شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
پنج‌شنبه، 11th دسامبر 2014
1:58 ق.ظ

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سقز مطرح کرد: تحویل هزار واحد مسکن مهر در سقز

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، عمر محمدکریمی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید فرماندار ویژه سقز از روند ساخت مسکن مهر کیان(جاقل)، اظهار کرد: در 7 نقطه مختلف در شهر سقز عملیات مسکن مهر به منظور خانه‌دار شدن اقشار مختلف و به ویژه ضعیف جامعه آغاز شد.

وی با بیان اینکه در شهر سقز کار ساخت بیش از 3 هزار و 100 واحد مسکن مهر در دستور کار قرار گرفت، بیان کرد: از این تعداد بیش از یک هزار واحد آن تحویل متقاضیان شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سقز با اشاره به وضعیت مسکن مهر کیان و دلیل عدم واگذاری واحدهای آن، گفت: مسکن مهر کیان که در برگیرنده یک هزار و 120 واحد است، کار آن 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به محض اتمام کار دستگاه‌های خدمات‌رسان به ویژه کار اداره آب و فاضلاب شهری این واحدها تحویل متقاضیان می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر کار حدود 700 واحد از مسکن مهر کیان به اتمام رسیده و آماده واگذاری است که متقاضیان به زودی برای تقسیط وام خود به بانک عامل معرفی خواهند شد.

محمدکریمی افزود: این پروژه توسط سازنده بخش خصوصی احداث می‌شود و چون قیمت مصالح افزایش چشمگیری پیدا کرده است، متعاقب آن هزینه ساخت هم بالا رفته که این موضوع بسیار روشن است.

رئیس اداره برق شهرستان سقز هم با اشاره به وضعیت پروژه‌های مسکن مهر گفت: برای واحدهای مسکن مهر کیان 2 هزار و 300 متر شبکه فشار متوسط، 3 هزار و 500 متر شبکه فشار ضعیف، 6 دستگاه پست هوایی و 2 هزار و 832 متر شبکه روشنایی با بهره‌گیری از 180 دستگاه چراغ روشنایی معابر تعبیه شده است.

سیدمحمد فتحی تصریح کرد: برای این میزان کار که انجام شده است، شرکت توزیع برق استان کردستان بالغ بر 7 میلیارد و 380 میلیون ریال هزینه کرده است.

وی به کارهای انجام شده در مسکن مهر سقز توسط اداره برق اشاره کرد و گفت: در 6 بلوک کنتور نصب شده است و برای 30 بلوک هم کنتور آماده نصب است.

رئیس اداره آب و فاضلاب سقز هم درباره وضعیت پروژه‌های مسکن مهر این شهرستان بیان کرد: برای آبرسانی به پروژه مسکن مهر کیان 5 هزار و 600 متر شبکه آب و 6 هزار متر هم شبکه فاضلاب اجرا شده است.

فرزاد ورمزیار افزود: یک هزار و 500 متر هم خط انتقال شبکه اصلی نیز انجام و یک ایستگاه پمپاژ و یک مخزن 500 مترمکعبی ایجاد شده است که به زودی و با تامین اعتبار مشکل آب این واحدها مرتفع خواهد شد.


منبع خبر: فارس
کد خبر: 11833