شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 16th سپتامبر 2014
12:00 ق.ظ

فيروزي: آموزش و پرورش بنيان اصلي توسعه و پيشرفت علمي كشور است

 به گزارش خبرنگار مهر، حسين فيروزي ظهر امروز در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان كردستان كه در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش بنيان اصلي رسيدن كشور به توسعه و پيشرفت علمي است و به همين دليل بايد به صورت ويژه از اين مجموعه حمايت شود.

وي با اشاره به جايگاه و اهميت آموزش و پرورش در سطح جامعه عنوان كرد: آموزش و پرورش در واقع مهمترين و بزرگترين مجموعه در كشور به شمار مي رود و تقريبا تمامي خانواده ها در كشور به نوعي با اين مجموعه مرتبط بوده و يا در آينده مرتبط مي شوند.

معاون مديريت و توسعه منابع انساني استاندار كردستان گفت: در راستاي توجه به اهميت آموزش و پرورش و همچنين براي رسيدن هر چه بهتر كشور به توسعه علمي انتظار مي رود كه ساير ادارات و نهادهاي دولتي اين مجموعه را به صورت ويژه كمك كنند كه اين همكاري و كمك در آستانه بازگشايي مدارس اهميت دو چنداني پيدا مي كند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به آغاز سال تحصيلي اشاره كرد و افزود: همزمان با فرارسين اول مهر بار ديگر جنب و جوش سراسر استان كردستان را فرا مي گيرد و به همين دليل بايد ضمن برنامه ريزي مناسب از تمامي ظرفيت هاي در اختيار بهره برداري شود.

وي به اهميت بازگشايي مدارس و حضور دانش آموز در كلاس درسه و مدرسه اشاره كرد و يادآور شد: به هر حال بايد قبل از آغاز رسمي مدارس تمهيدات لازم انديشيده شود كه خوشبختانه بر اساس گزارش هاي ارائه شده در جلسه امروز هماهنگي هاي لازم در اين بخش صورت گرفته است و انتظار مي رود كه اين روند همچنان ادامه داشته باشد.

فيروزي با بيان اينكه امسال كه از سوي مقام معظم رهبري به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاري شده است، متوليان حوزه فرهنگ رسالت مهمتري بر عهده دارند، ادامه داد: تلاش براي توجه به امر تعليم و تربيت به معني واقعي كلمه در زمان فعاليت مدارس بايد در اولويت كار متوليان اين بخش قرار گيرد.

وي گفت: احترام به قانون، رعايت نظم و انضباط ر كنار توجه به مسائل علمي از جمله مهمترين مواردي است كه بايد در فضاهاي آموزشي مورد توجه قرار گيرد و در همين راستا مدرسه بايد به محلي براي تربيت دانش آموزان و آماده كردن آنها براي ورود به جامعه تبديل شود.

وي به وضعيت آماده سازي مدارس و حتي فضاي شهرهاي استان كردستان در ابتداي مهر ماه اشاره كرد و گفت: در همين راستا نيز شهرداري ها در كنار آموزش و پرورش بايد وارد عرصه شوند و در اين راستا از تمامي ظرفيت هاي در اختيار خود براي انجام هر چه بهتر اين مهم بهره برداري كنند.

معاون مديريت و توسعه منابع انساني استاندار كردستان اظهار داشت: خوشبختانه در قالب اجرايي كردن پروژه مهر اقدامات خوبي در استان كردستان براي آماده سازي بازگشايي مدارس صورت گرفته است و انتظار مي رود كه اين آمادگي ها همچنان در طول سال تحصيلي نيز در همين سطح حفظ شده و براي توجه به امر تعليم و تربيت تلاش هاي جدي تري صورت گيرد.

وي در پايان از اعضاي شوراي آموزش و پرورش استان كردستان تقدير كرد و گفت: مشاركت اعضا در مباحث و همچنين پيگيري امورات مربوط به حوزه آموزش و پرورش ضروري است كه خوشبختانه اين مهم در استان كردستان مورد توجه قرار مي گيرد و اين مهم جاي تقدير و تشكر دارد.

جلسه شوراي آموزش و پرورش استان كردستان با محوريت بررسي وضعيت بازگشايي مدارس در آستانه مهر ماه برگزار شد و طي آن علاوه بر حضور اعضا، رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان، مدير عامل جمعيت هلال احمر كردستان و شماري از مديران شهرداري سنندج نيز حضور داشته و به ارائه برنامه هاي كاري خود در آستانه مهر ماه پرداختند.


منبع خبر: مهر
کد خبر: 10518


یک دیدگاه

  • حسین
    حسین: 9-16-2014 . 8:37 ب.ظ :

    متأسفانه سال تحصیلی را شروع می کنیم بدون هیچ تغییر و تحولی در جامعه ی آموزش و پرورش سقز که بیشتر معلمین سقز از آموزش و پرورش دلخورند امّا مانند ماشینی بدون روح صبح به مدرسه می روند و عصر برمی گردند .فضایی رعب انگیز،بی روح و خالی از نشاط که بیشتر به جای شوق و روح نشاط،روح مرگ و بدبینی حاکم است ؛خدا رحم کند

    پاسخ دهید