شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۲/۰۳/۱۴۰۱
چهارشنبه، 26th نوامبر 2014
7:16 ب.ظ
عذرخواهی مدیر كل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری كردستان به دلیل ارائه امار اشتباه

مشاور استاندار آمار اعلام شده درمورد طلاق در سقز را اصلاح کرد

مشاور استاندار و مدیر كل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری كردستان اظهار داشت:افزایش 130 درصدی طلاق در شش ماه سال جاری مربوط به شهرستان بانه بوده است. وی پیش از این این امار را به سقز نسبت داده بود و از این بابت اظهارنگرانی کرده بود.

لیلا آژیر هم در نشست با نماینده بانوان ادارات سقز توضیح داد: اخیرا در كارگروه بانوان این مطلب را بیان نموده بودم كه آنرا تصحیح می نمایم وپوزش می طلبم.

آژیر در این نشست آمار بالای طلاق در استان را نگران كننده برشمرد وتاكید نمود جهت كاهش امر طلاق بایستی تلاشی جهادی وعزمی فراگیر صورت گیرد وبهترین روش توانمند سازی زوجین برا یزندگی برشمرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تشریح برنامه های سال 94 پرداخت و گفت:برنامه های مناسبی در سال 94 جهت ارتقای جایگاه بانوان در استان تدوین است.وی اشتغال زنان و خود اشتغالی ،ارتقاء وتوانمندسازی دختران وبانوان روستایی و تلاش جهت آگاه سازی بانوان در جامعه به حقوق خویش را از جمله این برنامه عنوان نمود.وی در این نشست كه در فرمانداری برگزار شد سهم مدیریتی بانوان در استان را ناچیز برشمرد وتصریح نمود:استاندار ومدیران كل در جهت ارتقای این سهم در تلاشند.وی با عنوان اینكه حوزه زنان حوزه زنانه نیست تاكید نمود:مسائل زنان مسائلی اجتماعی، فرهنگی وكلان است كه تمام اجتماع را در برخواهد گرفت ونبایستی مردم بی تفاوت باشند وآنرا مشكل بانوان بپندارند.

آژیر در این نشست از اقدامات دفتر امور بانوان ومشاور فرماندار ویژه شهرستان سقز در راستای پیگیری امور بانوان شهرستان و برگزاری برنامه ها تقدیر نمود.

در ادامه این جلسه نماینده بانوان ادارات مسائل ومشكلات خود را مطرح وپیشنهاداتی جهت ارتقای حوزه بانوان ادارات وجایگاه بانوان در اجتماع ارائه نمودند.

کد خبر: 11578