شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۸/۰۵/۱۴۰۱
جمعه، 26th دسامبر 2014
10:43 ق.ظ

راه اندازی مرکز پزشکی ‘تروما’ در سقز ضروری است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز گفت: با توجه به حادثه خیز بودن راه های منطقه، راه اندازی مرکز پزشکی’تروما’در سقز ضروری است.

دکتر محمد سرکوت غوثی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای راه اندازی این مرکز در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز درخواست ها و پیگیری های اولیه و لازم انجام شده است.

او گفت: برای احداث این مرکز پزشکی باید اتاق عمل ویژه ایجاد شود، آی سی یو موجود بیمارستان ارتقا داده شود و پرسنل ویژه جهت مرکز نیز آموزش داده شوند.

وی انجام این اقدامات را نیازمند حداقل 10 میلیارد ریال اعتبار برشمرد و گفت: با توجه به اینکه راه های شهرستان سقز و شهرستان های همجوار حادثه خیز و مراکز درمانی آنها فاقد این مرکز پزشکی هستند راه اندازی تروما می تواند نقش مهمی در جبران صدمات به بیماران حوادث جاده ای داشته باشد.

او تصریح کرد: پیگیری احداث این مرکز در دستور کارشبکه بهداشت شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی کردستان قرار دارد.

این مقام مسوول تلاش جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ارتقای سطح سلامت و درمان شهرستان را از دیگر مواردی عنوان کرد که در دست پیگیری است و یادآور شد دستگاه سنگ شکن با مشارکت بخش خصوصی در بیمارستان امام(ره) راه اندازی شده که از نظر کیفیت جزو بهترین دستگاه های پزشکی در نوع خود به شمار می رود.


منبع خبر: ایرنا
کد خبر: 12143