شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
جمعه، 26th دسامبر 2014
12:09 ب.ظ

یک بام و دو هوای عدالت شهری در شهرداری

نویسنده ی مقاله
سعدی رستمی

بعنوان یک شهروند که در تمام دوران زندگی و سکونت خویش در شهر سقز تمامی قوانین شهری و حق و حقوق شهرداری را رعایت و پرداخت نموده ام لذا این حق را برای خویش قائلم تا در زمانی که شهرداری بیلبوردهای شهری را در راستای معرفی خدمات خویش در سطح شهر به نمایش می گذارد این سوال را مطرح کنم ، چرا درخواستهای مکرر دو ساله ساکنین کوچه های کارآموزی واقع در خیابان شهدا جهت آسفالت این کوچه ها همچنان بی جواب و بلا تکلیف مانده است ؟!

وضعیت این کوچه ها بگونه ای است که کاملاً ناهموار و خاکی است و برای ساکنین آن مشکل ساز گردیده و با بارش باران و برف گل و لای آن به کوچه های مجاور که آسفالت گردیده سرازیر می شود و اصلاً هیچگونه شباهتی به کوچه در این موقعیت شهری ندارد .

حال سوال ما ساکنین این محل که همچنان بی پاسخ مانده این است که چرا :

کوچه های همجوار ما چگونه بدون اطلاع ساکنین آن و بدون دریافت هزینه آسفالت گردید در حالیکه وقتی نوبت به کوچه های ما رسید اعلام شد که بودجه آن از محل طرحی خاص تامین شده و و بودجه ی آن به پایان رسید !؟؟

چرا اگر یکی از مدیران شهرداری در کوچه ای ساکن شوند حضورشان سبب رونق آن کوچه می گردد و به کوچه های مجاور فخرفروشی می شود و مورد بی مهری قرار می گیرند ؟

در پاسخ به درخواستهای مکرر ساکنین محترم این 3 کوچه شهرداری اعلام کرده که باید نصف هزینه آن از طرف اهالی پرداخت شود و این مساله را بهانه ای برای شانه خالی کردن از انجام وظیفه ی خویش اعلام کرده اند. اهالی این توقع را دارند که مانند سایر کوچه های سطح شهر با آنان رفتار شود چرا برای آنها رایگان صورت گرفته ولی برای ما نه ؟

ودر صورت تقبل پرداخت هزینه ، جمع آوری آن با مشکلاتی همراه است نظیر :

بخشی از ساکنین این کوچه ها کارگر و حتی از کارافتاده هستند و توان پرداخت این مبلغ را ندارند ، بخش اعظم مساحت این کوچه ها سهم مرکز آموزش فنی و حرفه ای است و پرداخت این مبلغ از طرف این مرکز امکان پذیر نمی باشد .

اهالی محترم برای حل این مشکلات بارها پیشنهاد داده اند که این هزینه را در قبوض عوارض سالیانه ساکنین اعمال نمایند که با مخالفت شهرداری و حتی شهردار محترم مواجه گردیده است.

اکنون تنها چاره ای که برای ما ساکنین این محله باقی مانده این است که از یکی از مدیران شهرداری تقاضا نماییم تا بصورت رایگان برای مدت یک ماه به یکی از این منازل این محله نقل مکان نمایند تا شاید فیض حضور این عزیز نیز شامل ما گردد . هر چند که مطمئنیم که این درخواست نیز از طرف مدیران محترم و زحمت کش و خدوم شهرمان رد می شود .

کد خبر: 12156


۳ دیدگاه

 • ramin
  ramin: 1-6-2015 . 9:03 ق.ظ :

  سلام آقای رستمی عزیز والله تو این دوره زمونه کی مجانی کار می کند تا شهرداری دومیش باشه، ولی تا جایی که من هم برای کوچه خودمان اقدام نمودم گفتند قانون این است که نصفش را اهالی بدهند. مجانی!!!

  پاسخ دهید

  • هیوا
   هیوا: 1-9-2015 . 6:20 ب.ظ :

   امیدورام شهرداری آسفالت این کوچه ها را در لولویت کاری خود قرار دهد.

   پاسخ دهید

   • م.د
    م.د: 1-9-2015 . 6:24 ب.ظ :

    توجه به درخواستهای تک تک اهالی شهر از وظایف شهرداری می باشد .
    امیدورام شورای شهر این مساله را پیگیری کنند.

    پاسخ دهید