شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۷/۱۴۰۱
Monday، 29th September 2014
11:50 pm

افتتاح اولین آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی در سقز

عصر روز یکشنبه آموزشگاه هنرهای نمایشی ” میم ” در سقز با حضور هیوا حاجی محمدی رئیس ادارۀ فرهنگ و ارشاد سقز و تعدادی از پیشکسوتان و namaeshqqعلاقمندان به هنر تئاتر افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم سامان سید ابراهیمی مدیر آموزشگاه، این حرکت را که برای اولین بار در شهرستان سقز و حتی استان کردستان صورت میگیرد، جایی برای تجربه خصوصاً برای کودکان دانست چرا که به نظر وی تجربه یورش بردن به دنیای ناشناخته هاست و اظهار امیدواری کرد این مکان جایی برای استقبال از هنر تئاتر و هنرمندان علاقمند به آن باشد.

افتتاح این مرکز در ابتدا قرار بود با دستان احمد صالحی پیشکسوت هنر تئاتر در سقز صورت گیرد، اما وی این کار را به هیوا حاجی محمدی سپرد.حاجی محمدی نیز ضمن آرزوی موفقیت برای این مجموعه و کلیۀ هنرمندان شهرستان سقز افزود: مجتمع فرهنگی – هنری ادارۀ ارشاد به تنهایی قادر به پاسخگویی نیازهای هنرمندان نیست و ابراز امیدواری کرد این گونه اقدامات از سوی سایر رشته های هنری نیز ادامه یابد.اما هیوا حاجی محمدی نیز با بیان اینکه دوست دارد افتتاح چنین مراکزی به دست خود هنرمندان صورت گیرد، افتتاح را دوباره به احد صالحی سپرد.

سامان سید ابراهیمی در مورد این آموزشگاه به شارنیوز گفت: پذیرش هنرجو برای این آموزشگاه از طریق انتشار فراخوان در سطح شهر خواهد بود که در ترم های خاص صورت میگیرد و تعیین سطح افراد در سطوح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته مشخص خواهد شد. وی همچنین افزود: از مهمان ها و اساتید پروازی برای برگزاری “work shop” به صورت انتخاب مباحث اختصاصی و آموزش این مباحث دعوت به عمل خواهد آمد.

namaeshq

کد خبر: 10695


نظرات:

  1. مبارک است؛ اما جناب آقاى فيض الله بيگى فعاليت در خور و چشم گيرى داشته و دارد و سابقه برگزارى نمايشگاه و تشويق به آن را بيشتر دارد …

  2. مبارک است، اما آقاى فيض الله بيگى در آن زمينه پيشکوت و اهتمام خاصى دارند و علاقمند به برگزارى نمايشگاه چرا براى ايشان مراسم برگزار نمى شود و اجبارا بايد در حاشيه برگزار کند؟