شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 27th نوامبر 2014
9:00 ب.ظ
تلاش دوستداران فرهنگ و ادبیات کردی به بار نشست

جشنواره “چیروک کوردی” به زودی برگزار می شود

بلاخره پس از کش و قوسهای فراوان رییس شورای شهر خبر از برگزاری جشنواره ی چیروک کوردی را داد.

رحمانپور به شارنیوز گفت: شورای شهرسقز نظر به ترویج و حمایت از برگزاری همایش ها و جشنواره های فرهنگی و ادبی و تقویت هنر داستان نویسی در راستای توسعه ی فرهنگ شهر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به اختصاص ۲۰۰ میلیون ریال از محل ماده ۵ آموزش شهروندان بودجه ی سال جاری شهرداری اقدام به برگزاری این جشنواره می نماید.

فراخوان اولیه جشنواره

فراخوان اولیه جشنواره

رحمانپور در پاسخ به این پرسش شارنیوز مبنی بر اینکه آیا دربرگزاری جشنواره از افرادی که برای اولین بار پیشنهاد برگزاری را داده بودند استفاده خواهد شد؟  اینگونه پاسخ داد: مسئول برگزاری این جشنواره با شورای شهر و همکاری اداره ی ارشاد است همچنین از کمک پیشنهاد دهندگان برگزاری جشنواره با تایید هیئیت اجرایی در بخش علمی جشنواره استفاده خواهد شد و سعی ما بر این است که از پتانسیل همه ی انجمنهای ادبی استفاده شود.

رحمانپور همچنین گفت: هیات اجرایی سه نفره ای متشکل از نماینده شورا ،نماینده شهرداری و نماینده اداره ارشاد اسلامی سقز مسئولیت تدارکات و برگزاری جشنواره را بر عهده خواهند داشت و همچنین هیات علمی شامل نخبگان و فعالین حوزه ی ادب و فرهنگ از انجمن های مختلف وظیفه ی بازبینی ،انتخاب متون جهت ارائه به جشنواره و انتخاب برندگان و ویراستاری کتابچه ی نهایی جشنواره را عهده دار خواهند بود. وی در ادامه گفت: تایید صلاحیت ،صدور احکام و ابلاغ اعضای هیات اجرایی و هیات علمی با اداره کل محترم ارشاد اسلامی استان کردستان به عنوان متولی اصلی حوزه فرهنگ و ادب و هنر می باشد.

در پایان رحمانپور افزود: به دلیل اینکه چهارشنبه تاییدیه مصوبه از فرمانداری به دست شورا رسیده هنوز زمان برگزاری مشخص نیست لذا برای زمان جشنواره باید با اداره ی فرهنگ و ارشاد جلسه یی داشته باشیم اما سعی ما بر این است که قبل از عید نوروز جشنواره را برگزار نماییم.

کد خبر: 11583