شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 9th دسامبر 2014
8:16 ب.ظ

قصاصی که بر سرنوشت هزاران نفرتاثیر می گذارد

زمانی که “شاهو” در حین میانجی گری یک نزاع خیابانی بر اثر ضربات چاقو کشته شد، کسی باور نمی کرد خانواده وی در مدت زمانی کوتاه درس بزرگواری و بزرگ منشی به جامعه بدهند، خون او را با خون معاوضه نکنند و در عوض به نام “شاهو” مدرسه ای بسازند تا فرصتی شود که فرزندان این شهر در محیطی مناسب و آرام آموزش ببینند.

به گزارش شارنیوز هنوز چند سال از آن درگیری خونین که فضای شهر را تحت تاثیر قرار داد نگذشته است که خانواده مقتول نه تنها از قصاص قاتل گذشتند بلکه  مبلغ دیه را به برنامه ای اختصاص دادند که هزاران کودک را از برکاتش بهرمند کند . اولیای دم تصمیم گرفتند با پول دیه مدرسه ای بسازند تا یاد مقتول، سالیان سال به نیکی در ذهن ها بماند.

صبح امروز طی مراسمی با حضور برخی از مسئولان استانی و شهرستانی از “محمد رسول کریمی” پدر “شاهو” به سبب این کار خیر تقدیر شد. در این مراسم اعلام شد که با مبلغ دیه  مدرسه ای که مراحل ساخت آن ناتمام مانده است در سقز ساخته شده و  نام ‘شاهو کریمی’ بر آن گذاشته خواهد شد.

این در حالی است که طی ماه های گذشته موارد متعددی از اجرای حکم قصاص را در کشور شاهد بودیم که علی رغم درخواست هنرمندان و چهره های مردمی از اولیای دم، بازماندگان بر اجرای حکم اصرار ورزیدند و  قاتل را قصاص کردند.  که این مسئله  چندین بار بر اهمیت فائق آمدن بر این تصمیم سخت به زیباترین شکل و بخشش  قاتل توسط محمد رسول کریمی می افزاید.

کد خبر: 11800
    مطالب مرتبط: