شارنيوز- اخبار سقز

امروز ۱۱/۰۴/۱۴۰۱
سه‌شنبه، 6th ژانویه 2015
10:58 ب.ظ

بارش برف، یخبندان و احتمال افت فشار گاز از فردا

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان کردستان، از پایان روز سه شنبه جبهه هوای بارش زا غرب و شمال غرب کشور و همچنین استان کردستان را در برمی گیرد که احتمال وقوع یخ بندان و مسدود شدن جاده ها به دلیل بارش سنگین برف وجود دارد.

به گزارش شارنیوز، بر اساس هشدار های سازمان هواشناسی، کاهش دما در روز پنج شنبه به بین پنج تا 15 درجه زیر صفر و در روز جمعه به پنج تا هشت درجه زیر صفر خواهد رسید که اگر بتوان به این پیش بینی ها اعتماد کرد می توان فردا را زمان آغاز زمستان سرد و مشهور سقز -اگرچه با تاخیر-اعلام کرد.

برای آمادگی جهت مواجهه با پیامدهای بارش و یخبندان روزهای آتی، ستاد بحرانی در فرمانداری سقز تشکیل شده است که چون احتمال افت فشار گاز وجود دارد این ستاد به ادارت و جایگاه های سی ان جی اطلاع داده شده است که در صورت لزوم گاز آنها قطع خواهد شد تا گاز منازل همچنان در لوله ها جریان داشته باشد.

فرماندار شهرستان سقز با تاکید بر اینکه، ادارات باید همواره آمادگی مواجه با هر نوع بحرانی را داشته باشند، بر ذخیره سوخت جایگزین توسط ادارات و نهادهای خدمات رسان از جمله بیمارستان ها، مدارس نانوائی ها تاکید کرد.

ورمقانی گفت: با توجه به بهره مندی 100 روستای شهرستان از نعمت گاز طبیعی در صورت افت فشار گاز، گاز ادارات پر مصرف و جایگاه‌هایC.N.G قطع خواهد شد.

ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم در جلسه ستاد بحران از آمادگی 3 اکیپ برفروبی شهرداری با 100 نفر نیرو در سطح شهر جهت برفروبی خبر داد و گفت: تاکسی‌ها و اتوبوس‌های شهری هم در مسیرهای پیش بینی شده فعال خواهند بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز هم با اشاره به وضعیت بارش برف در زمستان، از آمادگی این شبکه برای کمک به مادران باردار در روستاهای شهرستان خبر داد.

کد خبر: 12305
    مطالب مرتبط:


یک دیدگاه

  • شهروند
    شهروند: 1-7-2015 . 8:01 ق.ظ :

    افرين بر دور انديشي و مديريت اين چنيني . كاش هميشه ودر همه موارد نيز اينگونه باشد.

    پاسخ دهید