شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 4th نوامبر 2014
12:42 ب.ظ
آیا گره کور زمین های شرکت تعاونی فرهنگیان بازخواهد شد؟

توافق مهم شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان و شهرداری

صبح امروز 12 آبان ماه 93 بار دیگر جلسه ای برای حل مشکل تعاونی مسکن فرهنگیان سقز در مسجد فخررازی (32 متری) تشکیل شد. جلسه ای پرتنش و پرگفتگو با حضور نماینده، شهردار، رئیس و چند عضو شورا، اعضای هیات مدیره تعاونی مسکن فرهنگیان و جمعی از اعضای فرهنگی این شرکت تعاونی و البته چند بنگاه دار علاقمند به موضوع و چند نفر که زمین های فازهای یک و دو ی فرهنگیان را خریده بودند، تا ساعاتی بعد از اذان ظهر ادامه یافت.

نمایندگان فرهنگیان بخش عمده صحبت هایشان را به انتقاد از اعضای هیات مدیره فعلی، تخلفات و ناکارآمدی آنها و انتخابات پرمسئله ای اختصاص دادند که منجر به انتخاب هیات مدیره شد. فضای صحبت های آنها حکایت از نگرش توام با بی اعتمادی و سوءظن به اعضای هیات مدیره داشت و در عوض نماینده هیات مدیره در زمانی که فرصت سخن داشت سعی کرد به بعضی از ابهامات پاسخ داده و خود و همکارانش را از اتهامات وارده تبرئه کند.

بیگلری جدای از روایت اقداماتی که برای حل مشکل فرهنگیان انجام داده از طرفین خواست به جای بازگویی آنچه که گذشته است، مباحث کاربردی تر مطرح کرده و انتقاد و گلایه را برای وقت دیگری بگذارند. وی از شهردار و شورا خواست در تاجایی که در توان دارند امر صدور جواز ساخت را برای اعضا تسهیل کنند. وی در حین جلسه نیز پیگیری هایی با مسئولان استانی در این مورد انجام داد و البته پیش از پایان جلسه برای حضور در جلسه ای دیگر مسجد را ترک کرد.

در ادامه، مباحث به صورت کاربردی تر پیگیری شد و از یک طرف اعضای شرکت تعاونی فرهنگیان سقز و از طرف دیگر شهردار، رئیس شورا و نظام غفاری عضو شورا با بیان جوانب مختلف قضیه در نهایت به یک توافق اصولی رسیدند که بر مبنای آن شهرداری اقدام به صدور جواز ساخت خواهد کرد. tavoni1

همچنان که در زمان شهرداری عثمان رحیمی توافقی بین طرفین حاصل شده بود که طی آن به شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان در قبال پرداخت حدود 3 میلیارد تومان، امکان انجام ساخت و ساز داده خواهد شد. در جلسه امروز نیز با تاکید بر منصفانه بودن توافق آن زمان، مقرر شد شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان تنها با پرداخت نیمی از این مبلغ قادر به دریافت پروانه ساخت باشد. بنابراین توافق، شرکت تعاونی فرهنگیان دوماه فرصت دارد این مبلغ(یک میلیارد و نیم) را به حساب شهرداری واریز کند تا شهرداری مقدمات کار را فراهم نماید. اما مابقی مبلغی که باید به شهرداری پرداخت شود در حین صدور جواز برای هر کدام از پلاک ها، از هر یک از اعضای تعاونی دریافت خواهد شد.

کسانی که طی ضرب الاجل دو ماهه، سهم اولیه خود را پرداخت نکرده باشند ضمن پرداخت آن، باید مبلغی اضافه که بر مبنای تورم محاسبه خواهد شد نیز به حساب شهرداری واریز کنند.

بعد از واریز اولیه توسط شرکت تعاونی که به صورت یک جا خواهد بود به پلاک هایی که آماده سازی آن انجام شده باشد جواز ساخت داده خواهد شد.

تقریبا همگی از این توافق راضی به نظر می رسیدند و قرار شد شرکت تعاونی از فردا پیگیر موضوع باشد اگرچه اعضای تعاونی و همچنین هیات مدیره دستور کار مهم دیگری نیز دارند و آن برگزاری مجمع و انتخاب اعضای جدید است که احتمالا آن جلسات هم بسیار پرحاشیه خواهد بود.

نکته مهمی که در پایان جلسه و در گفتگوهای خصوصی شنیده می شد خبر از ناامیدی از این توافق می داد و تقریبا همگی خاطراتی از جلسات مشابهی در سالهای قبل داشتند که با امید به پایان می رسید ولی در نهایت نتیجه ای در بر نداشت. حتی عده ای بدبینانه تر به موضوع نگاه می کردند و دست های پشت پرده ای را در کار می دانستند که به صورت عمدی سعی در بی اثر کردن تلاش ها دارد.

کد خبر: 11218