شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
چهارشنبه، 5th نوامبر 2014
1:26 ق.ظ
اخباری از پروژه های پیشنهادی شهرداری برای سال آینده

چند روگذر و زیرگذر دیگر در راه است

آخرین جلسه شورای ترافیک شهرستان سقز مصوبات قابل توجهی داشت که در صورت تایید شورای شهر می تواند آغاز تحولی در وضعیت ترافیکی شهر باشد. در این جلسه سه طرح روگذر و زیرگذر که توسط شهرداری ارائه شده بود به تصوب رسید که عبارتند از روگذر تقاطع بلوار کردستان و شهید رجایی(ترمینال بوکان)، روگذر بلوار انقلاب به بلوار وحدت و در نهایت زیرگذر تقاطع بلوار هفت تیر و خیابان دانشگاه (تقاطع دانشگاه آزاد) که این پروژه ها بعد از تصویب در شورای شهر در سال آینده عملیاتی خواهند شد.

به گزارش شارنیوز مهندس ضیا نعمانی- شهردار سقز- ضمن تایید موارد مصوب در جلسه شورای ترافیک به شارنیوز گفت:” شهرداری برای یکی از مهمترین نقاط ترافیکی شهر یعنی میدان جمهوری(هه لو) نیز پروژه ایجاد زیرگذر را تعریف کرده است که نقشه آن به کارشناسان شورای ترافیک ارائه شده و شهرداری منتظر اظهارنظر آنها است.” در حال حاضر امکان تردد خودرو ها در این مسیر در برخی از ساعات به سختی میسر است.

شهردار همچنین خبر از جانمایی مجموعه فرهنگی-هنری شهرداری در جلسه کمیسیون ماده 5 سقز داد و گفت: “این مجموعه فرهنگی در حاشیه رودخانه سقز و در محل خانه هایی که در حال تملیک آن هستیم احداث می شود.” اشاره شهردار به منطقه “ماله گولان” است که بخشی از منازل مسکونی موجود در آن توسط شهرداری تملیک و تخریب شده و کار تملیک مابقی نیز در جریان است.

شهردار در پاسخ به این پرسش که بودجه ساخت این مجتمع چگونه تامین خواهد شد؟ پاسخ داد: قصد داریم با فروش زمین متعلق به شهرداری واقع در بلوار انقلاب (سالن شهرداری سابق) هم هزینه تملیک مابقی منازل و هم هزینه ساخت مجتمع فرهنگی شهرداری را تامین کنیم.

کد خبر: 11239