شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۸/۰۲/۱۴۰۱
شنبه، 15th نوامبر 2014
7:57 ب.ظ
گفتگو با جمال رحیمی سرمایه گذار پروژه

یکی از بزرگترین پارکینگ های طبقاتی استان در سقز افتتاح شد

پارگینگ طبقاتی زاگرس با ورود نمادین اولین خودرو که متعلق به عثمان رحیمی شهردار سابق بود افتتاح شد تا یکی از مهمترین پروژه های مشترک بخش خصوصی و شهرداری سقز نیز به نتیجه رسیده باشد و معضلی به نام پیدا نشدن جای پارک نیز در میدان آزادی و اطراف آن که مهمترین منطقه اقتصادی سقز نیز هست، حل شود. حضور شهردار سابق در افتتاحیه این پروژه به منظور قدردانی جمال رحیمی-سرمایه گذار- از زحمات چند ساله وی بود.

این پارکینگ در پنج طبقه با متراژ ۱۲هزار مترمربع با گنجایش بالغ بر ۴۰۰دستگاه خودرو با سیستم ثبت دیجیتالی ورود و خروج با حضور جمعی از مسئولین فعلی و سابق طی مراسمی از پنج شنبه آغاز به کار کرد.

6

عثمان رحیمی به عنوان اولین سخنران در ابتدای مراسم گفت: این پروژه سرمایه ای ماندگار برای شهر خواهد بود که نتیجه ی زحمات سرمایه گذار است. رحیمی همچنین ضمن تشکر از اعضای شورای دوره ی چهارم و شهرداری بابت دعوت وی و حضور در مراسم افتتاحیه ی این پروژه افزود: شهرداری فعلی سنت حسنه ای انجام داده تا بنده به عنوان متولی کار در روز نخست شروع به کار پارکینگ حضور داشته باشم که قطعا در آینده هم همچنین برخورد شایسته ای با شهرداری فعلی انجام میگیرد.

رحیمی همچنین تاکید کرد که: مسئولین استان باید بدانند که کردستان با ورود سرمایه گذار و حمایت از بخش خصوصی آباد خواهد شد.

باقی رحمان پور رییس شورا دومین سخنران این مراسم نیز گفت: پارکینگ طبقاتی جزو اولین پارکینگ طبقاتی در استان با گنجایش ۴۰۰ماشین و در پنج طبقه به منظور رفع ترافیک و دسترسی راحت به بازار با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده و از امروز بهربرداری از آن شروع می شود که مجهز به ثبت الکترونیکی پلاک می باشد این کار مهم را به همشهریان عزیز تبریک عرض می کنیم و انشاالله در آینده نزدیک شاهد اجرای پروژه های دیگری باشیم و جا دارد از سرمایه گذار محترم هم تشکر و قدردانی کنیم.

1

در ادامه نعمانی شهردار سقز هم ضمن تبریک به مردم و تشکر از زحمات دست اندرکاران گفت: این پروژه حاصل زحمات سرمایه گذار است که به عنوان نخستین سرمایه گذاریست که به صورت مشارکتی با شهرداری فعالیت نموده است. نعمانی در ادامه گفت: مهمترین خصوصیت این پروژه کمک به اقتصاد سقز و رونق بازار میباشد چون در سطح شهر وعلل خصوص در بازار ما با کمبود امکان پارک مواجه بودیم.

نعمانی در پایان خاطر نشان کرد که: از مسئولین استانی خواهشمندیم که زمان را برای جذب سرمایه گذار در پروژه ها به حداقل برسانند.

2

رستم پور معاون فرمانداری ویژه نیز گفت: خوشبختانه شورا وشهرداری با نیت آبادانی سقز خدمت میکنند و امیدوارم این روال با گسترش در زمینه ی برنامه ریزی و اقتصادی بیشتر نمود پیدا کند تا شاهد افتتاح پروژه های بزرگتری باشیم تا بتواند هرچه بیشتر از گذشته باعث محرومیت زدایی سقز باشیم.

3

جمال رحیمی سرمایه گذار در طرح مشارکتی با شهرداری در پروژه ی مجتمع الماس غرب و پارکینگ طبقاتی در گفتگو با شارنیوز در مورد این دو پروژه ی نامبرده و پروژه های انجام گرفته توسط وی در سقز اینطور گفت:

از سال ۸۱ شروع به فعالیت عمرانی در بخش خصوصی و پیمانکاری دولتی نموده ام ولی از سال ۸۴ باتوجه به پتانسیل سقز در زمینه ی ساختمان سازی در سقز شروع به سرمایه گذاری کرده ام و اولین پروژه ی اینجانب احداث ساختمان اداری امور آب بود که با توجه به نبود اعتبارات در سال ۸۸به اتمام رسید و دو مین پروژه ام احداث مجتمع تجاری خاتونی در زمینی به مساحت ۲۸۰ مترمربع و در چهار طبقه تجاری بود که توانستم در ظرف مدت ۶ماه به بهره برداری برسانم.

جمال رحیمی

جمال رحیمی

جمال رحیمی همچنین در مورد آغاز پروژه ی مجتمع الماس غرب گفت:

سال ۸۹ در جلسه ای با اعضای شورای دوره ی سوم پیشنهاد پروژه ی مشارکتی با شهرداری به بنده داده شد و قرار بود همان سال ۸۹مشغول به کار شویم اما متاسفانه حاشیه سازی زیادی کردند به طوری که حتی بازاریان محترم بازار روز(قازاخانه) را تحریک به شکایت کردند که گویا زمین پارکینگ سابق جزو بازار روز محسوب میشود، همه ی این دلایل باعث شد که ما در سال ۹۱ پروژه الماس غرب را آغاز کنیم. زمین پروژه در متراژ ۱۸۰۰مترمربع به اضافه ی پروانه ی ساخت و مجوز های لازم و عوارض، جمع آورده ی شهرداری بود که ماحصل این طرح ۸۵۰۰مترمربع ساختمان در چهار طبقه و ۲۲۵واحد مغازه شد،و سهم شهرداری۳۰درصد و سهم سرمایه گذار۷۰درصد بود.

مجتمع تجاری الماس غرب

مجتمع تجاری الماس غرب

رحیمی در ادامه به شائبه در مورد نحوه ی تقسیم سهم و اظهارنظر در مورد تقسیم مغازه ها مابین شهرداری و سرمایه گذار اینطور گفت:

با توجه به سهم مشخص شده و قیمت زمین که طبق نظر کارشناس دادگستری ۳میلیاردو هفتصد میلیون تومان برآورد شده بود بنده زمین ۲۴۰۰مترمربعی شخصی خودم را واقع در گاراژ اطمینان با هزینه و سرمایه گذاری شخصی خودم به پارکینگ طبقاتی تبدیل نمودم و برای شهرداری هم مادام العمر ۳۵درصد از پارکینگ را واگذار کردم. همچنین تقسیم مغازه های الماس غرب بعد از پیشرفت ۵درصدی پروژه توسط شهرداری ومعاونین انجام پذیرفت و بنده هیچگونه دخل و تصرفی در انجام تقسیم مغازه ها نداشتم و بعد از تایید مصوبات شورا و طی شدن مراحل قانونی مصوبات، بنده اقدام به پیش فروش سهم خودم نمودم.

رحیمی در خصوص مشکل برق مجتمع الماس غرب گفت: یک دستگاه ترانز با قیمت بالغ بر ۲۰۰میلیون خریدا ی شده که ظرف چند روز آینده در محل نصب خواهد شد وامیدوارم اداره ی برق نیز ظرف مدت ده روز آینده با وصل نمودن برق مجتمع این مشکل را نیز برطرف نماید.

در ادامه جمال رحیمی در خصوص فضای کنونی برای سرمایه گذار گفت: اگر شرایط برای سرمایه گذاری بهتر نشود بنده در سقز قادر به سرمایه گذاری نیستم. وی عنوان داشت: متاسفانه سرمایه گذار مورد بی مهری قرار میگیرد و حمایتهای لازم صورت نمیپذیرد. سرمایه گذار با تشویق و ترغیب مسئولین و مردم در ایجاد اقتصادی پویا نقش بسزایی دارد که مثلا می توان به کشور مالزی اشاره کرد که با حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی اقتصاد خود را شکوفاکرد.

رحیمی در ادامه افزود:در امر ساخت و ساز بیش از ۳۶۰شغل درگیر احداث یک پروژه ی ساختمانی خواهند شد که اگر امور برای ورود سرمایه گذار تسهیل شود، مشکل بیکاری تا درصد زیادی حل خواهد شد.در پایان رحیمی تاکید کرد که: مسئولین شهرستان باید به نیت خدمت به مردم و در جهت تحقق اصل ۴۴ ، ورود سرمایه گذار را به شهرستان آسان نمایند و از بروکراسی دست وپاگیر کنونی جلوگیری کنند.

کد خبر: 11381