شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۹/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 22nd نوامبر 2014
9:58 ب.ظ

علاقمندان به اسکواش در سقز گردهم آمدند

اولین کارگاه آموزشی اسکواش شهرستان سقز که البته اولین دوره آموزشی استان کردستان نیز به شمار می رود با همت هیئت اسکواش و اداره ورزش و جوانان وبا هدف بالا بردن سطح کمی و کیفی علاقمندان به این رشته نوپای ورزشی در شهرستان سقز در محل سالن ورزشی بانوان شهیدکاظمی و با حضور 20 نفر از مربیان و بازیکنان در بخش های آقایان وبانوان برگزار گردید. در این دوره که مدرسی آن بر عهده آقای ایرج قنبری رئیس هیئت اسکواش شهرستان میاندوآب و مدرس رسمی فدراسیون اسکواش جمهوری اسلامی ایران قرار داشت شرکت کنندگان با روشهای تمرینی ، قواعد و قوانین بازی اسکواش آشنا شدند.

skvash

در این کارگاه که دردو وقت صبح و عصر برگزار شد ابتدا شرکت کنندگان با نمایش تصاویر و اصطلاحات اسکواش به وسیله ویدیو پروژکتورآشنا شدند و سپس در تایم عصر بر روی زمین اسکواش با شرایط ،قواعد و شیوه صحیح ضربات آشنا شدند، در قسمتی از کلاس نیز آقای آرش رضاپور یکی از داوران اسکواش کشور قوانین داوری و نحوه اعلامات را برای شرکت کنندگان توضیح دادند .

در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور در دوره اعطا گردید. امید آن می رود در آینده با حمایت های همیشگی اداره ورزش و جوانان و همکاری و همدلی اعضای هیئت شاهد برگزاری دوره های آموزشی بیشتر و پربارتری در سقز باشیم و البته وجود کورت استانداردو مناسب لازمه توسعه و پیشرفت اسکواش و کسب نتیجه در مسابقات است که متاسفانه شهرستان سقز فاقد هرگونه امکانات استاندارد اسکواش است که فراهم نمودن امکانات اولیه اسکواش که مهمترین و اصلی ترین آن همان کورت یا زمین اسکواش است همت و دلسوزی بیشتر مسئولین را می طلبد.

کد خبر: 11538
    مطالب مرتبط: