شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 23rd اکتبر 2014
9:38 ب.ظ

پایان اکران “به ره ی ته نیایی”

فیلم سینمایی (به ره ی ته نیایی) کاری از فیلمساز جوان سقزی به مدت یک هفته در سالن آمفی تئاتر ارشاد اسلامی به نمایش درآمد. این فیلم ۷۸دقیقه ای با دوربینdv معمولی تهیه شده و در ژانر تراژدی کمیک حاوی مضمونی انسان دوستانه است که بر اساس گفته فیلم ساز می توان شخصیت های فیلم را هر روز در دوروبرمان ببینیم و لمس کنیم.A3-end

جاوید روح فدا فیلمساز وکارگردان به ره ی ته نیایی در خصوص این فیلم به شارنیوز گفت: این فیلم سومین تجربه ی کارگردانی من است، تجربه ی فیلمسازی نداشتم، فقط به صورت آماتور و با مطالعه ی چند جزوه وکتاب دست به تهیه ی این فیلم زدم. وی افزود: استارت فیلم را از سال ۹۱ باضبط پلانهای اول شروع کردیم و در پایان ۹۲کار ضبط فیلم به اتمام رسید و علی رغم کمبود امکانات، تمامی عوامل تهیه فیلم را از میان سقزه ها انتخاب کردم از تصویربردار گرفته تا تدوین گر همگی اهل سقز هستند.

روح فدا در خصوص هزینه ی تهیه ی این فیلم گفت: سرمایه گذار فیلم خودم بودم، با هزینه ی تبلیغات برای نمایش فیلم نزدیک به ۱۵۰میلیون ریال صرف هزینه ی این پروژه شد.

فیلمساز سقزی در خصوص استقبال همشهریان از به ره ی ته نیایی گفت: با توجه به اینکه سقز دارای سینما نیست فیلم در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اکران شد که در هر حال از حضور مردم راضی هستم و از طریق شارنیوز از آنهاتشکر میکنم.

در پایان جاوید روح فدا از نبود بیلبورد مختص به تبلیغات جهت مراسمهای فرهنگی هنری در شهر ابراز ناخشنودی کرد وگفت: با توجه به اینکه سقز یک شهر فرهنگی است مسئولین باید جهت تبلیغ و آگاهی بخشیدن به مردم در خصوص کارهای هنری وفرهنگی که در شهر برگزار میشود بیلبورد اختصاصی به هنرمندان واگذار نمایند.

کد خبر: 11002