شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 25th اکتبر 2014
12:49 ق.ظ
این صفحه به روز خواهد شد

گزارش لحظه به لحظه از مراسم معارفه فرماندار جدید سقز

جلسه معارفه فرماندار سقز پایان یافت. انچه در ادامه می خوانید گزارش لحظه به لحظه شارنیوز از اتفافات این مراسم است

10:10

با ورود علیرضا اشناگر معاون سیاسی، علی اکبر ورمقانی فرماندار جدید و نادر فخری که تا لحظاتی دیگر فرماندار سابق سقز خواهد بود، جلسه ی معارفه رسمیت یافت.

10:20

جلسه با تلاوت ایاتی از قران اغاز شد.

به گزارش شارنیوز به دلیل کمبود جا تعدادی از مسئولین از جمله شهردار ایستاده شاهد برگزاری جلسه هستند.  که علاوه بر روسای ادارات مهندس دره وزمی مدیر کل صنعت معدن و تجارت، دادور مدیرکل روابط عمومی و بین الملل استانداری،  و اعضای شورای شهر، مرادنیا معاونت مالی و اداری تعاونی روستایی کل کشور و دکتر سپهر مدیر کل انتخابات استان در جلسه حضور دارند.

DSCN3648

10:42

فخری به عنوان اولین سخنران پس از خیر مقدم گفت:”خداوند را شاکرم که مدت 25 ماه در سقز خدمت کردم. سقز جزو سرزمین فداکاری های بزرگ است.خاطرات سقز را محال است فراموش کنم. به ورمقانی که سابقه ی مدیریت در استان صنعتی البرز را دارد، به خاطر انتصابش تبریک می گویم. سقز شایستگی فراوانی دارد، عملکرد ما ناچیز بود.چرا که سقز را خوب معرفی نکرده بودند من ده سال در استان در خدمت مردم بودم، ولی تا این 25 ماه نتوانستم این مردم را بشناسم”.

وی افزود سقز 7 معدن طلا و 25 معدن اهن دارد و تخصص ورمقانی در کشاورزی است. شهرستان سقز می تواند با توجه به ظرفیت های موجود پتانسیل تجاری شدن و صنعتی شدن را داشته باشد.

فخری  افزود تا کنون در سقز کارهای خوبی انجام شده و  کارهای خوبی در حال انجام است.در بخشی دیگر از سخنانش گفت:
دشمن دنبال درگیری و تنش است، ما سربازیم و برای سرباز اینکه در چه دولتی باشد مهم نیست.

DSCN3658-001

فخری با اشاره به این که در سقز از تمام اب موجود استفاده نمی شود، اشاره کرد که از یک میلیون و سیصد هزار لیتر اب فقط امکان بهره برداری از دویست هزار لیتر ممکن است. وی در ادامه ی سخنان خود در خصوص پارکینگ طبقاتی توضیحاتی ایراد کرد.

فخری گفت: کدام مطالبه ی مردم توسط دولت بی پاسخ بوده است؟

وی تبدیل زمین های دیم به ابیاری را معضلی در کشاورزی خواند و افزود با راه اندازی فرودگاه بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.وی از دیگر مشکلات موجود در سقز به مشکل اعتیاد و اشتغال بعد از اعتیاد اشاره کرد،ذکه با افتتاح مرکز بازپروری این مشکل را حل شدنی خواند.وی دیگر معضل جدی شهر سقز را طلاق خواند که کوتاه بودن زمان رسیدگی به پرونده های طلاق و طولانی بودن پروسه ی ثبت ازداوج از دلایل ان است.

فخری با اشاره به تعامل شورا و فرمانداری اشاره کرد که تا کنون از 280 مصوبه ی شورا یکی هم رد نشده است.

وی با اشاره به  اجرای پروژه های مجتمع تجاری، پارکینگ طبقاتی، کنار گذر سقز گفت در زمینه ی عمران شهری کارهای خوبی انجام شده، اما کافی نیست، برای مثال ترمینال سقز مایه ی ابروریزی است و کمبود یک نمایشگاه دائمی احساس می شود.از دیگر معضلات شهر سقز می توان از جاده ی سقز مریوان نام برد.

DSCN3680-001

وی با اشاره به خدمات خود در طول مدت حضور در فرمانداری گفت که قبل از ورود من 50 روستا در سقز دارای گاز بود.

فخری با عنوان این که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سقز را در افتخارات کارنامه ی خود دارد، از حضور پر شور مردم تشکر کرد و از نیروی انتظامی،  ارتش و سپاه به خاطر برگزاری خوب انتخابات تشکر به عمل اورد.

وی با ایراد سخنانی در خصوص همکاری با شورا و شهرداری سخنان خود را به پایان برد.

متن کامل سخنرانی فخری را اینجا بخوانید

سخنران بعدی مراسم امام جمعه ی سقز خواهد بود.

متن کامل سخنرانی امام جمعه را اینجا بخوانید

10735621_384414308401625_122891919_n

نماینده ی سقز و بانه به نمایندگی از مردم از اشناگر، سپهر ، دادور و مرادنیا تشکر کرد.

بیگلری در تکمیل سخنان فخری گفت:کار گاز رسانی به 123 روستا در حال اتمام است.وی افزود با پیگیری من راه روستایی از 25 درصد به 50 درصد رسیده است.

نماینده ی مجلس ضمن تشکر از همکاری دولت گفت: حق مردم سقز بیشتر از این است.

DSCN3682

وی افزود، در زمان دولت های قبل وعده هایی داده شده که هنوز عملی نشده اند.

بیگلری گفت:
محرومیت و مظلومیت مردم کردستان و سقز محرز است و مطالبات انها سیاسی نیست بلکه عمرانی است.

من با وزرای دولت روحانی موافق بودم.

موتور محرکه ی شهر فرماندار است. رزومه ی ورمقانی جهادی است ایشان قبلا به سقز نیز امده اند.

وی خطاب به اشناگر گفت: مردم دوست داشتند فرماندار بومی باشد ولی مشیت الهی و انتخاب شما را قبول داریم و خدمت برای ما مهم تر است.

 بهترین شوراهای شهر را در سطح استان داریم.

بیگلری سخنان خود را با این جملات به پایان برد: اصلاح طلب یا اصول گرا بودن برای مردم استان مهم نیست، اگر اصلاح طلبی به معنای منتقد بودن  است، همه ی ما اصلاح طلبیم.

متن کامل سخنرانی بیگلری را اینحا بخوانید

(لازم به ذکر است هیچکدام از اعضای ستاد انتخاباتی  روحانی به این مراسم دعوت نشده اند)

در ادامه ی مراسم لوح تقدیر اداره کل اطلاعات استان به فخری اهدا شد.

12:11

سخنران بعدی علیرضا اشناگر خواهد بود

DSCN3703

اشناگر سخنان خود را با تاکید بر لزوم تغییر در چیدمان مدیریت در دولت تدبیر و امید اغاز کرد. وی گفت حضور طیف گسترده ای از مردم در انتخابات و همچنین وجود اقشار مختلف نشان از حمایت مردم از دولت تدبیر و امید دارد.

وی افزود مردم تورم چهل درصدی را تجربه کردند و علیرغم اینکه تحریم ها وضعیت نامناسبی را ایجاد کرده بود، دولت تدبیر جهش خوبی داشته است. اما انتظار مردم بیشتر از این است.

باید پروژه های اساسی استان در دولت تدبیر و امید در اولویت قرار داده شود.

وی افزود کسانی که به روحانی رای دادند از منش دولت قبل راضی نبودند. در این دولت اعتدال باید محور همه ی اقدامات مسئولین باشد و در استان باید مدیرانی که نگاه سیاسی دیگری دارند باید به سیاست دولت روحانی مومن باشند.

در تمام استان فرمانداران شهر ها همگی بومی استان هستند.فرایند انتخاب فرماندار به دلیل گستردگی کار و مشورت با نیروهای خوب، کارامد و ذی نفوذ ستاد روحانی به طول انجامید.

فهم سیاسی برای فرماندار مهم است و باید بتواند با گروه های مرجع ارتباط پیدا کند، که خوشبختانه ما عناصر فعال در شهر سقز را دارای بلوغ سیاسی بالا می بینیم.

اشناگر از فعالیت های فخری به دلیل اینکه از تمام انچه در اختیار داشته استفاده کرده است،تشکر کرد.

DSCN3728

وی در خصوص فرماندار جدید گفت:”ورمقانی مدیری است که سابقه ی جهادی دارد، اهل تعامل است، فهم سیاسی دارد و از همه مهمتر قدرت تعامل با نیروهای سیاسی، امنیتی و نظامی را دارد.

معاون سیاسی خطاب به فرماندار جدید گفت: استان کردستان استانی فرهنگی است و سقز قطب فرهنگ است، بایستی به عناصر فرهنگی توجه جدی شود. فضای فرهنگی استان بارز است و شما باید این را در سقز تقویت کنید. از امروز شما مدیر سیاسی و متعلق به آحاد مردم هستید. با فعالان سیاسی هماهنگ باشید و با انان گفتمان و مشورت داشته باشید.همچنین با نماینده همکاری کنید.

شایستگی را سرلوحه ی عملکرد مدیران ادارات قرار دهید.

وی به ورمقانی پیشنهاد تشکیل اتاق فکر با ان جی او ها و فعالان در عرصه های مختلف را داد.

وی در پایان خبر از حل مشکل بازارچه ی سیف داد.

تقدیر نامه ی معاونان و کارکنان بخشداری ها قرائت شد.

متن کامل سخنرانی آشناگر را اینجا بخوانید

12:40

مراد نیا برای ایراد سخنان خود به پشت تریبون امد.

DSCN3726

مراد نیا دربارهی انتخاب جدید گفت: ورمقانی از تجربه ی خوب مدیریتی برخوردار است، وی مدیری است که به پست و جایگاه شایستگی می بخشد، نه کسی که پست و جایگاه به او شایستگی بخشد.

معاونت مالی و اداری تعاونی روستایی کل کشور با ارزوی موفقیت برای فخری و ورمقانی سخنان خود را پایان داد.

13:01

از ورمقانی، بیگلری، امام جمعه و اشناگر دعوت شد برای تحویل حکم فرمانداری به روی سن بروند.

13:03

ورمقانی به طور رسمی فرماندار ویژه ی سقز شد.

DSCN3751

13:09

فرماندار برای سخنرانی پشت تریبون قرار گرفت.

 ورمقانی در ابتدای سخنان خود از حاضران تشکر به عمل اورد. سپس با مقایسه ی جلسه ی تودیع و معارفه ی دکتر فرجی دانا  وزیر علوم با این جلسه، مراسم  تودیع فخری را جلسه ی تکریم به جای تودیع نامید.

وی در ادامه گفت:افتخار 25 سال خدمت اداری دارم که 15 سال ان را در استان کردستان بوده ام. از ستاد دکتر روحانی در سقز و استان، استاندار و حسین فیروزی که به بنده اعتماد کرده اند، تشکر می کنم و عهد می بندم که این اعتماد لکه دار نشود و از مشورت آحاد مردم سقز بهرمند شوم.

بنده به عنوان فرماندار دولت تدبیر و امید خود را ملزم به اطاعت از شعارها و برنامه های دولت می دانم. تصمیم گیری بر مبنای خرد جمعی، حفظ محوریت منافع ملی، استانی و شهرستانی خواهد بود. شفافیت در حین اقتدار، رعایت حقوق شهروندی، تکریم ارباب و رجوع و خودداری از ارائه ی امارهای کاذب را، سرلوحه ی کار خود قرار خواهم داد.

توسعه کلید حل مشکلات کنونی و اینده است. جلوگیری از هر چیزی که مانع از رسیدن خدمات به مردم باشد از الزامات خواهد بود.

var

اهم برنامه های خود را اینگونه اعلام می کنم:

تعامل را به عنوان رمز موفقیت قرار خواهم داد، از بخش خصوصی و تعاونی حمایت ویژه به عمل خواهم اورد. حمایت از بازاریان، نخبه گان و جوانان را مد نظر قرار خواهم داد.

توجه ویژه به صادرات، سلامت، درمان، زنان به عنوان نیمی از اجتماع، رجوع به مدیریت جهادی، الزام به قانون برایم از اولویت هاست.  کرامت نیروی انسانی را تکریم خواهم کرد.

سرزده از ادارات بازدید کرده،بایددر تمام دستگاههای اجرایی تمام فرایندهای کاری تعریف شوند. بنده به تشکیل اتاق فکر، اعتقاد دارم.

ویی در پایان با تاکید بر اینکه وظیفه ی فرمانداری نظارت بر دستگاههای اجرایی است، افزود: معاونت و فرمانداری ویژه ی سقز توجه ویژه را نی طلبد، چراکه مردم سقز ویزه هستند. من زندگی شخصی خود را برای خدمت به این مردم واگذاردم.

ورمقانی سخنان خود را با بیت:

دست در دست هم دهیم به مهر       سقز خویش را کنیم اباد

پایان داد.

متن کامل سخنرانی فرماندار سقز را اینجا بخوانید

کد خبر: 11022