شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۳/۱۴۰۱
شنبه، 18th اکتبر 2014
10:45 ب.ظ

همایش منطقه ای بهینه سازی ارتباطات سیار برگزار شد

همایش منطقه ای بهینه سازی ارتباطات سیار در شبکه های سیار موردی و مدیریت مکان روز پنج شنبه 24 مهر رأس ساعت 9 صبح در سالن اجتماعات دکتر محمد فاضلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز برگزار گردید.

unnamed (2)

ابتدا دکتر محسنی ریاست واحد سقز به حاضران در همایش، خیر مقدم گفت و اعلام نمود که در آینده برای گروه های تحصیلی دانشگاه، همایش های پژوهشی داخلی، منطقه ای و ملی خواهند داشت. وی همچنین از ایجاد بانک اطلاعات “نخبگان سقز” خبر داد و محققان و پژوهشگران سقزی در اقصی ایران و نقاط جهان می توانند اطلاعات خود را برای ثبت نام در این بانک به ایمیل nokhbegan@iausaghez.ac.ir ارسال نمایند.

سپس مهندس عثمانی دبیر علمی همایش درخصوص چگونگی فراخوان همایش و نحوه دریافت مقالات و داوری آن ها توضیحاتی را ارائه نمود.

تعداد 105 مقاله از سراسر کشور به این همایش ارسال شده بود که 35 مقاله پس از دو مرحله داوری برای ارائه انتخاب شدند. از جمله سخنرانان افتخاری مدعو، دکتر محمد ویسی، دانش آموخته سقزی و عضو هیأت علمی دانشکده علوم و فنون دانشکده دانشگاه تهران و دکتر حسن بیورانی، استاد برجسته گروه برق در دانشگاه کردستان و فارغ التحصیل دانشگاه اوزاکای ژاپن بودند.

در این همایش دکتر ویسی به عنوان سخنران اول همایش در خصوص نرم افزاری های کامپیوتری مرتبط با کارکردهای عالی انسانی مطالبی را اظهار داشتند و در پایان سخنرانی نیز یکی از این نرم افزارها را به عنوان دمو برای حضار به اجرا گذاشتند.

unnamed

سپس در پنل صبح مقالاتی که به عنوان سخنرانی پذیرفته شده بود ارائه شد.

در بعد از ظهر نیز سخنران بعدی، دکتر بیورانی بودند که درخصوص پروژه ای در کشور ژاپن در مورد ایجاد مراکز داتا برای بیشتر نقاط ژاپن اجرا شده بود توضیحاتی را ارائه داده و از لزوم اجرای این طرح در جهت بهینه سازی انرژی در کشور خبر داد.

پنل بعد از ظهر نیز با ارائه مقالات برگزیده ادامه یافته و در پایان و پس از معرفی مقاله برتر همایش مذکور رأس ساعت 18 به پایان رسید.

کد خبر: 10952