شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۷/۱۴۰۱
Monday، 3rd November 2014
12:42 am

معاون استاندار: مسکن مهر، به بحرانهای اجتماعی دامن می‌زند

معاون سیاسی، امنیتی استانداری کردستان با انتقاد شدید از پروژه‌های مسکن مهر که در ساخت آنها توجه به زیر ساخت‌ها نشده و امکان دارد در آینده بحران‌های اجتماعی بدنبال داشته باشد، آن را مصداق آشکار تفسیر اشتباه از قانون نام برد.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری کردستان با انتقاد شدید از پروژه‌های مسکن مهر که در ساخت آنها توجه به زیر ساخت‌ها نشده و امکان دارد در آینده بحران‌های اجتماعی بدنبال داشته باشد، آن را مصداق آشکار تفسیر اشتباه از قانون نام برد.

به گزارش ایلنا از سنندج، علیرضا آشناگر در جمع اصناف و بازاریان و فعالان اقتصادی سنندج تغییر کاربری و عدول از اصول تعریف شده در طرح‌های جامع و تفصیلی شهرها را یکی دیگر از بی‌ قانونی‌های موجود در شهرها دانست که زمینه سوء استفاده عده‌ای را براحتی فراهم می‌آورد.

آشناگر همچنین از پنهان کاری در ادارات دولتی انتقاد و ضمن تاکید بر شفافیت، تاکید کرد: در ادارات دولتی نباید پنهان کاری وجود داشته باشد و اگر اقدامی بر اساس قانون انجام می‌شود قوانین و مقررات باید آشکارا در اختیار ارباب رجوع قرار گیرد تا سوء تفاهم برای افراد درست نشود و زمینه منکرات افزایش نیابد.

معاون استاندار کردستان همچنین از کسانی انتقاد کرد که برخوردهای فردی سلبی را با دیگران بدون توجه به قانون برای خود روا می‌دانند و اظهار کرد: برخوردها باید ایجابی و مثبت باشد و سبب رنجش مردم نگردد.

وی توسعه دولت الکترونیک را یکی دیگر از راه‌های پیشگیری از توسعه فساد اداری نام برد و تصریح کرد: توسعه ارتباطات و دوری از برخوردهای چهره به چهره میان کارکنان دولت و ارباب رجوع باید در دستور کار مدیران قرار گیرد.

آشناگر تاکید کرد: موانع در مسیر توسعه دولت الکترونیک باید برداشته شود و قوانین زاید برطرف و به نفع فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران و مردم تفسیر گردد و مدیران و مسئولین باید رویه‌ها را تغییر و انتقادهای منصفانه فردی و اجتماعی را بپذیرند.

وی اولویت دولت یازدهم را ایجاد رفاه و آسایش برای مردم عنوان کرد و گفت: اگر این مهم اتفاق بیقتد بطور طبیعی با افزایش اشتغال و سرانه مردم و کاهش بیکاری و فقر، امنیت اجتماعی و امنیت فردی بالا می‌رود.

آشناگر جامعه‌ای را در گسترش معروفات موفق دانست که در آن هر انسانی بتواند بدون دغدغه از فرصت‌های برابر برای تعالی استعدادهای خود استفاده کند.

وی داشتن آگاهی را در مورد قوانین و مبانی توسعه سیاسی و اقتصادی و اجتماعی حق واقعی مردم دانست و اظهار کرد: برای کشف ریشه‌های فساد اداری و سازمانی مردم باید بخوبی از قوانین آگاهی یابند زیرا که مردم مهمترین پایه‌های گسترش معروفات در جامعه هستند.

معاون استاندار کردستان یکی از بزرگترین منکرات را سوء استفاده از قدرت اداری برای پیگیری منافع شخصی و عنوان کرد و گفت اینگونه رفتارهای اداری و سازمانی موجب تخریب مناسبات اجتماعی سالم می‌شود.

به‌ گفته وی، توسعه فساد اداری به معنی توسعه و گسترش منکرات است زیرا که رقابت‌های سالم را از بین می‌برد و فعالیت‌های نامشروع را توسعه خواهد بخشید.


منبع خبر: ایلنا
کد خبر: 11182


نظر دهي بسته شده است.