شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Tuesday، 16th September 2014
6:42 pm
واکنش سه نفر از اعضای ستاد روحانی سقز

پاسخی به یادداشت اصلاح طلبان سقز

انتشار یادداشت جمعی از اصلاح طلبان سقز در مورد چرایی عدم تغییر مدیریت در این شهر، موجی از واکنش ها را به دنبال داشت و تبدیل به یکی از سوژه های مورد بحث در محافل مختلف شد. سه نفر از فعالین سیاسی-مدنی که در ستاد روحانی فعال بودند و به زعم خود بخشی از بیانیه به آنها اشاره داشته است در یادداشتی به اصلاح طلبان سقز پاسخ داده اند که شرح آن در پی می آید. با توجه به اهمیت موارد مطرح شده در بیانیه اصلاح طلبان و اشاره به گروه ها و اشخاص مختلف، شارنیوز آمادگی انعکاس نظرات همه کسانی که مورد اشاره قرار گرفته اند را دارد تا مباحث در پرده نماند و به صورت آشکار عنوان شود.

بیانیه جمعی از فعالین سیاسی و مدنی اصلاح طلب شهرستان سقز در پاسخ به یادداشت منسوب به جمعی از فعالین سیاسی اصلاح طلب

پروردگارا از تو می خواهیم که راقمین این سطور را یاری فرما تا از دایره ی انصاف ، ادب ، اخلاق و شرافت ، در حق هیچ کس خارج نگردند.

اخیرا بیانیه ای تحت عنوان جمعی از فعالین سیاسی اصلاح طلب شهرستان  سقز صادر شده است که مشی و منش حاکم بر این بیانیه حجت را برای شکستن سکوت توسط جمع دیگری از فعالین سیاسی اصلاح طلب تمام نمود ، و تأکید می نماییم که از نوشتن این مطلب خوشحال نیستیم و خدا را شاکریم که نه تنها آغاز کننده ی این موضوع ناخوشایند نبوده ایم بلکه به انحای مختلف تلاش نمودیم تا اختلافات ، برجسته نشده و به این نقطه نیانجامد .

مفاد بیانیه ی درج شده را می توان به صورت کلی در سه بخش بررسی نمود . بخش اول مربوط به نقد عملکرد جناب آقای بیگلری ، نماینده ی محترم سقز و بانه است که لابد نامبرده خود باید پاسخگوی مطالب مندرج باشند .بخش دوم شامل تعرضاتی به شخصیت آقای محمدعلی پرتوی ، نماینده ی دو دوره ی شهرستان های سقز و بانه و نماینده ی سابق پیرانشهر و سردشت و فرماندار سابق شهرستان های پیرانشهر و سردشت است ، که لابد آن بخش نیز در صورت صلاحدید توسط خود وی مفصلا پاسخ داده می شود ، و بخش سوم تعرضاتی است که به بخشی از اصلاح طلبان و فعالان ستاد آقای روحانی ، که تا چندی قبل همه در یک سنگر و برای یک هدف مشترک فعالیت می نمودیم انجام شده است و برخود لازم می دانیم که این قسمت را با داشتن گوشه ی چشمی به دو بخش قبلی ، پاسخی درخور بدهیم .ودراین پاسخ سعی نموده ایم تا برخلاف ضرب المثل “کلوخ انداز را پاداش سنگ است” دسته گلی به سمت سنگ اندازان پرتاب کنیم  تا مشامشان را بنوازد و بعداز این با ادبیات “باادبانه تری” مطالب خود را بیان نمایند.

قبل از هر چیزی باید اذعان نمود که متاسفانه ادبیات حاکم بر مجموعه ی بیانیه کاملا در تضاد با مشی اصلاح طلبی است ، و از روح حاکم بر آن نوشتار، می توان جماعتی را شناخت که شعار اصلاح طلبی آنها بلند است ، لیکن رفتار شان منطبق با رفتار اعضاء “جبهه ی پایداری” است چرا که آنان نیز در مدت تصدی خود و حتی در حال حاضر همواره در صدد عبور از خطوط قرمز اخلاق و ادب بوده اند ، تا جایی که آقای دکتر روحانی یکی از اهداف اصلی خود را  احیای اخلاق در جامعه اعلام نمودند و همان ها بودند که وزرا و مسئولین باتجربه و امتحان داده ی معرفی شده از سوی رییس جمهور را که لازمه ی تغییر دادن وضع حاکم بودند ، افراد پیر و مریض و فرسوده می خواندند ، رفتار و ادبیاتی که اینک مورد تقلید جمعی از به اصطلاح اصلاح طلبان شهرستان سقز قرار گرفته است  …

آری دکتر روحانی در پی تمایل مردم به تغییر اوضاع حاکم وارائه برنامه ای جامع برای تغییر پیروز گردید ، و در این پروسه رأی هیچ کدام از رأی دهندگان به آقای روحانی ارزشمندتر و پیروزی آورتر از رأی افراد دیگر نبود و تنها تفاوت اعضای ستاد شاید اندکی ایجاد انسجام و روشنگری مواضع دکتر روحانی بود، چیزی که آن طیف از دوستانمان هرگز بدان اقرار نکردند و همه ی رأی مردم سقز را فقط و فقط آرای مقلدانی به یک مرجع تقلید ، که همانا  خودشان باشند ، پنداشتند و چه بسا افرادی را که به نوعی در تلاش برای کمک به پیشبرد برنامه های رییس جمهور منتخب بودند تنها و تنها به سبب عدم عبور آنها از فیلتر خودشان منکوب نمودند و این امر نیز نشانه ی دیگری از وجود روحیات انحصارگرایی است که هیچ تعلقی به اصلاح طلبی ندارد.

آن دوستانی که مارا به تلاش برای پست گرفتن متهم نمودند لطفا اگر برایشان سخت نباشد منصفانه و شرافت مندانه در مباحث زیر تأمل کنند و ایمان داشته باشند که مردم خود قضاوت خواهند نمود :

1-درگیری لفظی ایجادشده بین دوتن از دوطیف ستاد درجلسه ای که نزد آقای مهندس بیگلری برگزار شد به خاطر چه بود؟ مگر نه این بود که آن فرد منتسب به طیف ما  ، از سر عزت نفس و بی نیازی اذعان نمود که هیچ کدام از تلاش های ما برای امتیازات شخصی نیست و ما به دنبال گرفتن پست و مقام نیستیم بلکه هدف ما کمک به برآورده شدن و پیشبرد هرچه بهتر   وعده های رییس جمهور است ، و در این راستا حاضر به هر نوع مساعدتی به افرادی که در این مسیر گام بردارند خواهیم بود ، و در عوض آن دیگری که از طیف شماست براشفته شده و اعلام نمود که خیر، اتفاقا ما به دنبال قدرت و پست گرفتن هم هستیم و البته بارها به این امر اذعان نموده است که هدف از مشارکت کسب قدرت است و صدالبته که این گفته را نمی توان غلط پنداشت ، اما تا بهایی که باید برای رسیدن به قدرت پرداخته شود چه باشد؟

2-کدام یک از اعضای دو طیف را آجرنماهای ساختمان استانداری ، موزاییک های کف راهروهای آن ، مسئول دفترهای استاندار و معاونینش ، ازفرط مراجعه به خوبی به خاطر سپرده اند ، و ساعت ها از زندگی خود را برای ملاقات با صاحب منصبان برای جا انداختن خود ، یا یکی دیگر مثل خود، ویا برای تخریب افراد دیگر در پشت در اتاقشان گذرانیده ایم ؟

3-شما که دیگران را به عنوان اصلاح طلب نما یاد می کنید توضیح دهید که آن همه لفاظی های بی احترامانه و غیر اصلاح طلبانه درباره ی بعضی افراد مسول سابق توسط شما به عنوان ظاهر مسئله برای چه بود و در عین حال پادرمیانی مخفیانه ی شما نزد مسئولین استان برای اعطای پست به آنها برای چه بود؟  کدام را باور کنیم ؟ بنرهای رنگین و سنگین پر از عکس های شما به اصطلاح اصلاح طلبان در خیابان های سقز در هنگام برگزاری یک جشنواره هنری هزینه ی یک نهاد تحت مدیریت اصولگرا یان و میزگردها و مقالات و ابرازنظرهایتان در رنگین نامه ی جشنواره ، یا اخم کردن و بد و بیراه گفتن هایتان را به هنگام نام بردن ازآن فرد به خاطر اصولگرا بودنش … …. نمی دانیم ؟  اما منطق ما می گوید که بد و بیراه گفتن به دیگران به خاطر همفکر نبودن صحیح نیست ، و پادرمیانی مخفیانه نیز برای پست گرفتن این افراد را نادرست می دانیم ، حتی اگر این پادرمیانی به علت مدیون بودن به افراد به خاطر منافع شخصی ، اقتصادی و … باشد.

4 – مگر نه این است که مردم به آقای روحانی رای دادند تا نقطه پایانی بر رفتارهای قبلی بگذارند که از جمله آنها بی حرمتی به نمایندگان مردم توسط دولتمردان وقت بود ؟ پس چرا اینک که دولت به این وعده خود عمل کرده است و می خواهد به نماینده مردم حرمت نهد و نظرش را در مورد مدیران حوزه انتخابیه اش ارج بگذارد , شما ناراحت می شوید ؟ لطفا در قضاوتهایتان کاری به شماره مجلس و دولت و  همچنین اشخاصی که در مقطعی متصدی این سمتها هستند نداشته باشید بلکه آن نهادها را آنگونه ببینید که جایگاهشان است . وانگهی واقعا اگر روزگاری یکی از شما دوستان  , نماینده شود و دولت وقت در انتصابها نظرش را اعمال نکند ، همین نظر امروز را خواهید داشت یا فریادتان گوش فلک را کر خواهد کرد  که ببینید دولت به نظرات نماینده منتخب مردم توجه نمی کند ؟

آیا فراموش نموده اید که برای جذب حمایت نمایندگان از استاندار شدن فرد مورد نظرمان ، چقدر واسطه جمع کردیم تا آقای بیگلری نیز از در حمایت درآید؟

آیافراموش کرده اید که برای رای اعتماد به وزرا چقدر تلاش شد تامبادا آقای بیگلری از درحمایت درنیاید؟ و آیا فراموش کرده اید که در هردوی این موضوعات نامبرده صادقانه تمام تلاش خودرا مصروف نمود؟ واین در حالی بود که شما از چاپ بنر توسط وی برای تبریک به رئیس جمهور منتخب شدیدا ناراحت بودید که مبادا جای شما را در دولت جدید تنگ نماید. و سوال اینست که آیا منش اصلاح طلبی بر افزودن تعداد دوستان تاکید دارد یا بر کاستن از آنها؟

اما ظاهرا شما از بس در توهم “خودبزرگ بینی” و “خود موثربینی”غرق شده ایدکه حتی نماینده را نیز فقط ابزار دست و بلندگویی برای تکرار القائات خود می خواهید ، که آنهم گمان نمی رود کالایی دست یافتنی باشد.چراکه نه شما آن کسی هستید که خود می پندارید ، و نه دیگران حاضر به تنزل شخصیت خود محض خوشایند شما هستند.

5- شما دوستان ارجمند در چند جای بیانیه ، کارگزاران این دولت را که خود برای سر کار آوردن آن زحمت کشیدید و مردم را تشویق به امدن به پای صندوق های آراء نمودید به بی برنامگی و بی انگیزگی و غیره متهم نموده اید در حالیکه از پای گرفتن دولت بیش از یک سال نمی گذرد و در این موضوع نیز به رغم ملامت نماینده سقز و بانه برای رأی به استیضاح وزیر علوم (که اگر صحت داشته باشد کار درستی نبوده است) پای در جای پای اعضای جبهه پایداری گذاشته اید.

6-سالهاست که بر خلاف درک صحیح سیاسی, اقای پرتوی و اطرافیانش را عامل ابطال انتخابات دور ششم و دورماندن شما از هسته مرکزی قدرت(یعنی همان چیز کثیفی که دیگران را به تلاش برای دست یابی به آن متهم می کنید) می نمایید و این دور ماندن از قدرت تبدیل به عقده ای شده است که بعضی از افراد را برخلاف منش مروت و جوانمردی  ، در هنگام کاندیداتوری آقای پرتوی به شهرها و روستاهای سردشت و پیرانشهر کشانید تا به بهانه تبلیغ برای رقیب ایشان از هیچ نوع تهمت وافترا و شب نامه پراکنی علیه وی دریغ نورزند و عقده دور ماندنشان از قدرت را قدری تخلیه نمایند ، لیکن این درایت و قدرشناسی اهالی آن شهرستانها بود که به رغم غیر بومی بودن آقای پرتوی, به واسطه خدمات وی در کسوت فرمانداری آن شهرها          تو دهنی محکمی را نثار آنانی نمود که حاضرند تمامی ارزشهای اخلاقی و انسانی را فدای عقده گشایی های خویش نمایند. واین در حالیست که اگر اندکی درایت سیاسی داشتید نیک می دانستید که آنچه انتخابات را ابطال نمود صحبت ها و اعمال غیر مسئولانه شما بود که مرجع تأیید کننده صلاحیت شما را پشیمان نمود و سر بزنگاه نسبت به تغییر موضع خود اگر چه به بهای سوزاندن رأی مردم, اقدام نمود. در غیر اینصورت آیا مسبب ابطال سایر حوزه ها و رد صلاحیت های نمایندگان مجلس ششم در دوره هفتم نیز آقای پرتوی بود؟

حتما به یاد دارید که علت افتادن انتخابات مجلس ششم سقز و بانه به دور دوم عدم کسب حدنصاب آراء توسط آقای پرتوی ، آنهم در حدود 200 تا 300 رای بود.شما تا کنون از خود نپرسیده ایدکه اگر ایشان مسبب ابطال انتخابات توسط شورای نگهبان بود چرا کاری نکرد که تنها با ابطال یک صندوق شهر سقز ، این حدنصاب حاصل گردد و خود راهی مجلس شود؟ و اگر می فرمائید که برای این کار تلاش کرد ولی مجریان انتخابات مانع شدند ، پس چرا مجریان انتخابات مانع ابطال کل انتخابات نگردیدند؟

7 – خود را اصلاح طلب می پندارید و ما را  به  اصلاح طلب نما  بودن متهم می کنید در حالی که بعضی از شما زمانی خود را در جرگه ملی مذهبیها می پنداشتید ، آنهم تنها به این دلیل که آنها دورترین وآخرین حلقه از زنجیره ای بودند ، که اولین حلقه آن انتساب  رسمی  به جمهوری اسلامی دارد و همان موقع نیز بسیاری از ما را با ارفاق در مرز اصلاح طلبی و اصولگرایی می پنداشتید . وامروز در حالی که بنا به گفته خودتان , ما هنوز در موضع قبلی خود  ایستاده ایم ، این شما هستید که از حلقه آخر چنان  عقب گرد کرده اید که برای پیروزی کاندیدایی که هیچگاه خود را از دایره اصولگرایی بیرون ندانسته  و تنها  اخیرا بر اثر  نادانی  رقبای  تندرو  به مرز اصلاح طلبی سوق داده شده است تلاش می نمایید و خود را ذیحق برای پستهای مدیریتی دوران ایشان می دانید .

دوستان ارجمند  محض اطلاع به عرض می رساند که هنوز در قاموس مردم ما این گونه رفتارها و رنگ به رنگ شدن ها مورد تنفر است و آن رانفاق می نامند.

8- بیان فرموده اید که می خواهند مردم فکر کنند که گویا اصلاح طلبان مانع انتصاب فرماندار بومی هستند, مطمئن باشیدکه مردم هرگز چنین فکری نخواهند کرد و می دانند که اصلاح طلبان واقعی هرگز مانع این امر نخواهند شد و آنانکه مانع شده و می شوند به اصطلاح اصلاح طلبانی هستند که کینه توزی و به خیال خود انتقام جویی شخصی را مقدم بر مصالح عمومی می دانند. ونکته دیگر اینکه قطعا اگر حکومت بخواهد ، هیچ طیف اصلاح طلبی نمی تواند به طور واقعی سبب انتصاب و یا عدم انتصاب کسی شود ، همانگونه که برای انتصاب استاندار ، آن همه هیاهو کردیم و کسی هم برایمان تره خرد نکرد ، اما میتواند در جایی که هیچ بهانه ای برای عدم انتصاب کسی ندارد ، عده ای را ابزار کند تا مخالفت نمایند ، و دلیل عدم انتصاب را در نهایت به راضی نبودن آن ابزارها حواله نماید ، که از خداوند می خواهیم هر گز مارا آن ابزار و آلت دست قرار ندهد . وباید از بعضیها پرسید که براستی شما از کدامین تبارید و از چه ناحیه ای کوک می شوید که هرگاه روزنه ای برای نفس کشیدن مردم باز می شود شروع به گردوخاک می کنید تا دست آویز لازم را برای بستن فضا به دست انحصارگرایان بدهید؟ شما از کدامین تبار هستید که مفاخر وشخصیت های منطقه را هر یک به بهانه ای تخریب می کنید؟ شما از کدامین تبارهستید که احساس “خود پیشرو پنداری” شما ، بی دلیل اینقدر پر رنگ است؟ شما اگر سابقه ذهنی مناسبی در زمینه مسائل سیاسی کشور و منطقه داشتید می دانستید که آقای پرتوی در مجلس سوم از عناصر جناح چپ بود ، و قطعا آقای دکتر روحانی وبزرگان اصلاح طلب کشوردر کمال انصاف بر این امر گواهی می دهند.

اگر شما واجد زمینه ذهنی سیاسی مناسبی بودید قطعا می دانستید آقای صمدی که فرد عزیز و محترمی است ولیاقت فرمانداری سقر را نیز بخوبی دارند ،در مجلس چهارم که همکار آقای پرتوی بودند هنوز هردو جناح چپ و راست را محکوم می کرد و طرح این مباحث را جناح بازی می نامید ،  و حتما می دانستید که آقای اسدبیگی ، که از عناصر خوش فکر وصادق منطقه هستند،  زمانی از همان نزدیکان و اطرافیان آقای پرتوی بوده اند که شما آنها را  از عوامل ابطال انتخابات مجلس ششم و محفل نشین                                می نامید.وبعید است که هنوز هم در اهانت به آقای پرتوی با شما هم نظر باشد. وحتما می دانستید که ایشان رسما تا پس از اتمام انتخابات ریاست جمهوری سال 76از فعالان ستاد آقای ناطق نوری بودند که البته بر این امر ایراد ی وارد نیست اما نکته جالب اینجاست که چرا اعمال وسوابق گذشته بعضی از افراد در نزد شما سریعا پاک می شود اما برای بعضی دیگر به صورتی متوهمانه سابقه سوء می تراشید و حاضر به دست برداشتن از تکرار آن نیستید .

9 –  خداوند شاهد است که فرماندار شدن آقای پرتوی هیچگاه از جانب ما مطرح نشده است اما پس از مطرح شدن موضوع , به دلایل زیر مخالفت با آن را جایز ندانستیم .

الف) افکار عمومی از این امر استقبال نمود .

ب) نامبرده تجارب بسیار ارزشمندی در زمینه های مختلف از جمله سه دوره نمایندگی مجلس و 8 سال فرمانداری 2 شهر مهم پیرانشهر و سردشت را دارد .وجالب اینکه در دوران فرمانداری خود در آن شهرها چنان موجبات رضایت مردم را فراهم نمود که درآن حوزه کاندیدای نمایندگی مجلس شد وعلیرغم غیر بومی بودن با رای قاطعی انتخاب گردید ، و این در حالیست که تعداد معدودی ازهم منطقه ای هایش هنوز اززحمتی که برای تخریبش  به آنها محول شده است ، فارغ نگشته اند.

ج) حقیقتا فردی با چنین سوابقی لیاقت پستهایی بسیار فراتر از فرمانداری یک شهرستان را داشت  اما  این هم از جمله مظلومیت های قومی و مذهبی است که باید به چنین افرادی توجه درخور نشود . اما در هر حال ظاهرا بنا  به  اصرارهای فراوان ,مطرح شدن موضوع را پذیرفت که متاسفانه با تخریبهای عده ای به اصطلاح اصلاح طلب که ماموریتی جز  به  هم زدن فضا در مواقع مناسب را ندارند مواجه گردید .ماموریتی که در تداوم ماموریت کسانیست که در دوران نمایندگی آقای پرتوی مرتبا به وی تاکید می نمودند که از ستم های قومی و مذهبی صحبت نکن تا ما و سرسپردگانمان با تو مهربان باشیم.

در هر حال شهرستان سقز به دلیل اهمیتی که دارد لازمست توسط فردی مجرب و متعهد اداره شود ، وکسانی که در کسوت و شغل و مقام خود هیچگاه تعهد کامل نسبت به انجام وظایفشان نداشته اند ، وهمواره جفاکار و مدیون جامعه هدف خود هستند ، و یا اهل رانت دهی و رانت گیری می باشند ، نمی توانند مدیریت موفقی را در این شهرستان به اجرا بگذارند.

10 – در هر حال به بزرگان اصلاح طلب استان که مورد قبول هر دو طیف ما هستند پیشنهاد می گردد تا مانع تداوم رفتار نابجای آن طیف گردند و به آنها بقبولانند که قفل سینه ما چیز جالبی برای بازی کردن نیست ، زیرا اگر خدای ناکرده شکسته شود خیلی از اسرار هویدا خواهد شد . وچنین امری که موجبات یاس دوستان و شادی رقبا را فراهم می کند ، هرگز مطلوب و مورد نظر ما نخواهد بود .

والسلام

کد خبر: 10542


نظرات:

 1. اسدبیگی آنطوری که شما گفته اید هست اما آنگونه بودن او به معنی نفی پرتوی نیست

 2. سعید جان مردم را بی‌عقل فرض کردی؟ بیشتر شاگردهای ایشان اکنون در دانشگاه تدریس میکنند آنهم با مدارک فوق لیسانس. بسیاری از معلم‌های این شهر که به قول شما کارمند آموزش و پرورش هستند اکنون در دانشگاه با مدرک فوق لیسانس تدریس میکنند اما نوبت که به دکتر توکلی رسید شد کارمند آموزش و پرورش آنهم با دکترای توسعه و آنهمه سواد و دانش. چرا دروغ میگویی و برای اثبات نظرت مردم را احمق فرض میکنی. ماهیت بیانیه‌تان هم همین است. حقا که….

 3. علی عزیز این که آقای پرتوی جزو اعضای اصلی جناح چپ بودند تحلیل نیست که من و تو نظر بدهیم این را تاریخ می گوید می توانی بروی از افرادی چون آقای کروبی بپرسی ضمنا یکی از صفات مثبت آقای پرتوی همین بوده هرگاه که می دیده منافع مردمش در خطر است جناح و جناح بازی را کنار گذاشته و به دنبال احقاق حق مردمش بوده است .به همین دلیل آقای نجفی را بازخواست نمودند.

 4. آقای طاهر هردو طرف این موضوع هم در هر حال دارند در این نظام فعالیت میکنند و مثلا برای پیروزی یکی از کاندیداهای مورد تایید این نظام تلاش کرده اند

 5. علی پرتوی سه بار به مجلس رفت و چند بار فرماندار بود و هرگز با محدودیتی مواجه نشد. خالد توکلی به مجلس هم نرفت و پست هم نداشت و از حقوقش هم محروم بود اما حالا کدامیک سیاسی‌تر و باسوادتر و ماندگارترند؟ جامعه کدامیک را به عنوان یک بازیگر سیاسی خودساخته و نه سیستم ساخته میشناسد؟ چرا این دو را با هم مقایسه میکنید؟ آنها ففقط در یک انتخابات رقیب بودند که پرتوی هم به دانش، زکاوت، صداقت، جوانی و محبوبیت او باخت اما به جای اینکه او را بپذیرند زیرآبش را زدند و انتخابات ابطال شد. این دو خیلی با هم متفاوت هستند و قابل مقایسه نیستند لطفا کم لطفی نکنید. توکلی اصلاح‌طلبی را به کردستان آورد و این تفکر سیاسی را در منطقه گسترش داد. او کجا و پرتوی کجا؟

 6. کورد شرافتمند امپراطور شعر کردی را تکفیر نمیکند بی نیاز جان. این کار را به توصیه عثمان کریمی که رئیس ارشاد بود انجام داد.

 7. آقای فیروزی برای انتخابات تایید صلاحیت نشد ولی پرتوی شد. درسته آقای سقزی؟

 8. یعنی میفرمایید آقای بیگلری به آقای بیاتیان نماینده بیجار نزدیک نیست؟ بهتر است بدانید ایشان در سفر هفته گذشته استاندار به سقز که بیاتیان هم آمده بود او را «خالو» صدا میکرد. بپرسید ببینید راست است یا دروغ؟ بپرسید ببینید به خواست بیاتیان به فرجی دانا رای منفی نداده است؟

 9. دوستان ظاهرا همه اعضای ستاد موافق با فرماندار شدن صمدی یا اسدبیگی بوده انداما آقای صمدی قبول نکرده و آقای اسدبیگی به علت باز خرید کردن خود واجدشرایط نبوده . بعدا دو سه نفر از اعضای ستاد بدون اطلاع دادن به بقیه شروع به ملاقاتها و تشکیل جلسات به مقامات استانی میکنند و بعداز مطرح شدن پرتوی در همین جلسات شروع به تخریبش می کنند . تا اینکه تعداد دیگری از اعضای ستاد متوجه موضوع شده و میگویند شما حق ندارید به نام ستاد مخالفت و یا موافقت با افراد بکنید چون ستاد بیشتر از دو سه نفر است و اگر کسی میخواهد موافقت یا مخالفت اعلام کند باید شخصی باشدکه پاسخ این خواسته تبدیل به یادداشت اول شد و ادامه ماجرا

 10. کاکی کوردی به‌ریز. تو که کوردی و بو کورد تیده‌کوشی بو ناپرسی کاکه عه‌لی بلیمه‌ت بو به شیرکو بیکه‌سی ره‌حمه‌تی و شاعیری پایه‌به‌رزی کوردی وت «مرتد»؟ دیاره کوردایه‌تیه‌که‌ت زور پته‌و نییه و که‌میک تراو کراوه‌ته‌وه. لاسایی کورد مه‌که‌وه پیت ناکه‌ویت.

 11. کاک ریبین و کاک محه‌مه‌د به‌لکوو به‌و کامینته جوان و ریک و پیکانه‌وه که له سی یان چوار خه‌تتدا ده هه‌له‌ی تیدایه فیری خویندنه‌وه‌مان بکه‌ن! ئیوه سه‌ره‌تا فیری دروست نووسین بن جا ئه‌و جاره خه‌لک فیری خویندنه‌وه بکه‌ن براده‌رینه. وه‌للاهی سه‌د جاریش بیخوینیته‌وه هه‌ری به سه‌ر بره‌وه نییه و خوشتان جگه له خویندن به شان و قولی ئاغای بیگله‌ری و ئاغای په‌رته‌ویدا نه‌تانزانیوه وتووتانه چی. وه‌للاهی نه‌تاننوسیبایه زور ماقوول‌تر بوون.

 12. اصلاح‌طلبان واقعی ریشه دارند فریبرز جان، هزینه داده‌اند، برای وضعیت این جامعه تحلیل دارند، سالهاست که در سختی و فشار زندگی میکنند. هر کس از راه رسید با یک انتخابات اصلا‌ح‌طلب نمیشود جان جانان. آنهم وقتی همه جا امن باشد و خطری تهدیدت نکند دیگر اصلاح‌طلب بودن هنر نیست عزیز.

 13. وه‌ڵڵاهی ئه‌گه‌ر لایه‌نگری په‌رته‌وی و بیگله‌ری ڕێفۆرمخواز بن منیش باراک ئۆبامام… خ‌خ‌خ‌خ‌خ….

 14. راستی کجا نام نهادهای امنیتی را برده اند؟

 15. دەستان خۆش و ماندوو نەبن ئەوەی راستی بێت هێچ کەس خراب نیە هەر مەموویان ئاغاو بەرادەر و ئەرزشی و کوری خاسن ئەوەی کە هەیە شەر شەڕی سەرچۆپی یە کە لە سەقز لە مێژە رەنگدانەوەو دەنگدانەوەی هەربوەو هەر دەیش بێت و کاری بە رۆشنبیرو عەوام نیە

 16. سعید جان محض اطلاع باید بدونی خیلی از معلمین و کسانی که در آموزش و پرورش هستند بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دکترا میتوانند در دانشگاه تدریس کنند و حتی هیأت علمی نیز بشن.خالد توکلی هم قبلا در پیام نور سقز تدریس میکرد و همزمان هم در آموزش و پرورش معلم بودن و بعد از آنهم برای تدریس و هیأت علمی شدن در چند دانشگاه تلاش کردن اما کوردلی و کوته بینی خیلی ها باعث شد ایشا نتونن در هیچ دانشگاهی جذب بشن.

 17. سلام. دوستان
  اگر دقت کنیم بیانیه اول صادقانه بود این یکی سازشکارانه و تهدید آمیز ، آیا بهتر نبود اسامی را میگفتند و دلایل درست و سنجیده برای ردشان عنوان می شد ؟ یا اینکه با چوب استبداد همه را کلا از خود برانند و از مناسب طرد کنند ؟

 18. آقایانی که این بیانیه را نوشتین!
  توصیه این برادر خودتان را بپذیرید: اینقدر پیرو سیاست های تهران نباشید کارهای نادرست آنها با اعتقاداتشان چندان مغایرت و منافاتی ندارد
  توصیه برادرانه ام برای دوستانی که پیرو سیاست های خارج ازایران هستند همچنین.
  دوستان سیاستی که غرب در منطقه سعی بر پیاده کردنش دارد سیاست یهود است تنها ایران از این سیاست استقبال کرده چون با ساختارهایش همخوانی دارد ما کوردها و بلوچ و ترکمن و عرب جنوب نباید وارد این سیاست و زیر مجموعه آن شویم و گرنه تباه میشویم )))))))

 19. بااظها رات كورد درخصوص اينكه اكركردى خداى نخواسته امدوهرپست ويامقامى كرفت هيج شناسنامه هفت جدوابادش رادرمى اوريد به غيرازواقعيت وباعث بيجاركيش خواهيد يقينا بااينكونه تنك نظرى راه به جاى نخواهيم برد مى كوينددرزمانهاى دورتازه قطار درتهران راه اندازى شده بود مردم تعجب مى كردند حتى ازنزديك شدن به ان مى ترسيدند حالت تعظيم وتكريم داشتندامابه محض اينكه حركت مى كرد برايش سنك مى انداختند عده اى ازماهم درست اين روش نادرست رادنبال مى كنيم نكنيد ايندكان ماراموردمواخذه قرار خواهند داد

 20. با سلام به تمام دوستان اصلاح طلب
  در ستاد های انتخاباتی افرادی برای تغییر وضع موجود فعالیت داشتند و از خود مایه گذاشتند ولی …
  1- بعد از انتخاب آقای روحانی برخی دیگر کاسه داغ تر از آش شدند تا صاحب منصب شوند
  2- افرادی در ستاد استان از تمام ظرفیت شهرستا نها برای رای استفاده کردند ولی بعد از استقرار دولت جدید فقط در فکر خودشان بودند وبعد از آن با افراد طیف مخالف و اصول گرایان جلسه دارند و حتی از انتخاب آنها برای پست حمایت می کنند
  3- در یک جمله [[ تغییری در استان صورت نگرفت و کسانی هم که به قدرت رسیدند برخلاف وزرا در پی حفظ سمت هستند به هرقیمتی ]]

 21. من بودم به جای عواملی که بیانیه اول را نوشتند. همین الان یک بیانیه می دادم و مراتب حمایت خودمان( همه اصلاح طلبان) را از نامزدی محمدعلی پرتوی برای فرمانداری سقز اعلام می کردیم و آب روی آتش دشمنان کورد می ریختیم تا ریشه تفرقه در بین اصلاح طلبان در شهرمان برای همیشه قطع شود . والسلام

 22. ما کوردها بازیگران خوبی در عرصه سیاست نیستیم اینو بپذیریم و فضا را بیشتر آلوده نکنیم.