شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۳/۰۷/۱۴۰۱
Tuesday، 14th October 2014
11:32 pm

برگزاری نشست اعضای شورا با مردم محلۀ تازه آباد

نظر به اینکه در زمان تبلیغات انتخابات شوراهای شهر و روستا تعدادی از کاندیدا ها دیدار با مردم در مساجد را در برنامه های تبلیغاتی خود گنجانده بودند، این روند از سوی اعضای شورا دنبال شد و اکنون نوبت به تازه آباد رسیده است.با توجه به اینکه محلۀ تازه آباد جزو محلات فقیرنشین بوده و دارای مشکلات بیشتری نسبت به سایر محلات می باشد، مباحث مطرح شده در این دیدار نیز به نسبت حائز اهمیت بیشتری است.

tazshorدر ابتدای این نشست ماموستا انور حمزه ضمن بیان مشکلات تازه آباد گفت: بدترین قانون از بی قانونی بهتر است و قانون نیز باید با عدالت اجرا شود. اکنون بیش از دو سال است که اکثر مردم طبق قانون با شهرداری همکاری کرده اند و طبق قانون بایستی شهرداری مجوّز ساخت و ساز را به اهالی بدهد چرا که در غیر اینصورت عده ای سودجو فرصت را غنیمت شمرده و حتّی شبانه و بدون رعایت هیچ اصول ساختمان سازی اقدام به ساخت و ساز کرده که این امر به نوبۀ خود موجب افزایش قیمت مصالح ساختمانی نیز شده است.

در ادامه حاضرین در نشست به بیان مشکلاتی که در تازه آباد با آن دست پنجه نرم می کنند پرداختند که شامل: عدم ارائۀ مجوّز ساخت و ساز برای مردم، نبود سیستم فاضلاب، نبود آب آشامیدنی سالم، وجود تعداد زیادی دامداری که مشکلات بهداشتی خاصی را به دنبال دارد، خودداری از اعطای امتیازات گاز و برق از سوی ادارات مربوطه به تعدادی از خانوارها و… بود.

در این نشست که مهندس سردار دوغی به نمایندگی از شورای شهر در آن حضور داشت گفت: شورا و اعضای آن در برابر هیچکدام از مشکلات مردم مسئول نیستند بلکه تنها رابطی هستند بین مردم و مسئولین و ما به عنوان منتخبین مردم سعی در بازگویی این مشکلات و پیگیری آن ها در ارگان های ذیربط داشته ایم و تمام توان خود را در این راه بکار خواهیم برد.

مهم ترین مشکلی که در این میان خودنمایی می کند بحث ساخت و ساز بود که دوغی در این رابطه به افراد حاضر در نشست گفت: 295 هکتار به محدودۀ شهر اضافه شده که شهردار سابق در یک جلسه اعلام کرده به دلیل اینکه تازه آباد نزدیک محدودۀ شهر نیست لذا به محدودۀ شهر نیز اضافه نخواهد شد که ما نیز مراتب نگرانی خود را به مسئولین، نماینده مجلس و حتی استانداری اعلام کرده ایم و در همین رابطه روز سه شنبه (22/7/93) نشست اعضای شورای شهر با استاندار در سنندج صورت خواهد گرفت تا تکلیف این محله مبنی بر الحاق شدن یا نشدن به محدودۀ شهر زودتر روشن شود.

وی در مورد درگیری های بوجود آمده بین مردم و مأمورین شهرداری افزود: بعد از فرماندار شدن نادر فخری، فرمانداری سقز شهرداری را مسئول جلوگیری از ساخت وساز در تازه آباد کرد، هرچند این امر برای شهرداری خوش نیامد و در این مورد هیچ کدام از طرفین مقصر نیستند چرا که آنها مأموراند و معذور و مردم نیز در این مدت صبرشان لبریز شده است و ما نیز اعلام کرده ایم که اگر تا آذر ماه امسال تکلیف ارائۀ مجوز از سوی شهرداری به مردم روشن نشود مردم تازه آباد می توانند طبق نقشۀ قبلی که از سوی بنیاد مسکن ارائه شده است شروع به ساخت و ساز کنند و بدین طریق آنان را در مقابل عمل انجام شده قرار خواهیم داد.

دوغی در موردسیستم فاضلاب گفت: ادارۀ آب و فاضلاب با کمبود بودجه مواجه است و حتّی از عهدۀ تعویض چند صد متر لوله در کوچه ها برنمی آید و ناچار به کارهای مشارکتی روی آورده است که لازم است مردم در این زمبنه با ادارۀ مذکور همکاری کنند. وی در مورد اعطای امتیاز برق و گاز نیز گفت: ادارات مربوطه ملزم شده اند تا به منازلی که جزو محدوده هستند امتیاز داده و در این مورد نباید کوتاهی کنند.

دیگر بحث مطرح در نشست، حضور دامداری ها در تازه آباد بود که مهندس دوغی در رابطه با آن گفت: در این مورد حکم قطعی دادگاه موجود است که دامدار ها بایستی به زودی این دامداری ها را به جایی دیگرانتقال دهند.

دوغی در پایان خاطر نشان کرد: نگرانی های مردم زیاد و به حق است و آنچه از سوی مردم عنوان شد تنها گوشه ای از این مشکلات بود و ما نیز در حد توان خود براین خواسته های بحق پافشاری خواهیم کرد.

مردم حاضر نیز در پایان گفتند: راستگویی و صداقت مسئولین در ارتباط با مشکلات شرط اساسی است و این کار بهتر از وعده وعیدهای توخالی است.پس بهتر است هم شورا و هم مسئولین با مردم روراست باشند.

کد خبر: 10930


نظر دهي بسته شده است.