شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۴/۰۷/۱۴۰۱
Friday، 28th November 2014
3:08 pm

سیگار ‘هما لایت’ در سقز تولید می شود

مدیرعامل شرکت دخانیات استان کردستان با بیان اینکه تا چهار ماه آینده مراحل برند سیگار ‘هما لایت’جهت تولید در دخانیات سقز نهایی خواهد شد گفت: این سیگار در آینده نزدیک در این شهر تولید خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمد آئینی شامگاه پنجشنبه در نشست با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز افزود: این برند سیگار، با کیفیت، پیشرفته و با قیمت مناسب در آینده به بازار عرضه خواهد شد.

وی تصریح کرد: اقدامات مناسبی جهت نصب سه خط تولید در دخانیات سقر انجام شده است.

او در بخشی دیگر از سخنان خود، کاشت توتون را در استان بسیار به صرفه توصیف کرد و افزود: گردش مالی کاشت توتون در شهرستان مریوان 130 میلیارد ریال در سال است.

آیینی با بیان اینکه کشت توتون بسیار درآمدزا است از فرماندار شهرستان سقز خواست تا زمینه کشت توتون در ‘دشت لگزی’ که در جوار سد شهید کاظمی در بخش زیویه این شهرستان قرار دارد را فراهم کند.

وی در این دیدار که در دفتر فرماندار برگزار شد همچنین گفت: به تازگی جهت لیفتراک و تجهیز وسائل آزمایشگاه دخانیات سقز، سه میلیارد ریال اعتبار درخواست شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز در این نشست با اشاره به اهمیت راه اندازی مجدد دخانیات سقز، نقش این امر را در اشتغالزایی بسیار با اهمیت عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود مردم شهرستان سقز به زودی شاهد به بار نشستن تلاش های دولت، نماینده مجلس و شرکت دخانیات در این راستا باشند.

ورمقانی با اعلام اینکه دخانیات سقز ظرفیت زیادی جهت تولید سیگار در آینده خواهد داشت تصریح نمود: تلاش جهت ترویج کشت توتون در شهرستان پیگیری خواهد شد.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 11614


نظر دهي بسته شده است.