شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۰/۰۵/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 16th دسامبر 2014
9:44 ب.ظ
راه آورد سفر وزیر بهداشت به سقز

وزیری با کوله باری از نور و عروسک

صبح روز سه شنبه 25 آذر ماه سال جاری حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید برای بازدید از مراکز درمانی شهرستان سقز راهی این شهر شد و به گفته ی صاحب نظران دفتر سلامت و درمان سقز را برگ تازه ای زد.

وی با بازدید از بیمارستان نیمه کاره ی سقز که عملیات ساخت آن در سال 87 آغاز شده و قرار بود طی 36 ماه به انجام برسد، قول کمک چند میلیاردی برای به اتمام رسیدن این پروژه را به مردم داد. پیگیری تکمیل این بیمارستان به صورت مشترک به عهده وزارت مسکن و وزارت بهداشت سپرده شد و بر اساس اخبار تایید نشده تمهیدی اتخاذ شده است که تا پایان سال 95 به بهره برداری برسد.

مردم مشکلات خود را به وزیر می گفتند ولی مسئولان محلی چندان از این کار خوشحال نبودند.

مردم مشکلات خود را به وزیر می گفتند ولی مسئولان محلی چندان از این کار خوشحال نبودند.

هاشمی در بازدید از بیمارستان 220 تخت خوابی امام و با مشاهده ی کمبود ها خصوصا در بخش کودکان مبلغ ده میلیارد ریال به این بخش اختصاص داد و در خصوص راه اندازی بخش شیمی درمانی، جراحی مغز و اعصاب و تهیه ی دستگاه MRI هم قول پیگیری و مساعدت داد.

از دیگر دستاوردهای حضور وزیری که به اذعان مسئولین با دست پر و گشاده راهی سقز شد، تقبل هزینه ی هشت عمل پیوند کلیه توسط وزات بهداشت بود.

vazirbehdasht (3)

فارغ از تمام کمک ها حضور وزیری با تخصص چشم، هم برای متخصصین چشم سقز که به راحتی از کاستی هایشان گفتند حائز اهمیت بود، هم برای بیمارانی که توسط شخص وزیر ویزیت شدند.

معاینه چشم چند بیمار در حضور استاندار و نماینده

معاینه چشم چند بیمار در حضور استاندار و نماینده

متاسفانه این سفر پر دستاورد، حاشیه ی تلخی نیز به همراه داشت که این بار جاده های ناهموار و نامناسب کردستان پیغامی تلخ را از طریق وزیر بهداشت به وزیر راه و شهر سازی برسانند.

حاشیه ای که متاسفانه در رسانه هایی که حاشیه را بیشتر از متن می پسندند، بر تمام دیگر زوایای این سفر سایه انداخت.

معاینه یک بیمار دیگر

معاینه یک بیمار دیگر

در راه بازگشت از سقز وزیر بهداشت به دیدار شوخان رفت. دختری که سه سال پیش بینایی خود را بر اثر سهل انگاری کادر درمانگاه از دست داد، اما مدتی پیش وزیر بهداشت وی را تحت عمل جراحی قرار داده و بینایی یک چشم او را بازگرداند. محسن هاشمی پس از معاینه ی چشم شوخان، عروسکی به او هدیه کرد، عروسکی که به همت همین وزیر به غیر از دستهای کوچک دخترک، چشمهایش هم قادر به تشخیص زیبایی اش خواهند بود.

vazirbehdasht (6)

ملاقات و پیگیری احوال شوخان می تواند حاوی این نوید باشد که هاشمی کردستان وکسانی که برای درمانشان چشم به مساعدت او دوخته اند را فراموش نخواهد کرد.

vazirbehdasht (7)

vazirbehdasht (8)

کد خبر: 11965