شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۳/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 15th سپتامبر 2014
11:00 ب.ظ
شرکت پاسارگاد:

ستون های پروژه زیر گذر عابر پیاده از استحکام کافی برخوردار است

بعد از بروز نگرانی هایی در مورد عدم استحکام ستون های سازه پروژه زیرگذر عابر پیاده میدان آزادی که در شارنیوز نیز انعکاس یافت، شرکت پاسارگاد -مجری طرح- طی یادداشتی اطمینان خاطر داده است که مشکلی متوجه پروژه نیست. متن این یادداشت را در ادامه بخوانید:

به اطلاع عموم مردم آگاه و فهیم شهرستان سقز می رساند که شرکت تک برج سازان پاسارگاد مجری پروژه زیر گذر میدان آزادی سقز، از همان ابتدا پیرو تعهدات خود به مردم شریف این شهرستان در راستای اجرای این پروژه در مدت زمان کوتاه وکیفیت بسیار بالا از میان شرکتهای مشاور، شرکت مشاور سپیتا طرح را که سابقه درخشانی درطراحی و اجرای پروژه های عظیم ملی وفرا ملی داشتند را برگزیند وایشان نیز در کمال صداقت ودقت طراحی سازه را به شهادت مهندسین و ناظرین محترم شهرستان سقز به بهترین، علمی  و عملی ترین نحو ممکن انجام دادندوخوشبختانه اکیپ اجرایی پاسارگاد نیز با سرعت بالا به همراه دقت در اجرا توانستند که 50/0 پیشرفت فیزیکی را کمتر از موعد مقرر و با کیفیت بالا حاصل نمایند.

وجود این قنات نسبتا بزرگ احتمال ریزش در بیشتر کرده بود

وجود این قنات نسبتا بزرگ احتمال ریزش را بیشتر کرده بود

این شرکت شایعاتی  مبنی بر عدم استحکام ستونها و مقاومت پایین سازه را تکذیب می نماید و باتوجه به وجود قنات قدیمی موجود در محدوده پروژه که در زیر پیاده روها قرار دارد ریزش هایی را شاهد بودیم که بنا را بر احتیاط گذاشته و برای جلوگیری از هر گونه خطر جانی دیوار مدرسه اندیشه را تخریب نمودیم تا  با آرامش بهتری به ادامه عملیات اجرایی بپردازیم و از عموم مردم شریف شهرستان سقز خواستاریم که با حفظ آرامش و عدم توجه به شایعات ما را تا پایان اجرای پروژه همراهی نموده و حمایت های خود را از ما  دریغ نفرمایند و با دعاهای خیر، ما را در انجام هرچه بهتر رسالت خویش یاری نمایند.

مدیریت پروژه فرهنگی تجاری آزادی

کد خبر: 10509


۸ دیدگاه

 • آرام
  آرام: 9-16-2014 . 9:30 ق.ظ :

  لطفا اطلاعات بیشتری در مورد قنات (کاریز) ارائه دهید. آیا این قنات ارزش بررسی و کارشناسی توسط مورخین و و کارشناسان را ندارد؟ آیا مجددا دفن خواهد شد؟ و به همراه آن بخشی از تاریخ ارزشمند و چند هزار ساله این شهر از بین نخواهد رفت؟ لازم است که اداره میراث فرهنگی سقز به میدان آمده و وظیفه ذاتی و حفظ و حراست از تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم را به درستی و با جدیت به انجام برساند

  پاسخ دهید

  • پیمانکار
   پیمانکار: 9-16-2014 . 12:14 ب.ظ :

   – بخشی از سوابق مثلا درخشان همین آقای شرکت نظارت بر اجرای پیاده رو های سقز در سالیان گذشته است که کیفیت ووضع رو به تخریب ان حکایت از توانایی انها می کند به ادر س زیر مراجعه کنید آخه مگر یه شرکت همزمان چند تا پروژه می تواند نظارت کند مگر قانون محدودیت اعلام نکرده؟ چرا با مال و جان مردم بازی می کنید؟ با افتخار اعلام می کنید که دیوار مدرسه را تخریب کرده اید پس چند روز دیگر بچه های ما با کدام ارامش و از کدام مسیر به مدرسه بروند؟ اگر راست میگویید لطفا نام و سوابق مهندسان مقیم آن پرو ژه را ذکر کنید . لطفا این شهادت نامه مهندسین را که می گویید نیز جهت اطلاع عموم بگذاریذ تا ببینیم. (اگر واقعا وجود دارد!!!!)http://www.spitatarh.com/SpitaTarh/Activities/RoadPr/Supervision.aspx

   پاسخ دهید

   • احمد
    احمد: 9-17-2014 . 12:52 ق.ظ :

    انگار شهرداری و نظام مهندسی سقز با سپیتا طرح سنندج قرارداد ترکمنچای بسته است. ایا مشاور قحطی شده تو این مملکت!ایا فکر نمیکنید بده بستانهای حضرات با آقای (ج -ق) قرارداد ننگین ترکمنچای را تداعی میکند؟

    پاسخ دهید

   • غضنفر
    غضنفر: 9-16-2014 . 4:41 ب.ظ :

    خدا کنه اینذقنات زیبا را دفن نکنند و آبش را برای مصارف فضای سبز حاشیه چم سقز مصرف کنند

    پاسخ دهید

    • ناشناس
     ناشناس: 9-17-2014 . 8:12 ق.ظ :

     پیمانکار گریه نکن

     پاسخ دهید

     • د ه هاتی
      د ه هاتی: 9-17-2014 . 9:58 ب.ظ :

      شرکت سبیتا طرح همان شرکت مشاور جمال قناعت بانه ایی که یار غار ضیا نعمانی شهردار و برادرشان هیوا نعمانی است. ایشان از اعضای هییت مدیره نظام مهندسی استان هستند و تعامل منفعت مدارانه ایی بین ایشان هست از مهندسی انتخابات نظام مهندسی به نفع برادران نعمانی گرفته که در عوض همه بروژه های شهرداری شهر فلک زده سقز به ایشان ارزانی میگردد (از جمله همین بروژه) تا….کدام سوابق ملی و فرا ملی داره این شرکت برادر میشه بفرمایید؟

      پاسخ دهید

     • خان
      خان: 9-18-2014 . 11:54 ق.ظ :

      این پروژه جزو پروژه های ملی نبوده و اصطلاحا فاقد کد عمرانی است و میبایست مهندسین ناظر نظام مهندسی سقز بر اجرای آن و همچنین ساختمانهای پیرامون پل عابر در دست احداث نظارت نمایند ولی…

      پاسخ دهید