شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۹/۰۲/۱۴۰۱
جمعه، 19th دسامبر 2014
8:32 ب.ظ

زمین فوتبال “صاحب” بی صاحب مانده است

داستان از جایی شروع می شود که یک قطعه زمین به مساحت 3000 متر مربع در سال 1373 از سوی خانوادۀ فتحی – از مالکین شهر صاحب – به ادارۀ تربیت بدنی شهرستان سقز اهدا می شود تا مورد استفادۀ جوانان در امور ورزشی خصوصاً فوتبال قرار گیرد و به همین منظور در ابتدای کار، میله ها و تورهای دروازه جهت استفاده از زمین نصب شدند و حتی رختکن زمین نیز ساخته شد.

اما عمر زمین زیاد به درازا نکشید و پس از مدتی بلا استفاده شد و به گفتۀ ساکنین شهر صاحب، زمین مذکور نه تنها از آن برای فوتبال استفاده نمی شود بلکه به عنوان محل خرمانکوبی و امور کشاورزی در فصل بهار و تابستان مورد استفاده قرار می گیرد و مکانی هم که به رختکن اختصاص داده شده به استبل اسب و محلی برای نگهداری آن ها تبدیل شده است.

sahebtop1

با وجود پیگیری های مکرر چند نفر از اهالی شهر صاحب و چندین بار مراجعه به فرمانداری، شورای شهر صاحب و ادارۀ تربیت بدنی شهرستان سقز، نتیجه ای حاصل نشد و این زمین باارزش نه در جهت هدف اولیه اهدا کنندگان آن که سرگرمی و سلامت اهالی صاحب بود بلکه همچون زمین متروکی به کار گرفته می شود. به نظر نمی رسد تامین امکانات اولیه و مجددا قابل استفاده کردن این زمین چندان هزینه گزافی به تربیت بدنی تحمیل کند و با این وجود باید پرسید دلیل نادیده گرفتن این سرمایه شهر صاحب چه بوده است؟

sahebtop

کد خبر: 12013