شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 11th دسامبر 2014
1:56 ق.ظ

دی ماه امسال سقز میزبان مسابقات اتومبیلرانی کشورخواهد بود

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، علی‌اکبر ورمقانی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برای برگزاری این مسابقات، اظهار کرد: این مسابقات در روز های 11 و 12 دی ماه امسال در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: شهرستان سقز از هم اکنون خود را آماده برگزاری این مسابقات کرده است.

فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه این شهرستان دارای قهرمانان خوبی در رشته اتومبیلرانی و موتورسواری است، افزود: ادارات مختلف آمادگی خود را برای اسکان و پذیرایی از اتومبیلرانان کشور اعلام کرده‌اند.

ورمقانی ادامه داد: مردم سقز در چندین دوره برگزاری مسابقات اتومبیلرانی حضور پرشوری داشته‌اند و از نزدیک موجب رونق مسابقات و دلگرمی شرکت کنندگان را فراهم نموده‌اند.

فرماندار ویژه شهرستان سقز با تاکید بر اینکه، برگزاری این گونه مسابقات قهرمانی کشور در نوع خود در این شهرستان بی‌نظیر و کم‌سابقه است، بر همکاری مردم و دستگاه‌های اداری برای باشکوه تر برگزاری مسابقات آف‌رود قهرمانی کشور در سقز تاکید کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سقز هم در این جلسه گفت: مسابقات قهرمانی کشور با هماهنگی فدراسیون اتومبیلرانی و موتور سواری کشور و با اخذ مجوز از اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان در سقز برگزار می‌شود.

فرزاد خاکی افزود: این مسابقات در کلاس اتومبیل‌های دو دیفرانسیل و با شرکت 200 اتومبیلران حرفه‌ای از سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری این مسابقات دارای قوانین خاص این رشته پر طرفدار است که شهرستان سقز با دارا بودن این ویژگی‌ها، در روزهای یازدهم و دوازدهم دی ماه امسال میزبان مسابقات آف رود قهرمانی کشور خواهد بود.

خاکی با بیان اینکه مسابقات آف‌رود یکی از مهم‌ترین و به نوعی حادثه‌سازترین مسابقات است، بر همکاری مردم هم چون سنوات گذشته در برگزاری این مسابقات تاکید کرد.

وی عبور خودروهای شرکت کننده توسط رانندگان مسابقات آف رود از داخل گودال‌های پر از آب، شیب‌های تند، حوضچه‌ها و موانع گوناگون را از ویژگی‌های این مسابقات دانست که طرفداران زیادی را به سوی خود جلب کرده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سقز، محل برگزاری این مسابقات را در محل پیست اتومبیلرانی و موتور سواری واقع در باند قدیمی فرودگاه سقز در ابتدای جاده سقز به مریوان اعلام کرد.

در ادامه نشست هماهنگی برگزاری این مسابقات که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، ادارات مختلف از جمله جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، مرکز فوریت‌های پزشکی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی از آمادگی خود برای کمک به برگزاری مسابقات آف رود قهرمانی کشور در سقز خبر دادند.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 11831