شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۸/۰۴/۱۴۰۱
دوشنبه، 3rd نوامبر 2014
12:46 ق.ظ

بیگلری : به خدا قسم به طرح قسیم عثمانی (نماینده بوکان) رای منفی خواهم داد

رئیس مجمع نمایندگان کردستان با بیان اینکه طرح کنونی تغییر فرآیند انتخاب شهرداران، موجب تضعیف شوراها است، گفت: به این طرح، رأی مثبت نخواهم داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، جلسه نمایندگان مردم کردستان در مجلس با رؤسای شورای شهرهای استان امشب و با محوریت بحث پیرامون طرح تغییر فرآیند انتخاب شهرداران که از سوی نماینده بوکان ارائه شده برگزار شد.

دراین نشست، رئیس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه 130 نفر طرح را برای مطرح شدن در مجلس امضا کرده‌اند به معنای این نیست که همان تعداد نیز در هنگام رأی‌گیری به آن رأی مثبت خواهند داد.

محسن بیگلری با اشاره به اینکه سوگند یاد کرده‌ایم که هرگز خیانت نکنیم، گفت: به خدا قسم به این طرح رأی مثبت نخواهم داد، چرا که موجب تضعیف شوراهاست.

وی با طرح این پرسش که شورایی که در انتخاب شهردار دخالت نکند چه فایده‌ای خواهد داشت، گفت: در این صورت، قطعا شهردار از شورا تمکین نخواهد کرد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رأی منفی به این طرح خواهد داد، تصریح کرد: شوراها باید دلسوزانه با نمایندگان رایزنی کرده و مطالبات خود را مطرح کنند.

جایگاه شوراها تثبیت نشده است

در ادامه این جلسه، رئیس شورای اسلامی شهر قروه اظهار کرد: لازم بود علت طرح این موضوع از سوی نماینده بوکان در مجلس، ریشه‌یابی می‌شد.

شهرام عبدالملکی با بیان اینکه انتخاب شهرداران در دنیا به 3 روش صورت می‌گیرد، گفت: جایگاه شوراها تثبیت نشده است و اجازه ظهور و بروز به ما نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه شوراها مظلوم واقع شده و در حاشیه قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: با این حال ما در امور شهری دخالت نداریم، بلکه بر آن نظارت می‌کنیم.

نماینده شورای اسلامی استان کردستان در شورای عالی استان‌ها نیز گفت: وضعیت استان‌هایی چون کردستان که در نقاط مرزی هستند با استان‌های در مرکز متفاوت است.

احمد چوپانی، تقویت شورا و مدیریت محلی را به سود همگان دانست و افزود: طرحی دارم که به موجب آن شوراهای اسلامی، نظارت قانونی بر دستگاه‌های خدمات‌رسان داشته باشند.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 11184