شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۰۷/۰۳/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 30th دسامبر 2014
9:00 ب.ظ

سگ های ولگرد، میهمانان ناخوانده ی شهر

حمله سگی ولگرد به دختری دانش آموز در محله بهارستان دوباره موضوع سگ های ولگرد را به یکی از نگرانی های شهروندان، به ویژه ساکنان محله های حاشیه ای سقز تبدیل کرد. به گزارش شارنیوز “صبا” دانش آموزکلاس ششم در حالی که منتظر سرویس مدرسه بود، مورد حمله سگی ولگرد قرار گرفت. پس از این حادثه، وی به بیمارستان انتقال یافت و با ترزیق آمپول های مخصوص، بهبودی خود را بازیافت. هرچند لطمات روحی ناشی از ترس قرار گرفتن در چنین وضعیتی تا مدت ها با او خواهد ماند.

اخبار رسیده به شارنیوز حاکی این است که شهرداری مبلغ بیست و هفت هزار تومان برای جمع آوری یا احیانا اتلاف هر قلاده سگ به پیمانکار بخش خصوصی پرداخت می کند اما نتیجه ای که حاصل شده، مطابق با انتظار شهروندان نیست و می توان گفت حتی تعداد این سگ ها افزایش قابل توجهی یافته است.

جدای از امنیت شهروندان که اولویت انکارناپذیر در انجام امور است، انتقال برخی بیماری ها نیز بر اهمیت رسیدگی فوری مسئولین به این مسئله می افزاید.

با در نظر داشتن این نکته که سلب حق حیات از حیوانات کاری انسانی و شایسته نیست، امید است مسئولین تدبیری اندیشیده تا علی رغم تامین امنیت شهروندان، حق زندگی سایر موجودات زنده پایمال نشود.

کد خبر: 12192