شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۲۷/۰۵/۱۴۰۱
دوشنبه، 5th ژانویه 2015
8:45 ق.ظ
نگاهی به یک انتصاب جدید

یاران “نماینده” به صف مدیران می پیوندند

به این گفته نماینده سقز و بانه در جلسه معارفه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان توجه کنید: غیر از انتصاب فرمانداران حوزه انتخابیه خود در انتصاب هیچ مدیری دخالت نمی کنم و اگر در این زمینه هم با بنده مشورتی نشود گلایه ای نخواهم داشت. (منبع: خبرگزاری ایرنا)

به نظر می رسد آقای نماینده نه تنها به گفته خود پایبند نبوده که اهتمام جدی در به منصب رساندن دوستان و هم پیمانان خود دارد و گاهی سطح کار نمایندگی را در حد یک رایزن برای سمت پایین می آورد و بخش عمده ای از وقت خود را به این امر اختصاص می دهد، از چانه زنی برای انتصاب مدیران کل گرفته تا روسای ادرات، دانشگاه ها، بخشداران و حتی انتصاب مسئول دانشگاه کوچکی چون پیام نور بانه، کاری که در حیطه وظایف نمایندگان نیست و شاید این از طنز روزگار است که دولتی بر سر کار آمده که علاقمند به بالارفتن شان مجلس و نمایندگان است و در حد مقدورات خود نظر آنها در تصمیم گیری ها لحاظ می کند که نتیجه این همفکری ها اگر در استان های دیگر به پیشبرد اهداف توسعه ای می انجامد، در استان کردستان حاصل آن به منصب رسیدن دوستان یا افراد مورد نظر نمایندگان است حتی اگر کوچکترین سنخیتی با سیاست های دولت نداشته باشند. می توان گفت تقریبا در تمام استان وضع به همین منوال است. از میان کسانی که در ستاد بیگلری فعال بودند تقریبا همگی به سمتی رسیده اند چند نفر باقی مانده هم برای معاونت ها و بخشداری ها معرفی شده اند که نشان می دهد بیگلری عزم جدی برای فتح وزارت کشور دارد.

انتصاب فریبرز اولیایی به عنوان معاون فرماندار سقز، آخرین نتیجه تلاش های نماینده برای دست و پا کردن سمت برای اعضای ستادش است. اولیایی رئیس شورای نگهبان در سقز بوده و عده ای از فعالین سیاسی – مدنی سقز نظر او را در ردصلاحیت های گسترده انتخاباتی دخیل می دانند. یکی از اصولگرایان شناخته استان است که تقریبا در تمامی رویاروی های دو جناح، مواضعی مخالف اصلاح طلبان داشته است، رئیس شورای شهر سقز در دور سوم بوده است که شایعات فراوانی در مورد عملکرد او و دیگر اعضای شورای سوم نزد افکار عمومی مطرح است و پرسشی که هنوز پاسخ دقیقی برای آن پیدا نشده اینکه چرا همگی به یک باره مجبور به انصراف از شرکت در انتخابات دور چهارم شورای شهر شدند؟

این نکات به اضافه تمامی نکاتی دیگری که به دلیل معذوریت های رسانه ای امکان پرداختن به آن وجود ندارد ما را به این نکته می رساند که گتجاندن اولیایی توسط بیگلری در بدنه وزارت کشور در حالی که هیچ هماهنگی بین عمل و افکار او  و دیگر مدیران فعلی استان وجود ندارد تنها نتیجه خواست بیگلری و تن دادن استانداری به معامله با او است و نه براساس چشم اندازی که سقز را به توسعه برساند یا عایدی برای شهروندانش داشته باشد. شاید این شایعه که عنوان می شود بیگلری مشغول مهره چینی برای انتخابات اینده است و خروجی این نوع انتصاب ها فقط کمک به سبد آراء او است، چندان نادرست نباشد.

جدول زیر بخشی از یاران بیگلری را در مدیریت شهر نشان می دهد. جاهای خالی این جدول نیز در آینده نه چندان دور تکلمیل خواهد شد.

سمت نام و نام خانوادگی
معاون فرماندار سقز فریبرز اولیایی
رئیس دانشگاه پیام نور علی رضا شریفی
رئیس آموزشکده فنی مهندسی سقز رحمان سیدیان
معاون آموزشکده فنی احمد زارعی
رئیس آموزش و پرورش بانه رضا خضری
رئیس بنیاد شهید سقز لقمان حسینی
رئیس بهزیستی سقز حکیمی
رئیس دانشگاه آزاد سقز شهباز محسنی
رئیس آب و فاضلاب روستایی صدیق محمدزاده
 مسئول امور مالی آموزشکده فنی  کمال کارگر
پیشنهاد شده برای مناصب دیگر که هنوز به نتیجه نرسیده است علی محمدیان، حسین امامی، صالح امین پور، مهندس حسین بیگی، خلیل ساسانی، عبدالله کریمی، ناصر رحیم پور
 کد خبر: 12288


یک دیدگاه