شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 16th دسامبر 2014
12:11 ق.ظ

گزارش لحظه به لحظه شارنیوز از سفر وزیر بهداشت به سقز

روز سه شنبه دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت به سقز خواهد آمد و از امکانات این شهر در حوزه سلامت بازدید خواهد کرد.

حضور او از چند جهت حائز اهمیت است. اول اینکه علی رغم تلاش های اخیر وضعیت خدمات پزشکی در سقز چندان رضایت بخش نیست و جدای از ضعف هایی که در بخش خدمات رسانی بیمارستان ها مشاهده می شود، کمبود های سخت افزاری موجود، باعث شده است بسیاری از شهروندان به شهرهای اطراف جهت مداوا مراجعه کنند.Untitled-2

از جهت دیگر خود وزیر بهداشت به لحاظ عملکردی دارای کارنامه درخشانی است.او به عنوان بهترین وزیر کابینه در سال اول معرفی شد. وی در بین کردها نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است که از جمله دلایل این محبوبیت می توان به عمل موفقت آمیز چشم شوخان و عمل دختران شین آباد اشاره کرد. وی از جمله اولین پزشکانی بود که قربانیان اسید پاشی اصفهان را معاینه کرد.

دکتر حسن هاشمی و هیات همراه در این سفر از نزدیک در جریان روند اجرای برنامه های طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان های دولتی قرار می گیرد.

شارنیوز لحظه به لحظه مخاطبان را در جریان حاشیه و متن سفر وزیر به سقز قرار خواهد داد.

9:30

وزیر بهداشت به همراه هیات همراه در پلیس راه مورد استقبال قرار گرفت. سپس راهی بیمارستان نیمه کاره ی سقز شد. وی از بخش های مختلف این بیمارستان دیدن کرد و از نزدیک در جریان روند پیشرفت کار قرار گرفت  و پس از اتمام بازدید راهی بیمارستان امام خمینی شد. بنا به گزارش شارنیوز خیابان های منتهی به این بیمارستان بسته شده است.

لازم به ذکر است یکی از خودروهایی که وزیر را همراهی می کردند، در مسیر  دچار سانحه شد و یک کشته و دو  زخمی بر جای گذاشت.

10:21

وزیر بهداشت از بخش های مختلف بیمارستان امام از جمله بخش دیالیز ، بخش جراحی مردان و …. بازدید به عمل آورد و بیماران نارضایتی خود را از نحوه ی پذیرش و دریافت خدمات با وی در میان گذاشتند. لازم به ذکر است استاندار کردستان، نماینده ی مجلس و رییس بیمارستان امام خمینی در این بازدید وزیر بهداشت را همراهی کردند.

1در حین شنیدن مسائل و مشکلات بیماران که بیشتر حول محور پذیرش بیش از ظرفیت بیمارستان و تاثیرات نامطلوب آن بر ارائه ی خدمات به مریض و در مواردی  عدم پذیرش و رسیدگی به بیماران در زمان مناسب بود، سیم کشی برق نامناسب این بیمارستان توجه وزیر را به خود جلب کرد.

10:35

دکتر ماشالله کریمی در بازدید وزیر بهداشت از بخش کودکان از وی درخواست تهیه ی یک دستگاه feco  کرد.

پس از بازدید وزیر از اتاق عمل فرماندار و نماینده ی مجلس با اشاره به کمبودهایی که در بیمارستان مشاهده می شود خواستار دایر کردن بخش شیمی درمانی و مرکز MRI شدند. که محسن هاشمی با اشاره به اینکه لازمه ی دایر کردن بخش MRI حضور متخصص و جراح مغز و اعصاب است و در استان کردستان و خصوصا شهرستان سقز کمبود آن احساس می شود، قول پیگیری داد.

10:40

طبق گفته ی دکتر حسن هاشمی هشت نفر از روستاییانی که نیازمند پیوند کلیه هستند از سوی دولت به صورت رایگان تحت عمل جراحی قرار خواهند گرفت.

 10:54

وزیر بهداشت در حالی از اتاق عمل بازدید کرد که شمار مردمی که در مقابل این اتاق تجمع کرده بودند و به صورت مستقیم مشکلاتشان را با وی مطرح می کردند به حدی بود که مسئولین را مجبور به دخالت و پراکنده کردن حاضران کرد.

یکی از محافظان وزیر با خبرنگار ی که قصد ورود به اتاق عمل را داشت درگیر شد.

11:02

وزیر در بازدید از بخش کودکان قول مساعدت یک میلیارد تومانی به این بخش را داد.

11:08

حسن هاشمی از بخش زنان بازدید کرد.استاندار و نماینده در این بازدید وی را همراهی نکردند

11:10

 با توجه به تخصص حسن هاشمی در زمینه ی چشم، وی چند تن از بیمارانی که دارای مشکل بینایی بودند را شخصا معاینه کرد.

مسئول برنامه ریزی سفرهای وزیر بهداشت به استان ها از سانحه ی امروز در مسیر سنندج ابراز تاسف و با خانواده ی قربانیان ابراز همدردی کرد. وزیر بهداشت در واکنش به این حادثه به شارنیوز گفت:”هر هفته به اندازه ی یک سقوط هواپیما تلفات جاده ای داریم. وضع جاده های کردستان با توجه به حجم تردد بسیار نامناسب است.

 11:15

پس از اتمام بازدید از بیمارستان امام وزیر بهداشت سقز را به مقصد بانه ترک کرد.

1:40

وزیر بهداشت پس از مراجعت از بانه مهمان فرمانداری سقز خواهد بود. در این جلسه وی مشاهدات خود از وضع موجود را اعلام خواهد کرد. .

کد خبر: 11923