شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۸/۰۲/۱۴۰۱
شنبه، 6th دسامبر 2014
8:25 ب.ظ

اینترنت در استان کردستان قطع شد

از ساعت 9 و 20 دقیقه امروز صبح به دلیل مشکل فنی در یکی از روترهای شرکت ارتباطات زیرساخت استان کردستان ، اینترنت، دیتا و فیبر نوری کل استان دچار قطعی و اختلال وسیع شده است و هنوز نیز این مشکل رفع نشده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بیشتر شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی، اینترنت خود را از شرکت ارتباطات زیرساخت استان کردستان دریافت می کنند که مشکل بوجود آمده در این بخش موجب شد که بیشتر استان از اینترنت بی بهره شود.

سعدی امیری، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت استان کردستان با تایید قطعی و اختلال در اینترنت استان از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح امروز گفت: قطعی اینترنت به دلیل مشکل فنی در یکی از روترهای استان بود که از ساعت 13.30 دقیقه ظهر امروز بر طرف شده است.

با این وجود و تا لحظه مخابره این خبر، دیتا، فیبر نوری و اینترنت استان همچنان دچار اختلال است و مشکل حل نشده است.

مهدی فتحی یونسی، مسوول اداره زیرساخت شرکت مخابرات استان کردستان نیز در مورد دلیل قطعی اینترنت گفت: هنوز منشا قطعی اینترنت را پیدا نکرده ایم اما به احتمال زیاد مربوط به حوزه زیرساخت است.

شرکت ارتباطات زیرساخت یکی از شرکت های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که اینترنت را در سطح کشور توزیع می کند.

تعداد کمی از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی دذر استان کردستان بخشی از اینترنت خود را مستقیما از شرکت ارتباطات زیرساخت تهران دریافت می کنند و در چنین مواقعی می توانند همچنان به خدمات خود به مشترکین ادامه دهند.

کد خبر: 11724