شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 30th سپتامبر 2014
7:36 ق.ظ

از آتش نشانان سقز تقدیر شد

هفتم مهر را روز آتشنشان و ایمنی نامیده اند به همین مناسبت امروز در ایستگاه مرکزی آتشنشانی سقز مراسمی برای گرامیداشت و قدردانی از زحمات کادر آتشنشانی سقز با حضور فرماندار،شهردار،شورای شهر وپرسنل آتشنشانی برگزار شد.

 ضیاالدین نعمانی شهردار سقز ضمن پاسداشت این روز گفت:علی رغم کمبود ماشین آلات وابزار در آتشنشانی سقز خوشبختانه بیشتر ماموریتها با موفقیت همراه بوده است.

نعمانی در ادامه گفت: هفته ی گذشته طی نامه ای از اعضای شورا خواهش کردیم تا خیابان واقع در ایستگاه دوم آتشنشانی را به اسم آتشنشان نامگذاری کنند که خوشبختانه با این پیشنهاد موافقت شد.

نعمانی در خصوص راه اندازی ایستگاه سوم آتشنشانی گفت: ظرف دو ماه آینده با توجه به نیاز سطح شهر ودسترسی به همه ی مناطق سطح شهر این ایستگاه به بهره برداری خواهد رسید.

باقی رحمانپور رئیس شورای شهر نیز ضمن تشکر از آتشنشانان گفت: میتوان با فرهنگ سازی مناسب وهمچنین رعایت دستورالعمل ایمنی ساخت و ساز از بروز حوادث جلوگیری کرد.

در ادامه گیلاسی مدیرعامل آتشنشانی سقز درگفتگو با شارنیوز گفت:در شش ماه اول سال ۹۲آتشنشانی سقز۲۷۰ماموریت امدادونجات انجام داده که خوشبختانه امسال با توجه به بالا رفتن آگاهی اجتماعی ۴۰درصد کاهش حوادث را داشته ایم.

گیلاسی با اشاره به این نکته که سقز با گسترش عمودی شهر روبه روست گفت:متاسفانه ما نردبان هیدرولیک در اختیارنداریم و در موقع بروز حادثه درساختمانهای بالای دو طبقه هیچ کاری از آتشنشانی بر نمی آید.

وی در ادامه تاکید کرد که برای رفع این مشکل با وزارت کشوررایزنی شده و در آینده ای نزدیک نردبان هیدر ولیک به ما تحویل داده خواهد شد.

در ادامه ی مراسم با هنرنمایی تکواندوکاران باشگاه امیر و خواندن سرودتوسط کودکان مهد کودک مهر مادر این مراسم به پایان رسید.

atashneshanan5

atashneshanan4

atashneshanan3

atashneshanan1

atashneshanan

کد خبر: 10701
  مطالب مرتبط:


۳ دیدگاه

 • ممدی: 10-2-2014 . 10:08 ق.ظ :

  خو هر خریک والیبالن

  پاسخ دهید

  • mohammad
   mohammad: 10-9-2014 . 8:40 ب.ظ :

   با سلام ،آقای گیلاسی راست میگه 270 ماموریت انجام شده موقع اتفاق تا کارکنان آتشنشانی میرسند خودش خاموش میشه قدردانی کم باید حتما لوحه تقدیر بهتون بدن ( کلاه سر کی میزارید مگه خودتون از هم قدر دانی کنید

   پاسخ دهید

   • کارمند آتش نشانی
    کارمند آتش نشانی: 10-14-2014 . 10:42 ق.ظ :

    سلام
    اولا این قدر دانی نبود فقط یک روز بمناسبت روز آتش نشانی بوده است که در تمام دنیا گرامی داشته میشه و به قول شما تقدیر میشه .اما بعد:
    دوست من انشاالله برات پیش نیاد اما وقتی بلای سر کسی میاد دنبال یک کمک میگرده که بدون منت کمکش کنه و این امر کم کردن آسیب و جلوگیری از ضرر بیشتر هستیش و خدا خودش میدونه این افراد وقتی بهشون کوچکترین خبری داده بشه عکسالعمل عملیاتی انجام میدن و بدون هیچ کوتاهی سر حادثه میرن چند نکته:
    وقتی بعد 3 تا 4 دقیقه سر یک آتش سوزی حاضر میشی خوب آتش ضرر خودش را میزنه و غیر قابل باز آوریه
    وقتی با یک ماشین 20 تنی با سرعت 110 تا 120 در جاده با اون بار میری واقعا دل شیر میخواد و طول میکشه سر یک ماشین در روستای سوته سرشیو حاضر بشی .
    وقتی همه جونشون رو دستاشون میزارن میرن سراغ یک حادثه خواهش میکنم بی انصاف نباش ! هر چند تمام ورزشها گونگ فو و تکواندو نیست اینجا آتش نشانی یکی از نمادهای صلح و امنیت نه نماد جنگ و دعوا البته بگم حقوقشم اگر به تو بدن فکر نکنم راضی بشی!

    پاسخ دهید