شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۵/۰۷/۱۴۰۱
Wednesday، 17th September 2014
10:57 pm

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان: سقزپایگاه اصلی تئاتر کردی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت:هم اکنون شهرستان سقز پایگاه اصلی تئاتر کردی ومریوان پایگاه تئاتر خیابانی است.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمد رحیم جعفری در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر سروآباد در سنندج افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده و در راستای توسعه فرهنگ و هنر استان، هر شهرستان پایگاه اصلی برگزاری حداقل یک فعالیت فرهنگی می شود.

وی ادامه داد: این امر به تناسب ظرفیت های موجود در شهرستان ها و در راستای توسعه فرهنگی استان انجام می شود و نیمی از هزینه این برنامه ها را ما و نیمی نیز خود شهرستان تقبل می کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اظهار کرد: شهرستان سروآباد یکی از مناطق فرهنگی این استان است و در زمینه های مختلف بوِیژه فرهنگی خود را نشان داده و بدون شک ما نیز در زمینه توسعه فرهنگی این شهرستان حمایت های لازم را انجام خواهیم داد.

وی در ادامه به تعامل مطلوب با اعضای شورا در شهرستان های مختلف استان اشاره کرد و گفت: شورای شهر یک نهاد مردمی است و خوشبختانه دولت ارتباط خوبی با این نهاد مردمی دارد و تعامل در استان کردستان کاملا مطلوب است.

حجت الاسلام جعفری افزود: اعضای شوراهای استان، انسان های فرهنگی و فرهیخته ای هستند و این مساله خود نقطه امیدی برای پیشرفت و توسعه فرهنگی در سطح استان و شهرستان ها است.

وی با بیان اینکه کردستان استانی مستعد و مستحق در زمینه توسعه فرهنگی است افزود: تمامی مسوولان بویژه متولیان فرهنگی باید از ظرفیت های موجود در این استان استفاده کرده و زمینه های شکوفایی استعدادها را فراهم کنند.

حجت الاسلام جعفری با تاکید بر انجام فعالیت ها بصورت پایه ای و بنیادی گفت: انجام فعالیت ها و برنامه به صورت بنیادی تاثیرات بیشتری در توسعه و پیشرفت دارد و ما در این راستا برنامه ریزی های لام را انجام داده ایم.


منبع خبر: ایلنا
کد خبر: 10552


نظر دهي بسته شده است.