… ..هر چند در ایران این مسئله رونق چندانی ندارد اما از آنجا که ما استان و شهری مرزی هستیم میتوانیم تحولی ایجاد کنیم و با کشورهای همسایه که پیوند دینی با ما دارند و در کارشان غل و غش نیست همچون ترکیه،امارات،کردستان، کویت،آذربایجان….با شرکتهای خصوصی در آنجا قرارداد ببندیم و در عرض مدت کوتاهی سقز و کردستان را با سرمایه گذاریهایی که می کنیم به اوج برسانیم و در این میان سهمی هم به دولت ایران بدهیم که ممانعت ها را به حداقل برساند …..اگر همدلی داشته باشیم و سرمایه هایمان را روی هم بگذاریم دیگر نیازمند دولت نخواهیم بود دولتی که دهها و صدها مشکل لاینحل داخلی و خارجی دارد چطورانتظار داشته باشیم مشکلات ما را حل کند ؟ دولتی که کنترلش بر بانک که محل ذخیره سالم سرمایه حاصل از نفت و نقدینگی های کشور است ضعیف بوده و چندین سال است نتوانسته آن را از دستبرد خائنین داخلی و خارجی بخوبی محافظت کند ،درخواستهای ما برای اعتبار بار سنگینی بر دوش اوست که بعدها برای سود حاصل از آن ما را دچار مشکل خواهد کرد

    پاسخ دهید

    • خادمی: 9-16-2014 . 10:06 ق.ظ :

     خوب جناب استاندار خسته نباشید امیدوارم بس از مدتها از سفر به شهر 4000 ساله سقز لذت برده باشید اما توصیه میکنم برای تعطیلات نوروزی به شمال تشریف ببرید آخر سقز جایی برای بازدید یکروزه جنابعالی ندارد!

     پاسخ دهید

     • پیمانکار
      پیمانکار: 9-16-2014 . 12:24 ب.ظ :

      “استاندار و همراهانش از سفرشان راضی و البته از وضعیت پروژه های در حال انجام هم خوشنود بودند و در مصاحبه پایانی خود نیز این مسئله را پنهان نکرده و از تمام مسئولان و البته مشارکت مردم هم در پروژه ها تشکر کردند.”
      می شه لطف کرده بفرمایند از چه چیز این پروژه ها خشنود شده اند و راضی هستند ؟!! از عقب افتادگی شدید اینها راضیند ؟از شدت نیاز مردم این شهر به بهره برداری سریع این پروزه ها و اینکه هر دفعه مسئولی میایند و میگویند تا سال بعد و سال بعد هم تا سال بعد و بزک نمیر بهار میاد – این بود ارمغانتان برای این مردم که با رای و مشارکت 80 درصدیشان به دولت در انتخابات حداقل تقاضای یشان تکمیل پروژه های است که از دولت اصلاحات بجا مانده و …؟ متاسف از رای که دادیم. حداقل شهامت اعلام کاستی و عذر خواهی از این مردم را داشته باشید.

      پاسخ دهید

      • ارزش
       ارزش: 9-16-2014 . 1:42 ب.ظ :

       خواهشا فرماندار رو عوض کنید

       پاسخ دهید

       • اشنا
        اشنا: 9-17-2014 . 11:27 ب.ظ :

        جهت استحضار خوانندگان بزرگواراینکه فرودگاه سقز در سال 74 تصویب شده نه 84 و ارتباطی به اقای فیروزی ندارد فقط در زمان ایشان و با اعتبار استانداری زمین فرودگاه تملک شد

        پاسخ دهید

        • احمد
         احمد: 9-18-2014 . 12:18 ب.ظ :

         تنهامشكل شهرسقز عوض كرد ن فرماندار است زيرا اكروى عوض شود هم مشكل بيكارى رفع ميشود هم همه مشكلا ت مردم واقعا حيف است اكر اقاى استاندار قرار باشد هركس بياييد براى وى تصميم بكيرد سنك روى سنك بند نخواهد شد بهترين فرماندار اقاى فخرى است

         پاسخ دهید

         • مجنون 258
          مجنون 258: 9-19-2014 . 10:27 ب.ظ :

          احمدك جان
          اينهمه تملق و چاپلوسي عاقبتش چيست؟؟؟!!!
          بنظر اينجانب جناب فرماندار و گروه همكارانش قطعاً مسئول بخشي از مشكلات و ركود و افزايش بيكاري در اين شهرستان بوده و همچنان ميباشند.
          ضمناً اگر آقاي فخري بهترين است ايكاش استاندار لطف كنن ببرنش نزديك خودشان درسنندج يا همان كرمانشاه بلكه بتواند بيشتر خذمت كند!!!!
          چون في المثل سرنوشت ما اين شده كه :
          از طلا شدن پشيمان گشته ايم، مرحمت فرموده ما را مس كنيد، محض رضاي خدا ما را مس كنيد!!!!!!!

          پاسخ دهید

          • همشهرى
           همشهرى: 9-23-2014 . 8:50 ق.ظ :

           آفرين مجنون
           اميدوارم اين خدمتكار والامقام توفيق خدمت در سنندج و تهران و جاهاي ديگر هم پيدا كند
           بلكه همه از نعمت خدمات بي دريغ ايشان بهره مند شوند
           ما كه شب و روز برايش دعا ميكنيم
           خدا كنه وزير شود ولي از جلو چشم ما تشريف ببرد

           پاسخ دهید

         • کاوه
          کاوه: 9-19-2014 . 8:32 ب.ظ :

          با اقااحمدموافقم فقط مشکل ما فرماندار است

          پاسخ دهید

          • نصیری
           نصیری: 9-20-2014 . 11:51 ب.ظ :

           ببینید،همه ی شما اشتباه مکنید،فکر کنید،ببینید،که اقای فخری توی این دوسال چه کاری های ارزشمندی برای سقز کرده،اقای فخری بهترین فرماندار است که سقز داشته،با کار هایی که برای سقز انجام داده،همه ی مردم سقز دوستش دارن،واز عوض شدن ایشان ناراحت میشوند

           پاسخ دهید

          • ابوبکر
           ابوبکر: 9-23-2014 . 3:59 ب.ظ :

           سلام
           آدم های سیاسی هر چقدر هم اختیار مملکت و ملت دستشان باشه باز چون در به روی آدم های مستعد و با انگیزه بسته اند و فقط خود و حامیان خود را میبینند کارهایشان ناقص و نیمه تمام و همراه با مشکلات فراوان است.ً.ً…

           پاسخ دهید

           • احمد
            احمد: 9-26-2014 . 11:37 ق.ظ :

            مجنون عزيز به هركس كه اعتقاد داريد فقط براى خداوند جاپلوس مى كنم نه مثل شما وامثالهم دنبال أميال شخصى و سياس هستم ونه به اين فرماندار كار دارم ونه به فرماندارهاى قبلى واينده نه كارمند دولت هستم ونه جيره خوار هيج شخص واشخاص درتمام طول زندكيم سواستفا ده ننمودم به غير از منافع جمع به منافع خودم فكر نكرده ام متأ سفانه بعضيها از اجتماع وهوا هم شاكى هستند فاما حسن اقاى فخرى را دراين ديدم مثل ساير ين تنك نظر نيستند از طرقى شهر سقز وتك تك مردم خوشحال است فرماندار همه مردم است نه قشر خاص تاكنون براى كمترين كار شخص به ايشان مراجعه ننمودم

            پاسخ دهید

            • مجنون 258
             مجنون 258: 9-30-2014 . 11:40 ب.ظ :

             احمدك جان
             از قديم گفتن دروغگو كم حافظه است!!!!
             و دروغ شاخدار شما از اينجا معلوم است كه با اينهمه چاپلوسي و تعريفات بي اساس از ايشان ميكني و چون ميخواهي خودت را بي طرف نشان دهي از آنطرف دوباره ميگي هنوز يكبار به ايشان مراجعه ننموده يا نديده اي!!!!!!
             نميدونيم قسم حضرت عباس شما را باوركنيم يا دُم خروس را ؟؟؟!!!!

             پاسخ دهید