شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۶/۰۷/۱۴۰۱
Wednesday، 19th November 2014
12:59 pm

فیروزی : یافته‌های پژوهشی باید در مسیر توسعه پایدار جامعه هدایت شوند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کردستان گفت: دستاوردها و یافته‌های پژوهشی باید در مسیر تحقق اهداف توسعه پایدار جامعه هدایت شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه کارگروه هماهنگی برنامه‌های هفته پژوهش با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به آغاز هفته پژوهش از 15 لغایت 20 آبان ماه سالجاری لذا  اعضای این کارگروه باید تلاش خود را برای پر بارتر برگزار کردن برنامه  های هفته پژوهش در استان مضاعف کنند.

وی افزود: توجه مدیران دستگاه های اجرایی و نهادهای غیر دولتی و آحاد جامعه به موضوع پژوهش و مدیریت علمی پژوهشی ضروریست و باید برنامه ها را همه بسوی موضوعات پژوهشی جلب کنیم.

فیروزی ادامه داد: باید حساس سازی جامعه در مورد لزوم توجه به مقوله پژوهش اولویت برنامه ریزی مدیران دستگاه های اجرایی و جامعه وجود داشته باشد و امیدواریم با حساس سازی به نتایج ملوسی برای تقویت پژوهش رسید.

وی تاکید کرد: ما نباید تنها به دنبال ارائه گزارش در زمینه پژوهش باشیم و رفع تکلیف کنیم، بلکه با بررسی کارنامه عمکلرد خود در سالیان گذشته و برطرف کردن نقاط ضعف و قوت و همچنین با حمایت از پژوهش و شناسایی پژوهشگران فعال به وظیفه خود عمل کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کردستان خاطر نشان کرد: به دلیل نیاز روز افزون به مبحث پژوهش باید از بیراهه رفتن از اصل پژوهش دوری کنیم و به دقت راه روشن را ترسیم و با برنامه ریزی در این زمینه حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: باید با گسترش مباحث پژوهشی در جامعه این را به عنوان اتاق فکر برای تسریع در روند توسعه بکاربگیرم.

فیروزی از دستگاه های اجرایی خواست تا در برگزاری نمایشگاه و نیزدیگر برنامه های هفته پژوهش در استان حضوری فعال داشته باشند و در این راستا در شهرستان های تابعه نیز فرمانداران مسئولیت برگزاری کارگروه و اجرای برنامه ها را برعهده خواهند داشت.

وی همچنین در ادامه از دبیرخانه برگزاری برنامه های هفته پژوهش استان کردستان خواست  تا برنامه زمان بندی برنامه ها را هر چه سریعتر تنظیم و به دستگاه های اجرایی اعلام کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کردستان خواستار معرفی پژوهشگران برتر سازمان ها و نهادهای دولتی و تقدیر مدیران اجرایی از آنها در هفته پژوهش شد.

فیروزی گفت: اگر با عزم و اراده  برنامه های مورد نیاز را برای ایجاد تحول در سیستم های آموزشی و پژوهشی شروع نکنیم قطعا به چشم اندازهای پیشرفت و توسعه و تغییرات اساسی در بسیاری از حوزه ها دست نخواهیم یافت.

وی اظهارداشت: برای  تحقق ارتقا سطح آگاهی جامعه در شناخت جایگاه و نقش پژوهش در توسعه در این رابطه اطلاع رسانی رسانه ملی و دیگر رسانه های جمعی و انجام تبلیغات محیطی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

فیروزی در پایان گفت: با وجود اینکه  در سالیان اخیر پژوهشهای فراوانی در بخش های مختلف صورت گرفته ولی به دلیل نبود روش های مناسب در استفاده از این پژوهش ها متاسفانه امروزه شاهد هستیم که این پژوهش ها که نتیجه سالها تلاش و کوشش پژوهشگران است در قفسه کتابخانه ها بایگانی شده  و بلا استفاده شده اندکه امیدواریم با شناسایی و معرفی این پژوهش ها و عملیاتی کردن نتایج آنها بطور مناسب از دستاوردهای پژوهشی استفاده کرد.


منبع خبر: پرتال استانداری کردستان
کد خبر: 11496


نظر دهي بسته شده است.