شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۴/۰۴/۱۴۰۱
شنبه، 27th دسامبر 2014
12:21 ق.ظ
عکس

این بار “شه ره سه گ” بعضی ها را سرگرم کرد

سگ در بین همه ی اقوام و ملل دنیا نماد حیوانی با وفا و پاسبانی مطمئن و همراه تنهایی های اکنون انسانهاست. زیاد شنیده شده که آدمها در دیگر کشورها سگهای خانگی را همانند فرزندانشان مراقبت می نمایند و حتی محل مخصوص نگهداری سگها در خانه ها می سازند.

احتمالا نام قطیر یا قطمیر را هم شنیده اید، سگ اصحاب کهف بود که در قرآن بدان اشاره شده است. یا اگر یادتان باشد چند سال پیش مجله ی تایم سگی را به عنوان چهره ی سال معرفی کرد، سگی که در تمامی اعتراضات به وضعیت اقتصادی یونان همگام با مردم در صف اول اعتراضات حضور داشت!

اما سگ ها برخی اوقات به کارهایی وا داشته می شوند که کاملا برخلاف خصوصیاتی است که به آن مشهور هستند.

روز جمعه ۹۳/۱۰/۵ خبری رسید مبنی بر “شه ڕه سه گ” یا” سگ بازی” که قرار است در یکی از روستاهای اطراف سقز به وقوع بپیوندد و جمعی از شهر و روستا جمع شده اند تا به جان هم افتادن این حیوان های زبان بسته را تماشا کنند.

شه ره سه گ

به گزارش خبرنگار شارنیوز جمعیت حاضر در محل از طبقات مختلف بودند، از بازاری تا تحصیلکرده ، روستایی و شهری، حتی چند نفر از مدعیان مدافع محیط زیست هم شاهد این مسابقه بودند. تعداد 16 سگ از نژاد”پشتده ر” برای این مسابقه آماده شده بودند. طبق گفته یکی از شرکت کنندگان، صاحبان این سگها هزینه های هنگفتی برای نگهداری و آماده کردنشان برای مسابقه متحمل می شوند.

sharasag (1)

این مسابقه تلفات نداشته ولی با توجه به زخمها و آسیبهای وارد شده به سگها احتمال عفونت این حیوانات زیاد است. در ضمن خبری از شرط بندی های معمول اینگونه گردهم آیی ها هم نبود.

sharasag (3)

البته آزار و اذیت حیوانات برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت تازگی ندارد و طبق گفته ی یکی از شرکت کنندگان در این مسابقه، یکی از دلایل روی آوردن به این تفریح نبود سرگرمی های همگانی و جایگزین می باشد.چندی پیش نیز شارنیوز گزارشی از “شه ڕه که ڵه شێر” را منتشر کرد که توانست توجه مردم و رسانه ها را در رابطه با بدرفتاری با حیوانات جلب نماید.

سگ بازی

کد خبر: 12160