شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۰/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 13th دسامبر 2014
8:47 ب.ظ
نمایشگاه نقاشی

چهره های جهانی بر روی MDF

حمیده میرزایی

حمیده میرزایی

پرتره چهره های سرشناس جهانی که بر روی سطوح چوب MDF توسط حمیده میرزایی نقاشی شده است، از روز 23 آذر ماه در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری سقز در معرض دید سقزی ها قرار خواهد گرفت.

این شاعر و نقاش سقزی به شارنیوز گفت: میل به نقاشی پرتره و تجربه ی جدید کار بر روی سطوح صاف MDF انگیزه ی برگزاری این نمایشگاه است. وی افزود: برای انتخاب مدل هایم هم از چهره هائی استفاده کردم که عموما چهره های شناخته شده ی جهانی به واسطه ی افکار و اندیشه ها و آثارشان هستند و البته در این گزینش، خاص بودن چهره هایشان هم مد نظرم بوده و هم اینکه به واسطه ی آثارشان توانسته باشم ارتباطی فکری با این چهره ها برقرار کرده باشم.

میرزایی اضافه کرد: چهره هائی هم هستند که ویژگی خاص چهره شان به تنهائی مد نظرم بوده است و همچنین چند سلف پرتره که تلاش کردم بازنمائی واقع گرایانه ای از آنها داشته باشم.

poster-mirzaie-for web

وی با اشاره به گرایش اکسپرسیونیستی آثار خود گفت: در هر صورت پس از اختراع عکاسی در قرن نوزدهم، بازنمائی های رئالیستی صرف و عکس گونه – آنگونه که در هنر کلاسیک مورد توجه بود- چندان رضایت بخش و قانع کننده نیست. رتوش کردن نقاشی پرتره، جنبه های زیباشناسی مدرن آن را می زداید. اگر نتوان در این نقاشی رد قلمو را یافت، گوئی رد آنچه را شاید بتوان ارزش هنری آن نامید، گم کرده ایم. من تلاش کردم این رد را گم نکنم.

poster3-mirzaie-for web

کد خبر: 11884