شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 27th اکتبر 2014
3:06 ب.ظ

گزارش ویژه ایرنا از دیدار فعالین سیاسی سقز با معاون استاندار

برخی از فعالان سیاسی نزدیک به جریان اعتدال در شهرستان سقز شامگاه شنبه در حاشیه برگزاری مراسم معرفی فرماندار جدید این شهرستان در نشستی با معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان و فرماندار جدید سقز، دغدغه های خود را مطرح کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این نشست که حدود 15 تن از فعالان سیاسی سقز حضور داشتند، با خیر مقدم به فرماندار جدید آمادگی خود را برای کمک به وی در جهت توسعه شهرستان سقز اعلام کردند.

در ابتدای این نشست ‘توپچی’ با یادآوری حماسه حضور مردم کردستان در انتخابات سال گذشته و رای قاطع مردم استان به دکتر روحانی، گفت: این انتخاب آگاهانه و عالمانه بذر امید به آینده را در دل همه مردم کاشت و به مردم کشورمان نوید روزهای خوبی در حوزه های مختلف را داد.

وی بازگشت عقلانیت سیاسی به فضای مدیریتی کشور، بهبود فضای عمومی جامعه بخصوص در حوزه اقتصادی و سیاسی و کاهش تنش در روابط خارجی را از دستاوردهای انتخاب دولت تدبیر و امید دانست.

وی در ادامه سخنان خود از فرماندار جدید سقز خواست نماینده واقعی همه گروه های سیاسی باشد و از منافع و حقوق همه آنان به صورت برابر و عادلانه دفاع کند.

توپچی افزود: از فرماندار جدید سقز انتظاری جز احترام به هویت انتقادی و نظارتی جریان سیاسی و اجتماعی خود نداریم و خواهشمندیم که اجازه ندهید نگاه معتدل و منصفانه و مبتنی بر سعه صدر شما تحت تاثیر برخی القائات قرار گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد انتخاب فرماندار جدید سقز موجب خیر و برکت و توسعه هرچه بیشتر شهرستان شود.

احمد عزیزی از دیگر فعالان سیاسی شهرستان سقز نیز در ادامه این نشست، گفت: توسعه این شهرستان به معنای واقعی و همه جانبه، برای ما مهم است و بخشی از دغدغه همه مردم سقز به شمار می رود و هر مدیری که در این جهت فعالیت داشته باشد و مدیریت کند مورد حمایت ما و مردم است و با وی همکاری می کنیم و هر کاری از دستمان بر بیاد برای موفقیتش انجام می دهیم.

وی از تعامل و همفکری علیرضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی استاندار با فعالان سیاسی شهرستان سقز قدردانی کرد و گفت: از اینکه فردی همفکر و اهل تعامل، سکان معاونت سیاسی امنیتی استانداری کردستان را بر عهده گرفته خوشحالیم.

وی از نگاه اعتدالی فرماندار جدید شهرستان سقز نیز قدردانی کرد و گفت: اگرچه دوست داشتیم فرماندار سقز بومی شهرستان باشد اما اکنون که این فرماندار نگاه اعتدالی دارد وی را از خود می دانیم.

وی بر تداوم نشست فرماندار با فعالان سیاسی شهرستان سقز تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد این تعامل و همفکری روز به روز بیشتر شود.

عزیزی با اشاره به اینکه سقز، شهرستانی فرهنگی است گفت: مردم سقز فهیم و با فرهنگ هستند و از این رو انتظار داریم که وجهه فرهنگی شهرستان لحاظ شود و برخورد و تعامل با مردم شهرستان با رویکرد فرهنگی باشد.

او بر توجه به سازمان های مردم نهاد، تشکل های غیردولتی و انجمن های خیریه و فعالان مدنی تاکید کرد و گفت: تقویت و ارتقای جایگاه این گونه سازمان ها در شهرستان سقز، از مطالبات مردم و فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

وی افزود: تنگناهای مدیریتی استان را درک می کنیم و خواهان ایجاد ارتباط با نهادهای قدرت هستیم به شرطی که با درب بسته مواجه نشویم.

فرهاد امین پور نیز در ادامه این نشست از سعه صدر و تعامل علیرضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در برخورد با مسایل استان قدردانی کرد و بر برگزاری نشست های اینچنینی با مسوولان استان و شهرستان تاکید کرد.

شریفی از دیگر فعالان سیاسی حاضر در این نشست نیز با اشاره به اینکه چندین پروژه مهم در این شهرستان تعریف شده اما هنوز به بهره برداری نرسیده است خواستار اختصاص اعتبارات بیشتر برای تکمیل این پروژه ها شد.

او بر تسریع در ایجاد تحول در شهرستان سقز تاکید کرد و گفت: برای توسعه سقز باید از تمام ظرفیت ها و امکانات استفاده کرد و زمان را از دست نداد.

وی با اشاره به اینکه سقز برای رسیدن به توسعه نیاز به حمایت ویژه دارد، گفت: با روند کنونی و روال عادی، سقز به توسعه نمی رسد بلکه نیازمند اعتبارات و امکانات ویژه است.

محمد دره وزمی، از فعالان سیاسی اجتماعی استان کردستان نیز در این نشست گفت: فعالان سیاسی سقز دلسوز دولت و نظام هستند و از این رو باید از نظرات آنان استفاده شود.

وی از فرماندار جدید سقز خواست به فعالان سیاسی معتقد به مشی اعتدالی به عنوان امین و همفکر خود نگاه کند و تاکید کرد: فعالان سیاسی هم باید کمک فکری به فرماندار دهند و محدودیت ها و موانع وی را درک کنند و مسایل را به وی منتقل نمایند.

فرماندار جدید شهرستان سقز نیز در این نشست از اعتماد مجموعه مدیریتی استان کردستان بخصوص استاندار و معاون سیاسی امنیتی قدردانی کرد و گفت: بنده یک اصلاح طلب معتدل هستم و با هدف اصلاح رویه و رفع دغدغه ها و مشکلات مردم به سقز آمده ام.

علی اکبر ورمقانی افزود: شعار اصلی من در سقز، خدمت به مردم برای رضای خدا است و غیر از این هیچ فکری در ذهن من نیست و در مراسم معارفه نیز به دستگاه های اجرایی در ارتباط با خدمت رسانی به مردم تذکر دادم.

فرماندار جدید سقز، توسعه این شهرستان را جزو آرزوهای همه دانست و گفت: منابع امروز کشور ما در این حد نیست که در یک زمان خیلی کوتاه به فکر توسعه سقز باشیم چرا که اعتبارات کلانی می طلبد.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه باید از زیربناها شروع کنیم، گفت: اما توسعه فقط زیربناها نیست بلکه باید توسعه متوازن و پایدار باشد که به آن اعتقاد دارم و در راستای رسیدن به آن از همه فکرها و نظرات استفاده می کنم.

ورمقانی افزود: نماینده همه مردم هستم و از خود مردم کمک می گیرم و هر نظر و ایده و راهکاری از طرف هر کسی باشد و یک باری از دوش مردم بردارد استقبال می کنم.

وی با اشاره به اینکه دغدغه فعالان سیاسی نیز حل مشکلات مردم است، گفت: از این افراد هم انتظار کمک و همفکری داریم و هرکسی که برنامه ای دارد ارایه دهد استقبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه با سقز و مردم آن بیگانه نیستم و سابقه خدمت در این شهرستان را دارم، اظهار امیدواری کرد با همفکری نخبگان و فعالان سیاسی و مردم بتوانیم سقز را به توسعه پایدار برسانیم.

علی اکبر ورمقانی روز شنبه در مراسمی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان به عنوان فرماندار جدید سقز معرفی و جانشین نادر فخری شد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 11128